Kendin Yap

Sunumlar

Yeni Bonaldo koleksiyonunun ana fikri, dinamik, tamamen koordine edilmiş bir atmosfer yaratmaktır. Eşsiz tarzı, refahı ve rahatlığı, zarafeti ve hafif ironiyi yansıtıyor. Fabrika, her zamankinden daha sofistike, “karmaşık” ve standart dışı döşeme sistemleri arayışında modern tüketicilerin kültürel değişikliklerine yanıt veriyor. Bonaldo dünya çapında İtalyan yaşam tarzının baş büyükelçisi.

Leucos, tasarım, cesaret ve açıklık üzerine yeni bir bakış açısının yanı sıra günlük hayatımızın alanını aydınlatma arzusunu somutlaştırıyor.

2001’deki devrimci değişikliklerden önce Kristalia cam aksesuar üretiminde uzmanlaşmış bir firmaydı. Bu nedenle, iki kelimenin birleşmesinden gelen isim: “cristallo” ve “Italia”. İsim, şirketin başka bir özelliğinin altını çiziyor – şeffaflık. Bu onun temel değerlerinden biridir ve proje, üretim süreçleri, reklam ve hatta rahat ve hafif ofis alanları tasarlama şekli için geçerlidir.

şirket Terzani Rönesans’ın beşiği Floransa’da doğdu ve bu şehrin yaratıcı cazibesini takip ediyor. Terzani armatürlerinin tasarımına baktığınızda sadece görmekle kalmaz, aynı zamanda ışıklarının çevredeki alanı büyüleyici bir şekilde kapladığını da hissedersiniz. Pratik, faydacı bir tasarımdan daha fazlasıdır, çağdaş güzelliği temsil eden bir estetiktir.

Tasarım çiftleşmeler – basit ve işlevseldir ve renkler canlılığı ve kişiliği ifade eder. Fabrika, düşük çevresel etkiye sahip güvenli malzemelerden yapılmış modern mobilya parçaları üretiyor. Bu yıl, ana ürün yelpazesine yeni kategoriler eklendi. Bunlar yaşam alanlarını kişiselleştiren özlü kitap rafları, şifonyerler ve aksesuarlardır. Çok yönlü ve şık olan yeni ürünler, Connubia’nın ruhuna sadık.

Lipparini’nin çalışması, İtalyan minimalizminin özelliklerini tanımlayan rahat biçimler ve net, güçlü çizgilerden yararlanıyor. Tasarımcı, organik dokuları ve canlı görüntüleri özgürce kullanarak bu tarzın paletini genişleterek samimiyet ve yakınlık getiriyor. İtalyan tasarımcının etkisi Mauro Lipparini tüm dünyada kabul görmüştür. 2011 yılında prestijli Good Design Global Ödüllerini kazandı. Aynı zamanda Young & Design Milano ve International Du Pont Award Köln’ün de sahibidir.

Marka MC Meroni & Colzani Brianza’da 50 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren iki aile el işi şirketinin birleşmesinin sonucudur. Gelenek ve İtalyan kalitesine dayalı ortak bir kursları var. İtalya’da üretilmiştir, fabrikanın ana konseptidir. MC tarafından tasarlanan tüm ürünler ve özel tasarımlar İtalyan ustalar tarafından yapılmıştır. Zengin bir deneyime dayanarak, en son teknolojiyi kullanarak ahşap, deri ve lüks kumaşlarla özenle çalışıyorlar.

Christopher Guy, dünya çapında tanınan bir İngiliz lüks mobilya tasarımcısıdır. Uluslararası şirketi Christopher Guy Geniş benzersiz dekoratif aynalar yelpazesiyle ünlü: yuvarlak, oval, dikdörtgen, kare, güneş, yıldız, çiçek … Tasarımları mükemmel işçiliği, detay sevgisini, özgünlüğü, biçim ve işlev uyumunu bir araya getiriyor. Endonezya ağacından oyulmuş çerçeveler eski geleneklere göre yapılır ve altınla kaplanır. Зеркала Christopher Guy daha çok yazarın sanat nesneleri olarak algılanır ve hem özel hem de ticari iç mekanlar için dekorasyon görevi görür.

60’lı yıllarda İtalya’nın avangart tasarımcıları, radikal İtalyan tasarımına yakın. Birçoğu profesyonel tasarımcılar değil, mimarlar veya ana akım sanatçılar. Bu radikal tasarımdan bazen denir “Anti-tasarım”… Gruplar halinde çalışmayı seviyorlardı: Floransa’da Archizoom, Torino’da Studio 65, Studio 9999, UFO. Çoğunlukla 60’ların ortalarında ortaya çıktılar. Daha sonra, 1975’te, Alchimia grubu Milano’da ve 80’lerde – Memphis grubu – en genç ve en ünlüsü – ortaya çıktı. Bu grupların üyeleri bazen birinden diğerine taşındı. Örneğin Andrea Branzi, 60’lı yılların ortalarında Archizoom grubunu kurdu ve 76. yılında Alchimia grubuna katıldı. Mimar Ettore Sottsass Jr. da Alchimia üyesiydi ve daha sonra Memphis’i kurdu.

Altmışlı yıllarda, Amerika Birleşik Devletleri’nde ortaya çıkan yeni endüstriyel tasarımcı mesleği, nihayet Avrupa’da kendini kanıtlamıştı. Tasarımı desteklemede yer alan devlet ve kamu kuruluşlarına ek olarak, birçok ülkede okullar ve kurslar açıldı ve burada endüstriyel tasarımcıları bu kelimelerin en katı anlamıyla, yani nesnelerin tasarımcılarını değil, evrensel uzmanları eğittiler. Okulların çoğu için Ulm Tasarım Okulu modeldi. 60’ların ikinci yarısında, mezunları mesleğe girdiler ve bu, Avrupa’daki ilk nesil profesyonel tasarımcılardı.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu