Tamirci çağırmadan arızaları düzeltin

Ev arızalarını kendiniz düzeltmek ve ayın sonunda iyi para biriktirmek ister misiniz? Daha basit bir şey yok. Ama dikkat et risk taşıyan işlerle uğraşmayın -Elektrik, gaz ve benzerleri- ne de iyi kontrol edemezsiniz, çünkü bu durumda felaket garantilidir ve aynı zamanda tehlikeli de olabilir.

En yaygın ev arızalarını düzeltmek kolaydır

Musluğunuzdan ısrarla çıkan o damlama suyla umutsuzluğa kapılıyor musunuz? Ya da rahat bir şekilde kaymayan ve iki elinizle itmek zorunda olduğunuz dolap kapısı ile mi? Arızaları teknisyeni beklemeden düzeltmek ister misiniz? Çözebilmeniz için size bazı ipuçları veriyoruz en yaygın ev DIY işleri.

Sızdıran musluğu düzeltin

Tamirci cagirmadan arizalari duzeltinBu muhtemelen contaların çok eski ve aşınmış olmasından kaynaklanmaktadır. Arızayı gidermeden önce, taşma riskini önlemek için suyu kapatın ve ardından musluğu çıkarın. Soğuk ve sıcak iki dokunuşta aşınmış contayı değiştirin, ancak bu bir karıştırıcıysa, bu, Pixabay fotoğrafındaki gibi, tüm kartuşu değiştirmekten başka seçeneğiniz olmayacak.
Ne zaman su yüksek veya düşük basınçla çıkıyor, Bir profesyonele başvurmadan da hatayı düzeltmek kolaydır. İlk durumda, belki de havalandırıcı (musluğun ucu) tıkanmıştır. Vidasını sökerek çıkarmanız ve örneğin kullanmadığınız bir diş fırçası ile iyice temizlemeniz gerekir. Su büyük bir güçle çıkarsa, bir su damlası yerleştirilmesi tavsiye edilir. Basınç düşürücü musluğunuza uygun çap. Musluğa kolayca yerleştirilen ve ayrıca çok fazla su tasarrufu sağlayan bir parçadır.

Dolap sürgüsü sıkışmış

Kancadan çıkıp çıkmadığını veya yatakların hasarlı olup olmadığını kontrol edin. Dolap kapakları ağırlık ve kullanım ile düşme eğilimindedir. Bu durumda yapmanız gerekecek onları ayarla (bazen mekanizmayı tutan bir vidaları vardır) ve bunları kılavuzlarda yeniden konumlandırın. Yataklar da bozulmuş ve artık “iyi dönmüyor” olabilir. Eğer öyleyse, benzerleriyle değiştirin. Eskileri dükkana götürün çünkü yeni rulmanlar mevcut kılavuzlara uyarlanmalıdır. Sonunda kapılarınızı modernize etmeye karar verirseniz, bu yazıyı okumayı bırakmayın.

Fırın iyi ısınmıyor

arızaları düzelt
Kaynak: Sophie Allport

Kaç yaşındasınız? Aynısı şu an lastik contayı değiştir kapıyı hava geçirmez şekilde kapatır, böylece iç ısı kaybetmez. Conta tutturma sistemi tüm modellerde aynı değildir, ancak birçok tanınmış markada genellikle kapı kapatma deliğinin dikdörtgeninin köşelerine kancalarla tutturulur. Eski kauçuğu çıkarmak için çevirmeniz ve yerleştirmek için ters hareketi yapmanız yeterlidir. Kauçuğu aynı hale getirmek için mağazaya götürün veya markanın distribütöründen satın alın.

Yerdeki kiremit mi kırılmış?

arızaları düzelt
Kaynak: Pamesa

Metal bir nesnenin darbesiyle bu kadar güzel bir zemin parçasının kırılması bir angarya ama hasarı gizleyebilirsiniz. Seramik zeminlerde de meydana gelen hataları kolaylıkla düzeltebilirsiniz. Bu adımları takip et: açıkta bir reçine uygulayın kiremit için, barlarda bulabilirsiniz. Kaplama rengine en çok benzeyen emayeyi nihayet uygulamak için bir spatuladan sonra sertleşip geçmesine izin verin. Zekice!

Giriş kapısı parke üzerine sürülür

Bu en yaygın sorunlardan biridir: zamanla kapı aşağı düşer ve zemine sürtünerek çizilir. İlki en çok tavsiye edilen çözüm olmasına rağmen iki olası çözüm vardır: menteşelere yeni rondelalar takın. Bu parçanın işlevi, sürtünmeyi en aza indirgemek ve kullanım bazen ezilmiş hatta kırılmış olarak sonuçlanmaktadır. Yenisiyle değiştirmek, bir tamirciyi aramadan arızayı düzeltmenin en basit yoludur.

İkinci seçenek kapıyı biraz altından fırçalayın. Aşırı sürtünmüyorsa 40 ile 80 arasında kalın bir zımpara kağıdı geçmek yeterli olacaktır. Zımpara kağıdı tarafı yukarı bakacak şekilde yapışkan bant ile zemine sabitleyin ve kapıyı tekrar tekrar açıp kapatın, böylece biraz geçerken odun, kağıdın üzerine “indirilir”.

Radyatörler soğuk

1615371037 953 Tamirci cagirmadan arizalari duzeltinIsıtmanın tam güçte olmasına rağmen, radyatörler aşırı ısınmıyor mu? Arızanın düzeltilmesi, Pixabay fotoğrafındaki gibi geleneksel modellerde çok kolaydır. Muhtemelen birikmiş havadır. Çıkarmalarını sağlamaktan daha kolay bir şey yoktur: her zaman sağ tarafta bulunan boşaltma anahtarının oluğunu, bir kenar madeni parayı veya daha iyisi düz bir tornavidayı yerleştirin.

Devredeki suyu toplamak için önceden altına bir kap koyun ve tahliyeyi gevşetirken dışarı çıkabilir (tamamen sökmek gerekli değildir). Su çıkmaya başladığında havanın tısladığını fark edeceksiniz, tekrar havalandırıcıya basın.

Nasıl yapılır? Gördüğünüz gibi evinizdeki arızaları düzeltmek göründüğünden daha kolay, işe koyulmaya cesaret ederseniz, hane bütçenizin bunu nasıl fark edeceğini göreceksiniz.

Tamirci çağırmadan arızaları düzeltin konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu