Şık Banyo Dekorasyonu Modelleri

Şık Banyo Dekorasyonu Modelleri
Şık Banyo Dekorasyonu Modelleri

Tasarım, işlevsellik ve stili bir araya getiren BeyazYastik.com’daki en iyi banyolardan bir seçki sunuyoruz. Modern banyoların çoğunda tepeye, yani tavana monte edilmiş duş sistemleri kurulmuş. Siz de yaşam kalitenize konforu, kaliteyi ve lüks yaşamın tüm kolaylıklarını sağlayabilirsiniz.

Küçük banyonuzda alandan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayacak çözümler. Banyonuzda, elbette tarzınızı kaybetmeden çok yer kazanın.

orjinal-isikli-banyo-modelleri-7

Şık Bir Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Şık bir banyo dekorasyonu için, genel olarak hafif açık renkler, doğal tonlar ve pastel tonlar tercih edilebilir. Bu renkler banyoda rahat ve ferah bir ortam yaratacak ve banyo tasarımına da uyum sağlayacaktır. Ayrıca banyoda kullanılacak mobilyalar ve aksesuarların da düzgün bir şekilde kombinlenmesi önemlidir.

Tavsiye: Yeni 2023 Banyo Dekorasyon Fikirleri

Örneğin, banyoda beyaz veya gri renkli mobilyalar kullanılabilir ve banyoda bulunan duvarlara da açık renklerde duvar kağıtları veya duvar boyası uygulanabilir. Banyoda aydınlatma da önemlidir, bu nedenle banyoda bulunan lambaların da estetik ve şık bir şekilde seçilmesi önemlidir.

orjinal-luks-banyo-5

Modern banyolar nasıl dekore edilir

Daha önceki yazılarımızda retro ve rustik dekorasyonlardan bahsetmiştik. Bugün vintage ile vedalaşacağız ve banyo mobilyaları ile modern banyoları rafine ve minimalist tarzda nasıl dekore edebileceğimize odaklanacağız. Banyonuza güncel bir stil kazandırmak için ilham kaynağı olacak beş farklı fikir öneriyoruz.

Önerdiğimiz ilk görselde, bitişlerinde net çizgilere sahip bir banyo buluyoruz.Aynanın genişliği, ferahlık hissi yaratmak istiyorsanız veya banyonuz küçükse, mükemmel.

Büyük çekmeceli ahşap mobilyalar, depolama kapasitesini genişletmemize ve görünürde hiçbir şey kalmamasına yardımcı oluyor, modern banyoları nasıl dekore edeceğini bilenler için maksimum.

otantik-banyo-modeli2

Banyoda lavabonun yeri

İkinci modern banyo önerisinde ise banyonun merkezinde yer alan tezgah üstü lavabo görüyoruz.

Lavabonun altında sıcaklık ve aynı zamanda depolama hizmeti sağlayan minimalist bir mobilya parçası buluyoruz. Ayrıca, alanı verimli kullanmak ve hareketi ortadan kaldırmak için ideal olan askılı modern bir banyo dolabıdır.

Ancak döşemek istediğiniz modern banyo küçükse, önce küçük mekanlar için pratik fikirlerle dolu bu yazımızı okuyun.

pembe-banyo-3

Banyo dekorasyonu için fikirler: Duvarları süslemek

İlk başta, banyo genellikle oldukça soğuk bir yerdir. Amacınız hayalinizdeki bir banyoya ulaşmaksa, orayı içinden çıkmak istemeyeceğiniz sıcacık bir yer haline getirmelisiniz. Duvarları giydirmek, bunu başarmanıza yardımcı olacaktır.

vanucci-banyo-modeli-2

Mobilyanın önemi

Banyo mobilyalarını doğru seçmek, hayalinizdeki banyoya ulaşmak için gerçekten önemlidir. Kötü bir seçim, içine her adım attığınızda o anı lanetlemenize neden olabilir. Bu nedenle güzel bir mobilya parçasının yanı sıra işlevsel olmalı ve saklama alanına sahip olmalıdır.

vitrA artema-banyo-tasarimi-kuvet-12

Orijinal lambaları seçin

Bazen onlara hak ettikleri ilgiyi gösteremiyoruz ama lambaların sadece aydınlatmadan daha fazlası var.

İlk tercihinizde kalmayın. Mekanın büyüklüğüne ve kişiliğine uyum sağlayan, özenli ve zarif bir tasarıma sahip modelleri seçin.

Küçük banyolardan bahsedecek olursak, ışığın geçişini engellememesi, görsel genişlik sağlaması ve yer kaplamadan dekore etmesi açısından şeffaf camlar idealdir.

Rüya gibi bir banyoya sahip olmak için tüm detayları düşünmek önemlidir. Resme yakından bakarsanız, apliğin şekli ve pirinç kaplaması, aynanın ve musluğun nikeliyle eşleşir. Her şeyin birbirine uyması gerekli değildir, ancak farklı unsurlar arasında bir uyum olmalıdır.

vitrA artema-modern-banyo-dekorasyonu-13

Kişiliğe sahip aynaları seçin

İdeal banyo aynasını bulmak sandığınızdan uzun sürebilir ama acele etmeyin. Aklınızda bir parça yoksa ve buna evet ya da evet demek istemiyorsanız, odanın geri kalanı döşenene kadar beklemek en iyisidir.

vitrA-luks-banyo-modelleri-9

Son olarak, hayalinizdeki banyonun güzel, sade ve gösterişsiz bir dekorasyona ihtiyacı var.

İster siyah beyaz fotoğraflar, ister banyo tabloları olsun, seti zenginleştirecekler. Ne pahasına olursa olsun, bir profesyonel gibi çerçevelemenin sırlarına göz atın.

Bohem bir dokunuş ve hayat dolu. Tarz vermek için ekicilerin estetiğiyle oynayın.

Tütsü veya palo santo, banyonuzu daha hoş bir yer haline getirmek için dekoratif ve çok ilginç seçeneklerden bazılarıdır.

Bunlara'da bakmalısın!

Başa dön tuşu