Siyah Noktaları Kaldırın – İhtiyacınız Olan En İyi İpuçları ve Çözümler

Siyah noktalar nasıl kaldırılır

Siyah noktaları yüzünüzden veya belki de vücudun diğer bölgelerinden çıkarmak ister misiniz? En basit gibi görünse de, her zaman bir dizi tavsiyeyi dikkate almalıyız, böylece kendimizi ortadan kaldırırken herhangi bir işaretimiz kalmaz. Bugün sonsuza dek veda etme zamanı, çünkü aradığınız tüm bu adımlar ve ipuçları bizde.

Siyah nokta, hem ciltteki yağ hem de biriken kir nedeniyle tıkanmış gözeneklerin sonucudur. Onu içinde. Bu yüzden en yaygın olanı ve hayatımız boyunca bulabileceğimiz bir şey. Ama zaten günlerini sayılı ve doğal bir şekilde, her zaman cildimizi korumak en önemli şey. Başlayalım mı?

Öncelikle hepimizin bildiği ürünlerle siyah noktaların nasıl çıkarılacağını göreceğiz. Çünkü onlarla cildimize de bakılacağını biliyoruz. Bu rotayı tercih ettiyseniz, mutlaka evde parfüm ve güzellik mağazalarında ya da süpermarketlerde bulabileceğiniz bir yüz temizleyiciniz olacaktır. Çünkü cildi suyla temizlemenin yanı sıra, bu tür ürünler bize daha derin bir temizlik bırakacak ve daha geniş gözenekleri vurgulayacaktır.. Yüzün her yerine hafif bir masaj yapmanız yeterli ve en yoğun kirlere bile veda edeceksiniz. Cildi her gün temizlemek en önemli adımlardan biridir!

Siyah noktaları ev ilaçları ile ortadan kaldırın

Sonraki adım, temizleyiciden sonra yüz toneri. Bu sayede temizliğimizin temel parçalarından biri olan gözenekleri kapatabileceğiz. Ayrıca ilk uygulamadan itibaren cildi eşit, pürüzsüz ve daha bakımlı bırakır. Üçüncü adım olarak haftada bir maske uygulamanın uygun olduğunu söyleyeceğiz. Çünkü bu şekilde fazla yağı kontrol edeceğiz ve bu gözeneklerin daha temiz olduğunu gösterecektir. Gördüğümüz gibi, bunlar güzellik rutinimizde izlenecek üç adım. Bu nedenle, harika sonuçları daha erken görmek için her zaman tutarlı olmanız gerekir.

Ev ilaçları ile siyah noktaların yüzünüzden nasıl çıkarılacağı

Diğer yandan, Siyah noktaları gidermek için ev ilaçlarını tercih ediyorsanızsen de şanslısın. Çünkü onlarla, bir tutam para biriktirirken söz konusu kirliliklere veda edebileceğiz. Tüm bunlara, cilt bakımının emin ellerde olacağı da ekleniyor, çünkü dediğimiz gibi, doğal maddeler kullandığımızda başka türlü olamaz. Gözenekleri temizlemek için hangisinin en etkili olduğunu bilmek ister misiniz?

Bal ve tarçın

Bildiğimiz gibi, bal bize tamamen yumuşak bir cilt bırakacaktır, ancak buna ek olarak bu durumda çok önemli olan antibakteriyel özelliklere de sahiptir. Üç yemek kaşığı bal ve bir tarçın ile mükemmel bir karışım elde edeceğiz.. Tedavi edilecek cilde sürüp yarım saat bekleteceğiz. Vaktiniz varsa, ona başka bir şey bıraksanız da önemli değil, daha da faydalı olacaktır. Her gece yapabilirsin.

Yumurta akı

Güzelliğimiz için temel bir besin olduğu doğru olsa da, bu durumda geride bırakılmayacaktı. Siyah noktaları çıkarmak harikadır ve bunun için bir yumurta akını iyice çırpmanız gerekir (veya tüm yüz içinse iki tane) ve birkaç damla limon suyu eklemeniz gerekir.. İyice karıştırın ve yüze uygulayın. Limonla yaptığımız tüm ilaçların her zaman geceleri yapılması gerektiğini unutmayın, çünkü güneş bize çarparsa lekelere neden olabilir.

Jelatin

Bu yeni fikri hazırlamak için bir çorba kaşığı toz jelatine ihtiyacınız var. En iyisi, tadı olmaması ve bir çorba kaşığı süt daha ekleyeceğinizdir. Karışımı mikrodalgada ısıtmak için koyarsınız, ancak yanmadan sadece birkaç saniye. Ardından yüze uygulayacak ve kurumasını bekleyeceksiniz. Kuruduktan sonra, çıkarırken kirin jelatinde nasıl kaldığını göreceksiniz. çok basit bir şekilde.

Buhar banyoları

Ne zaman ev ilaçları hakkında konuşsak, buhar banyoları kaçırılamazdı. Şüphesiz, bunlar en çok tavsiye edilenlerden biridir, çünkü gözenekleri açın ve temizlemeyi kolaylaştırın, daha derin bir şekilde. Bunu yapmak için suyu büyük bir kapta ısıtmanız gerekir. Ayrıca okaliptüs veya nane de ekleyebilirsiniz. Yeterince buhar olduğunu gördüğünüzde yüzünüzü ona yaklaştırmalısınız. Elbette kendinizi yakmamak için çok yakın olmamaya çalışın. Buharın cildinizde yoğunlaşması için başınızı kapatın. Bu, ısının gözeneklerinizi hafifçe genişletmesine neden olacak ve ardından temizlenmesi daha kolay olacaktır. Temiz ellerle, bez veya pamuk yardımı ile yapacağınız bir şey.

Yulaf ezmesi maskesi

Bildiğimiz gibi, yulaf ezmesinin sayısız özelliği vardır ve bunların arasında peeling yapar ve başka hiçbir bileşenin olmadığı gibi kiri emer. Bu yüzden ev ilaçımızı yulaf ezmesi ile hazırlamak zorunda kaldık. Bunun için her şeyi iyice karıştırmak için yulaf ezmesine ve biraz suya ihtiyacımız var. Yoğun bir macun almalıyız, bu yüzden nasıl gördüğümüze bağlı olarak daha fazla un veya daha fazla su ekleyeceğiz. Sonra yüze uygularız ve tamamen kuruyana kadar beklememiz gerekir. O zaman dikkatlice çıkarmanız ve yıkamanız gerekir.

Bir makine ile derin siyah noktalar nasıl kaldırılır

Yüzünüzdeki derin siyah noktalardan nasıl kurtulurum

Bazen onları biraz daha uzun bıraktığımız doğrudur ve sonunda siyah noktaları kaldırmanın tam bir Odyssey olduğunu görürüz. Çünkü hiçbir şey bize göründüğü kadar basit değil. Bu, bazı derin noktalardan bahsettiğimiz anlamına gelir. Aynı zamanda Elveda demenin en iyi yollarından biri elinizden aldığınız nemlendirici krem ​​veya vazelin sürmektir.. Sıcak suyla duş alırken hareket etmesine izin verirsiniz, siyah noktalara su dökmekten kaçınırsınız, biz sadece buhara ihtiyacımız var.

Sonra, Bir sünger veya bez alın ve siyah nokta alanını nazikçe soyun.. Son olarak, genişlemiş gözeneğe ve siyah noktaya zaten sahip olduğumuzda, bu durumlarda en iyi şey, siyah nokta elektrikli süpürge adı verilen bir makineyle onu çıkarmaya çalışmaktır. Boyutları küçüktür ve istediğiniz yere yanınızda götürebilirsiniz. Ayrıca elde etmek kolaydır ve gerçekten ucuz fiyatlar vardır. Sonunda, alanı iyice yıkamalısın ve hepsi bu.

Siyah noktaların yüzde kabartma tozu ile temizlenmesi

Şüpheniz varsa, Sodyum bikarbonat, ekonomik ve etkili olmasının yanı sıra sahip olduğumuz bir başka ev ilaçlarıdır.. Ancak bu durumda onu ayırdık çünkü onu kullanmanın birkaç yolu var ve bunlardan herhangi biriyle başlayabilirsiniz. Unutmayın ki çok sık kullanacağımız bir içerik veya çok fazla kullanmayacağız.

  • Bir çeşit macun oluşturmak için 15 gram karbonatı 30 ml suyla karıştırın.. Deriye uygulayacağız, yaklaşık 4 dakika dinlendireceğiz ve su ile çıkaracağız.
  • Bu maske için gidiyoruz 30 gram bikarbonatı aynı miktarda şekerle karıştırın ve kahverengi ise çok daha iyi ve yaklaşık 100 ml limon suyu. Uygulayın ve yaklaşık 10 dakika dinlendirin ve ardından suyla çıkarın.
  • 15 gram bikarbonat ve 15 ml süt içeren bir maske yapın. Bu durumda, daha fazla beklemek zorunda kalmadan, sonrasında hafif bir masajla uygulayacağız. Malzemeler en iyi sonuçlarla cilde nüfuz edeceğinden.
Siyah noktaları burundan balla çıkarın

Yüzdeki gözenekler nasıl kapatılır

Gözenekleri nasıl temizleyeceğimize sürekli bakıyoruz. Ama ondan sonra bunu biliyoruz Cildin gözeneklerini kapatmak veya küçültmek olan yeni bir görevle baş başa kalıyoruz. Yüzünüzü nasıl daha eşit görebileceğinizi bilmek ister misiniz? Sonucu hızlı bir şekilde görmemizin ipuçlarından biri de bir buz küpü alıp bir beze sarmak ve açık gözeneklerden geçirmektir. 10 veya 15 saniyeden fazla kalmamayı ve işlemi haftada iki kez tekrarlayabileceğinizi unutmayın.

Sade yoğurt da mükemmel çalışır. Bunu yapmak için sadece yoğurtlu bir çeşit maske uygulamalı, yaklaşık 7 dakika beklemeli ve su ile çıkarmalıyız. Elbette hiçbir şeyde gözeneklerinizin beklenenden çok daha fazla nasıl kapandığını göreceksiniz!

Burundaki siyah noktalar nasıl kaldırılır

Yüzün geri kalanı gibi, burundaki siyah noktaları gidermek için daha önce belirttiğimiz tavsiyelere veya ev ilaçlarına uyabileceğimiz doğrudur. Ancak böyle bir alan için her zaman temel olan başka biri vardır:

  • Burnu kahverengi şekerle pul pul dökün: Şeker mükemmel bir eksfoliye edicidir ve bu nedenle birkaç damla zeytin veya badem yağı ile karıştırıp etkilenen bölgeye masaj yapacağız. Etkisi olması için 15 dakika bekleyin ve suyla çıkarın.
  • Sıcak bal: Daha önce de bahsettik ama bal gibi bir içerikle sonsuz çözümlerimiz var ve bu da bir tane. Bu durumda biraz bal ısıtmakla ilgilidir, kullanırken yanmamasına dikkat edin. Siyah noktalara uygulayın ve kurumasını yaklaşık 15 dakika bekleyin. Sonra çıkarın ve kirin geldiği yere nasıl gittiğini göreceksiniz.
  • Vazelin: Burun üzerine bir kat vazelin sürün. Biraz su ısıtın ve bir havlu veya bezi ıslatın. Burun ve vazelin üstünü örten havlu koyma zamanı gelmiştir. Şimdi sadece ısının gitmesini beklemelisin. Çünkü gözeneklerin açıldığı anlamına gelir. Birkaç tek kullanımlık mendil alma ve kirleri onlarla iyice temizleme zamanı. Elbette bazı alanlarda bastırmanız gerekir, ancak tüm kirler sorunsuz bir şekilde çıkacaktır.
  • Tuzla: Burundan uçları tuzla nasıl çıkaracağınızı biliyor musunuz? Eh, kaçırılmaması gereken çözümlerden bir diğeri. Her iki malzemeden aynı miktarda ince tuzu diş macunu ile karıştırmalısınız. İyice karıştırıldığında burun içinden uygulama ve birkaç dakika masaj yapıp ardından su ile uzaklaştırma vakti gelmiştir.
Siyah noktaları gidermek için kabartma tozu

Bu ilaçlardan herhangi birini zaten denediniz mi? Pekala, adım atma zamanı.

Siyah Noktaları Kaldırın – İhtiyacınız Olan En İyi İpuçları ve Çözümler konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

8 kadın, 8 iç mekan ve nezaketin gücü

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu