Bir terası az parayla dekore etme fikirleri

az parayla bir teras nasıl dekore edilirBahçeyi dekore etme fikirleri – Teras genellikle evin dekore edilecek son mekanıdır ve güzel bir dış mekan elde etmek için çok para harcamak gerektiğine dair bir inanç vardır.

Ancak güzel bir haberimiz var: Düşük maliyetli bir bütçeyle çok seveceğiniz harika bir teras da elde edebilirsiniz. Alanınızın dekorasyonunu değiştirmek yalnızca özgünlük ve bu fikirlerden bazılarını gerektirir.

Bu ipuçlarından herhangi birini kullanırsanız, terasınızı evinizin en sevilen yerlerinden birine dönüştürebileceğinizi ve bunu düşük bir bütçeyle elde etmenin gururunu yaşayacağınıza ve bu sayede daha da keyif almanızı sağlıyoruz.

Tesislerinizi entegre edin ve düzenleyin

Tesislerinizi entegre edin ve düzenleyin

Bitkiler terasınızın görünümünü büyük ölçüde değiştirebilir ve onları düzenlemek için biraz zaman ayırırsanız, daha da iyi görünecektir. Bitkileriniz için özel bir alan planlayın, örneğin yeşil bir çizgi oluşturmak için onları bir şerit halinde yerleştirin.

Az parayla olumlu bir değişiklik yapabilir ve modern bir alan yaratabilirsiniz. Düzen, terasınızı daha büyük gösterir ve bol bir bahçeye sahip olabilirsiniz.

Saksılarınızı birleştirin

Saksılarınızı birleştirin

Zaten çok sayıda bitkiniz varsa terasınızı dekore etmek için ekonomik bir kaynak saksılarınızı değiştirmektir. Mekanınıza bütünlük verecek aynı saksıları veya aynı rengi kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Ayrıca desenli kaplar bulabilir veya bunları kendiniz özelleştirebilir ve onları benzersiz bir dekorasyon unsuruna dönüştürebilirsiniz.

Duvarları unutma

Duvarları unutma

Terasınızın duvarlarını dekorasyonda kullanmayı unutmayın. Sadece rengini değiştirerek veya ahşap kalas gibi bir kaplama ekleyerek, dış cepheyi basit ve ucuz bir şekilde tamamen değiştirebilirsiniz.

Duvarlara dekorasyon eklemek daha da ilginç bir alan yaratır. Dekorasyonların dış mekanlara uygun olduğunu ve tarzınıza uyum sağladığını unutmayın. Diğer farklı bahçe fikirleri için kategorisine bakabilirsiniz.

Dikey bir bahçe oluşturun

Dikey bir bahçe oluşturun

Duvarlarınızdan yararlanmanın bir başka yolu da bitkilerinizle dikey bir bahçe oluşturmaktır. Dikey alandan en iyi şekilde yararlanmak için doğrudan duvardaki farklı yapıları veya saksıları kullanabilirsiniz.

Dikey bir bahçe oluşturmak, dış mekanlara uygun olanı kullanabilmek ve en iyi saksılarınızı orada düzenlemek için bir raf da iyi bir seçenektir. Neredeyse hiç para harcamadan terasınız için yeşil bir duvar elde edebilirsiniz.

Zeminin görünümünü değiştir

Zeminin görünümünü değiştir

Terasınızı tamamen değiştirmenin hızlı ve ucuz bir yolu zemini değiştirmektir. Mevcut zemini beğenmiyorsanız veya sadece yenilemek istiyorsanız, suni çim, ahşap fayans veya halı kullanımı dış mekan alanınıza entegre etmek için iyi seçeneklerdir.

Örneğin suni çim oldukça esnek bir malzemedir ve birçok farklı şekilde kullanılabilir, terasınız için fikirlerden ilham almak için bu yazıyı okuyabilirsiniz.

Bir paleti bir koltuğa dönüştürün

Bir paleti bir koltuğa dönüştürün

Paletler uzun süredir farklı ev mobilyalarına dönüşüyor ve teraslar da istisna değil. Çok ucuza hatta ücretsiz paletler edinebilir ve onlarla bir dış oturma odası inşa edebilirsiniz.

Biraz boya ve bazı dış mekan minderleriyle, yaz öğleden sonralarının tadını çıkarmak için ideal bir dış mekan koltuğu oluşturabilirsiniz.

Ahşap çekmeceler kullanın

Ahşap çekmeceler kullanın

Ahşap çekmeceler de bahçenizde kullanmak için oldukça ekonomik bir seçenektir. Palet gibi oturak, sehpa veya tencere için konteyner olarak kullanabilirsiniz.

Bu eleman, terasınıza rustik bir görünüm kazandıracak ve mobilyaları çok ekonomik bir şekilde inşa etmenize olanak sağlayacaktır. Rüya gibi teraslar.

Mekanlar yaratmak için mobilya ekleyin

Mekanlar yaratmak için mobilya ekleyin

Geniş bir terasınız varsa, bundan en iyi şekilde yararlanmak için en iyisi yemek yemek, dinlenmek, çizmek veya ne istersen farklı alanlar yaratmaktır. Terasınızı tamamen donatmanın çok pahalı olduğunu düşünseniz de ucuza yapabileceğiniz seçenekler var.

Düşük maliyetli bir seçenek, terasınızı donatmak için ikinci el mobilyaları tercih etmektir. Görünümlerini değiştirmek ve çok şık bir alan yaratmak için onları boyayabilir veya kumaşları kullanabilirsiniz.

Dekore etme fikirleri – Tekstillerle süsleyin

Tekstillerle süsleyin

Tekstil, terasınızı hızlı ve kişiselleştirilmiş bir şekilde dekore etmek için mükemmel bir seçenektir. Tarzınıza uyacak dış mekan kumaşları için birçok seçenek bulunmaktadır.

Renkleri ve desenleri terasınıza entegre etmek için minder, battaniye ve kilim satın alabilirsiniz. Bu unsurlar hem rahat bir alan yaratır hem de terasınızın dekorasyonuna katkı sağlar.

Terasınızı aydınlatın

Terasınızı aydınlatın

Küçük bir bütçeyle terasınıza aydınlatma da ekleyebilirsiniz. En iyi yol, tavandan veya duvarlardan sarkan ip ışıkları kullanmak ve rahat bir atmosfer yaratmaktır.

Her tarz ve bütçeye uygun farklı şekil ve renklerde ışıklar vardır. Birçok farklı uygulamaya izin veren ve geceleri terasınızın keyfini çıkarmanızı sağlayan çok esnek bir unsurdur.

Mumları seçin

Mumları seçin

Terasınızı aydınlatmak için başka bir alternatif istiyorsanız, hem romantik bir atmosfer yaratan hem de daha ucuz olan mumları kullanabilirsiniz. Farklı boyutlarda fenerler kullanın veya cam şişelerden ve kavanozlardan kendiniz yapın.

Tüm mumları yakmanız biraz zaman alsa da ışığının verdiği etkiye kesinlikle değer ve tüm yaz gecelerinizi terasta geçirmek isteyeceğinize dair sizi temin ederiz.

Düşük maliyetli bir teras mümkündür

Rahat, işlevsel ve çok güzel bir ortamda terasınızın tadını sonuna kadar çıkarabilmeniz için para sınırlama olmamalıdır. İhtiyaçlarınızı ve zevklerinizi dikkate alarak küçük bir bütçe ile muhteşem bir mekana kavuşabilirsiniz.

Bu fikirlerin, terasınızı düşük maliyetli bir şekilde yenilemeniz ve bu alanı evinizin favorisi haline getirmek için çalışmaya başlamanız için size ilham vereceğini umuyoruz.

Bir terası az parayla dekore etme fikirleri konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu