Tavan arası yatak odaları: rüya tavan arası için fikirler

Tavan arasında bir yatak odası döşemek, uyku alanı için romantik ve davetkar bir alan yaratmak anlamına gelir.

Tavan arası yatak odaları: rüya tavan arası için fikirler

Çatı katını döşemek, küçük ve sıkışık olduğunu düşündüğümüz, sadece valizleri, mevsimlik kıyafetleri ve eski unutulmuş eşyaları saklamak için tasarladığımız bir alanı rüya yatak odasına dönüştürüyor.

Aslında yatak odası, evdeki en samimi ve rahatlatıcı oda olmalıdır. Hangi ortam, diğer her şeyden en uzak yer olan bir çatı katından daha fazla olabilir?

Ek olarak, eğimli çatılar romantik ve dinlendirici bir yer sağlamak için mükemmeldir.

Bir yatak odası tavan arası nasıl döşenir? İpuçlarımız için okumaya devam edin.

Tavan arasında rüya yatak odaları için fikirler

Nasıl yapılacağını biliyorsanız, tavan arası bir yatak odasını oymak göründüğü kadar zor değildir. Bazen sadece internette gezinerek doğru ilhamı bulmanız gerekir.

Gömme dolaplı tavan arası yatak odası

Tavan arasında, özellikle eğimli bir duvara yerleştirilmişse, ölçmek için iyi olan gardıropla başlayalım.

Neden tavan arasında herkesin hayali olan bir gömme dolap oluşturmuyorsunuz?

Alçıpan bir duvarla elde edilebilir, tavan arasında eğimli bir tarafı olan, ayakkabılar için alçak bir dolap veya bir çekmece yerleştirebileceğimiz, diğer tarafta ise daha yüksek bir alan olmalıdır. ayakta durabilir.

tavan arasında yatak odası döşemek

Tavan arası açık alan yatak odası

Tavan genişse gömme dolap, uyku alanı ve TV’li kanepe köşesi ile güzel bir açık alan yaratabilirsiniz. Veya PC’yi yerleştirebileceğiniz bir masa ile evden çalışabileceğiniz küçük bir ofis.

Önemli olan, ortamların görüş alanından ayrı kalması için, alanları aralarında iyice bölmek ve biri ile diğeri arasında bir hareket alanı bırakmaktır.

Samimi ve dinlendirici atmosfer

Misafirperver ve tanıdık bir atmosfer yaratmak için doğal malzemeler ve sıcak tonlara sahip soft renkler tercih edilebilir. Şeftali veya pembe gibi bazı renkli tonlarla parçalanmış beyazın yaygınlığı ile çevrili ahşap, hasır, hintkamışı. Yumuşak yastıklar, sıcak battaniyeler ve kabarık kilimler için yeşil ışık.

bir yatak odası tavan arasını döşemek

Toplam beyaz

Ortamı daha az aydınlık ve göze boğucu hale getiren eğimli çatılar nedeniyle tavan arası karanlık bir ortam olabilir.

Tamamen beyaz bir mobilya, bu sorunun üstesinden gelmek için mükemmel bir çözümdür. Beyaz, odayı görsel algı açısından büyütme ve her zaman en parlak ışığa maruz kalmış gibi parlak görünmesini sağlama gücüne sahiptir.

Yatağın üzerinde bir tavan penceresi

Tavan penceresini tavan arasına yerleştirmek için ideal konum, yatağın üzerindedir, böylece sanki bir çimenlikte San Lorenzo gecesi gibi rahatça uzanmış yıldızlara bakabilirsiniz.

tavan arasında bir oda döşemek için fikirler

Ülke dokunuşu

Şanslıysanız tavan arasında kirişler açığa çıktı. Onları saklamak bir saygısızlıktır! Sıcaklık dolu rustik bir atmosfer yaratanlar bunlar.

Panjurların önemi

Uyku ve dinlenme, dış ışıktan aşırı derecede etkilenir. Bu nedenle çatı katının pencerelerini, ışığı iyi gizleyebilecek panjurlar veya panjurlarla donatmak çok önemlidir. Tavan arasında, ışık evin diğer katlarından daha fazla vurduğu için, diğer yerlere göre daha önemlidir.

Yatak odasını alçak bir çatı katında döşeyin

Tavan oldukça alçak bir çatı katından oluştuğunda, özellikle giyinmeniz gerektiğinde ayakta dururken rahat hareket edebilmek için mobilyaların düzenlenmesi önemlidir.

Bu nedenle gardırop genellikle tavanın üst kısmına yerleştirilirken, yatak tavan arasına, genellikle başlığın yan tarafına yerleştirilebilir.

Bu temel kural, kendine özgü özellikleri olan ortamın yapısına bağlı olarak açıkça tersine çevrilebilir.

Örneğin, çok büyük bir odada yatağı orta kısma yerleştirebilirken, eğimli taraflara çekmeceler ve şifonyerler gibi kıyafetleri yerleştirmek için kitaplıklar veya mobilyalar yerleştirebilirsiniz.

tavan arasında yatak odası

Modern tavan arası yatak odaları

Tavan arası bir yatak odasının rustik veya romantik bir dekora sahip olması gerektiğini kim söyledi?

Daha modern bir dokunuşu seviyorsanız, tavan arasındaki yatak odasını tasarımcı ve minimal mobilyalarla döşeyebilir, doğal ahşap yerine gri tonları tercih edebilir, parlak unsurlarla renk dokunuşu ekleyebilirsiniz.

Çocuklar için tavan arası yatak odaları

Tavan arasındaki oda çocuklar için gerçek bir rüya. Burada aslında rahatsız edilmeden arkadaşlarıyla oynayabilir ya da annelerin kararsız kulaklarının onları duyabileceğinden endişelenmeden arkadaşlarıyla sohbet edebilirler. Tavan arasında bir yatak odası, çocuklarımızın kendilerini daha özel ve samimi bir boyutta hissetmelerini sağlar ve bu da çalışma için konsantrasyona yardımcı olur. (Kesin olan şey, bu bakış açısından onları kontrol etmenin daha da zor olacağıdır).

Renklere gelince, temel olarak açık ve nötr tonları seçin, ortamı daha canlı renklerle aydınlatın. Ortamı daha da kişisel hale getirmek için odanın sakinleri hangi rengi seçsin.

Eğimli bir çatıya sahip bir yatak odası döşemeye ikna oldunuz mu? En çok hangi fikirlerimizden hoşlanıyorsunuz?

Fotoğraf Kredisi: @pinterest

Tavan arası yatak odaları: rüya tavan arası için fikirler
konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu