Aydınlatma Modelleri

Son Moda Abajurlar…

Abajurlar artık her evde. Evlerimizin her köşesin de, konsollarda, köşeliklerde, masalarda, fiskoslarda, elektrik prizlerine yakın bir yerlerde dekorasyona uyan bir abajur modeli görmek moda oldu. Neredeyse aydınlatmada abajur kullanmayan ev kalmadı sayılır.

Salon Abajur Modelleri

İsterseniz klasik, isterseniz modern Her dekorasyona ve her zevke uyan bir abajur modeli mutlaka vardır. İşte sizler için seçtiğimiz son trend Abajur modelleri…

abajur 1 300x225 Son Moda Abajurlar...

abajur 3 242x300 Son Moda Abajurlar...

abajur 2 Son Moda Abajurlar...

Yatak Odası Abajur Modelleri

Abajurlar, iç mekanları vurgulayan ve doğal aydınlatma sağlayan aksesuarlardır. Ayrıca kullanılan malzeme ve tasarıma bağlı olarak başlı başına bir sanat eseridirler. Abajur sanatı yüzyıllar boyunca gelişmiş bir zanaatkarlığa dönüşmüştür. Mobilya tasarımcıları ve iç mimarlar, benzersiz ve şık iç tasarımlar yaratmak için abajurlara güvenirler.

Tavsiye: En yeni abajur modelleri

Abajurlar, doğal veya sentetik malzemelerden, motiflerle süslenmiş veya bir lamba ile süslenmiş olabilir. Dekoratif abajurlar son zamanlarda popüler hale geldi. Aslında, artık modaya uygun abajurlar olarak trend oluyorlar.

abajur 4 Son Moda Abajurlar...abajur 5 Son Moda Abajurlar...

Modern Abajur modelleri ve Fiyatları

Abajurlar için doğal ve insan yapımı malzemeler, tasarımlar ve kaplamalar, abajurlar hakkında bilgilendirici bir gövde paragrafı oluştururken göz önünde bulundurulması gereken bir başka ayrımdır. Eski uygarlıklardan granit lambalar taştan yapılmıştır.

Bu lambalar ayrıca yüzyıllar boyunca Antik Yunan ve Roma mimarisinde dekoratif unsur olarak kullanılmıştır. Porselen, cam ve metal gibi insan yapımı malzemeler, sanayileşmenin masaya yeni teknolojileri getirdiği 19. yüzyıldan itibaren daha yaygın hale geldi. Tasarımcılar kısa sürede bu yeni malzemeleri her yerde ev sahiplerinin ilgisini çeken güzel lambalar yaratmak için nasıl kullanacaklarını keşfettiler.

Doğal malzemeler de iyi görünebilir – sürmeli çömlek geleneksel olarak örneğin cam veya altın kaplama ile süslenmiştir – ancak yapay malzemelerin, kullanıcının sağlığına zarar vermeden daha düşük maliyetlerde ve daha yüksek cilalarda tutarlı bir şekilde üretilmesi daha kolaydır. Abajur tipi de önemlidir. abajurlar için doğal ve yapay malzemeler ve tasarımları tartışırken.

Düz cam, kristal, altın kaplama gümüş, bakır kaplama (pirinç), renkli emaye kaplı kumaş veya sırlı çanak çömlek, görsel veya akustik olarak kendilerine dikkat çekmeden herhangi bir iç mekanı tamamlayacak kadar basit bir şekilde parlayan süslenmemiş lambaların örnekleridir..

Abajur modelleri Ayaklı

Egzotik Antikacıların süslü cam lambaları, yıllarca prestijli antika gösterilerinde izleyicileri büyüledi – karmaşık tasarımları, güzellik açısından güzel mücevherlerinkiyle rekabet ederken, koleksiyoncular tarafından sık kullanım nedeniyle on yıllarca hatta yüzyıllarca daha uzun ömürlü oldu.

Diğer süs stilleri şunları içerir: kaidelerine çiçek motifleri veya hayvanlar (leoparlar? kaplanlar? filler?) oyulmuş ahşap lambalar; emaye noktalar veya daireler ile süslenmiş dokulu seramik lambalar; yanardöner renklerle vurgulanan yaldızlı cam lambalar; aynalara kazınmış yapraklar; aynaların üzerindeki gravürler; vb. Doğal motiflerle bezenmiş abajurlar, kuş tüyü, deniz kabuğu gibi doğanın güzelliğini; diğerleri çevremizdeki dünyadan ilham alan soyut tasarımlarla süslenir..

Abajur modelleri Ayaklı
Abajur modelleri Ayaklı

Doğal malzemelerin insan yapımı olanlara göre avantajları, yani kırılmaya karşı dayanıklılıkları olsa da, her ikisi de modern teknoloji ve teknikleri kullanan yetenekli ustalar tarafından dikkatli bir şekilde uygulandığında avantajlara sahiptir. görsel veya akustik olarak estetik değerden ödün vermeden dayanıklılık veya gerçekçilik gibi istenen etkileri yaratın. Abajurlar, dünya çapında iç tasarımcılar tarafından hem işlevsel hem de güzel – hem “doğal olarak” hem de güzel olan aydınlatma yoluyla mekanları geliştirmek için kullanılan bir sanat formudur. aynı anda “yapay” güzel!

Bunlara'da bakmalısın!

Başa dön tuşu