Tablonuzu Kendiniz Yaratın

puzzle

Puzzle, ev dekorasyon için çok şık bir aksesuar aynı zamanda keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak bir hobidir. Yapım aşaması biraz sabır ve dikkat gerektirse de sonucu görünce kendinizle gurur duyabilirsiniz. İster evinizde kullanın isterseniz arkadaşlarınıza armağan edin. Kendi emeğinizle farklı tablolar yapabilir evinize sıradışı bir hava katabilirsiniz.

Puzzle modeline karar verirken ön planda tutmanız gereken konu nerede kullanacağınızdır. Eğer salonlarınızda kullanacaksanız ünlü ressamların tablolarını, manzara veya portre resimlerini tercih edebilirsiniz. Bittikten sonra duvarınızda göz alıcı şıklığıyla herkesin beğenisini kazanacaktır. Ayrıca mutfak için meyve, çiçek gibi resimleri seçebilirsiniz.

Puzzle yaparken parçaları birleştireceğiniz yerde çok değişiklik yapmadan bitirmeniz gerekir. Yeri belirlerken evin ışığının en yoğun olduğu yeri seçin. Mutlaka puzzle halısı üzerinde yapın. Bu sayede rahat kaldırabilir ve parçaları kaydırmamış olursunuz.

Puzzle çok dikkat gerektirir. Öncelikle seçtiğiniz resimi iyice inceleyin. Renkleri tonlarına göre ayırın. İlk etapta kenarları ve köşeleri bitirn. Daha sonra renk tonlarına göre aşağıdan yukarıya doğru parçaları birleştirin. Çocuklardan uzak yerlerde çalışmaya ve çok fazla yer değiştirmemeye özen gösterin. Bu sayede parçalarınız kaybolmaz.

Puzzle parçalarını birleştirmek kadar yapıştırmakta dikkat ister. Aldığınız puzzle içinde yapıştırıcısı da bulunmaktadır. Yapıştırıcıyı çok ince ve tek seferde sürün kurutun. Ters çevirin bantla yapıştırın bu sayede çerçeveletirkenparçalar hiç dökülmez.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu