Shabby Chic Tarzı Yatak Odası? Nasıl olduğunu bulun

Shabby Chic Yatak Odası

Resim PublicDomainArchive tarafından Pixabay’a yüklendi

Yaşını gizlemeyen eski mobilyalarla döşemek, her türlü ortama, özellikle de ev ortamına karakter ve sıcaklık katmak için mükemmel bir yöntem haline geldi.

Shabby Chic Tarzı Yatak Odası

Eski püskü şık bir yatak odası birçok insanın arzusudur ve bu nedenle en iyi mobilyayı seçmek için bazı göstergeler vermek ve neden olmasın, kendi ellerinizle canlı ama zarif mobilyalar yaratmak doğru görünüyor.

Evindeki en kişisel oda için bu stili kullanmak isteyenler için faydalı olabilecek özellikleri ve bazı ipuçlarını görelim.

Eski püskü yatak odası mobilyaları nasıl seçilir

Eski püskü şık mobilyaları akıllıca seçmek için, bu terimin ne anlama geldiğini ve mobilya dünyasına nasıl aktarıldığını mükemmel bir şekilde bilmeniz gerekir.

Kelimenin tam anlamıyla perişan şık olarak tercüme edilebilir zarif-trasandato rafine edilmiş. Bunları pratik olarak tanımlar mobilyalar bunlar (veya görünen) zamanla biraz mahvolmuş ama tüm çekiciliğini ve prestijini koruyan.

Eski püskü efekti de elde edebilirsin renkleri, desenleri, malzemeleri zevkle birleştirmek, farklı dönemlerden tasarım.

Bu tarzda mobilya yapanların amacı estetik mükemmellik, temiz çizgiler değil, kullanılmış elemanlara, yıpranmış boyalara, yılların izlerini bırakarak restore edilen objelere odaklanmaktır.

Aşağıdakiler eski püskü şık mobilyaların bir parçasıdır:

  • Nostaljik
  • Nostaljik
  • Kurtarıldı
  • Yumuşak renklerle
  • Basit / zayıf unsurlarla birlikte lüks

Mahzende bulunan eski başucu masalarının kusurları, örneğin zarif başucu lambaları veya zarif süslemeler gibi bazı büyüleyici ipuçlarıyla hafifletilmelidir.

Aynı prensibe göre, pastel bir renkle boyanmış bir dolap, koyu renkli bir ahşap veya ferforje makyaj konsolunun yanında durabilir.

Eski püskü bir yatak odası yaratmanın parolası: denge.

Shabby Chic yatak odası

Kaynak @Unsplash

Eski püskü yatak: özellikler ve fikirler

Yatak kesinlikle odanın odak noktasıdır ve bu nedenle ortamda belirli bir uyum yaratmak istiyorsanız özel bir özenle seçilmelidir.

Tek bir salaş yataktan söz edemeyiz, düşünmeliyiz farklı eski püskü şık yatakların özellikleri Birbirinden tamamen farklı olan, ancak her zaman bu stile atfedilebilen yatak odaları karakterize edebilir.

Odaklanılacak malzemeler ahşap, doğal kumaşlar ve parlak olmayan metallerdir. (demir, pirinç, oksitlenmiş bakır). Her biri, yatağınızı maksimuma özelleştirmek için seçilebilecek bir dizi alt kategori içerir.

Tasarım bile şunu söylememizi sağlayan bir özellik: Bu yatak salaş bir şık.

Bir kumaş kaplı şekilli yatak başlığı bu tarzı olduğu kadar yansıtıyor kenarları rengi bozulmuş ahşap sayvanlı yatak.

Ayrıca başlıksız ancak ayakları örten yapısı ile yatak tercihinde bulunabilirsiniz. eski tahtalar kurtarıldı ve tedavi edilmiş veya kaplı farklı boyutlarda ve romantik desenlerde minderler.

Çoğunlukla küçük bir parça, bir çift kişilik yatağı perişan bir görünüme sahip bir yatağa dönüştürmek için yeterlidir, örneğin üzerine kanopinin eski görünümünü taklit eden bir ışık perdesi asılabilir.

Shabby Chic yatak odası

Kaynak @Unspalsh – yazar Adam Winger

Yatak odası ve modern salaş şıklık: eski ile yeniyi birleştirmek için ipuçları

Eski püskü şık bir yatak odası oluşturmak için yeni ve modern mobilyalar seçebilirsiniz, eski evlerden kurtarılan veya bit pazarlarından satın alınanlara başvurmak zorunlu değildir.

Tasarımcılar bu eğilimi anladılar ve tasarladılar minimal çizgilere sahip ancak eski püskü atmosferleri hatırlatan mobilyalar.

Modern vizyona göre ferforje yataklar, çok fazla fırfır içermeyen kavisli çizgilerle karakterize edilebilir ve yine de geçmişten gelenlere her zaman göz kırpan bu stili temsil eder.

Kumaşlar da olabilir modern salaş şık görünümün kahramanları yatak odası. Perdeler, minderler, battaniyeler, duvar kağıtları, koltuklar ve kanepe kaplamaları pastoral desenler, ton üstü ton tasarımlar, arabeskler, ancak her zaman ölçülü olmalıdır.

ben yumuşak renkler onlar her zaman efendiler, her şeyden önce beyazlar, ama incitmiyorlar küçük canlı flaşlar bu tarzın tipik romantizme karakterini veren.

Tamamen modern bir yatak odanız varsa ve yatak odası vermek istiyorsanız eski püskü gölge, küçük öğeler ekleyebilirsiniz retro lambalar, küçük hasır sepetler, antika tada sahip bir avize, Provence’a veya İngiliz kırsalına atıfta bulunan süs eşyaları gibi.

eski püskü şık bir yatak odası nasıl döşenir

Fonte @Unsplash – Yazarlar Jelena Mirkovic

Kendin yap eski püskü şık fikirler: düşük fiyatlar ve mükemmel sonuçlar

Eski ve perişan bir mobilya parçasını bir odanın dekorunu zenginleştirebilecek bir mobilya parçasına dönüştürmek için iyi bir göze ve ayrı bir el becerisine sahip olmak yeterli olduğu için eski püskü şık tarz, kendi kendinize yapmanıza çok şey katıyor, ama siz doğrudan duvarlarda da hareket edebilir.

Yatak odasının duvarları olabilirler eski püskü şık uygulama duvar kağıtları veya onları yeniden boyamak beyazdan bebek mavisine, ipten, pudra pembesine, grilere ve narin yeşillere kadar değişen tonlarda.

Eski püskü şık yatak odası fiyatları önemli ölçüde düştü eğer biraz zaman ayırırsan mobilya restorasyonu ebeveynlerin ve büyükanne ve büyükbabaların evinden kurtulmuş veya bit pazarlarında birkaç avroya satın alınmış.

Sadece mobilyayı (gardırop, komodin, çekmeceli dolap, yatak vb.) İyice temizleyerek, yüzey tabakası kalkarsa iyice zımparalayarak hazırlayın, ardından tabanı tamamen kapatmaya çalışmadan boyayın ve bitirin daha da “kullanılmış” bir ton vermek için köşelerden zımpara kağıdı geçirerek.

Nihai etki kesin değil bu sadece basit bir mobilyayı perişan bir unsur gururla yatak odasına koymak.

Bazı durumlarda, belki de bu tarz mobilyaların doğasında olan yeni trendleri takip etmek için, mobilyayı tek tip olarak yumuşak bir renge boyamak veya hafif aşınmış, ancak yine de iyi durumda olan üzerine şeffaf bir vernik geçirmek yeterlidir.

Aynı zamanda önemli özelleştirmek dekor, özellikle de birse eski püskü şık yatak odası. Sadece biraz hayal gücü ve bolca zevk kullanın.

Bu konuda herhangi bir fikriniz varsa lütfen bizimle paylaşın.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu