Seçim için ölçümler, konum ve tavsiyeler

L ‘yaşam ortamı estetik ve işlevselliği tüm parçalarında birleştirmesi gereken, yaşanması gereken bir mekandır.

Evin misafirlerin gördüğü ilk odalarından oturma odası, iyi bir kitap veya sevdikleriniz eşliğinde hiçbir şey düşünmeden dinlenmek için mükemmel bir yer olduğu düşünülerek tasarlanmalıdır. Bu nedenle sadece mobilyalarda değil, aksesuarlarda da çalışmak uygundur.

seçim için ölçümler, konum ve tavsiyeler

En popülerler arasında sehpalar, mobilyaların geri kalanıyla dengeli bir şekilde eşleşmelidir. Onları en iyi nasıl seçersiniz? İşte oturma odasını döşerken hiçbir şeyi şansa bırakmak istemeyenler için bazı basit ipuçları.

Sehpa seçimi için ipuçları

Sehpa, yaşam alanında gözlerin düştüğü merkezi bir mobilya parçası olan bir zorunluluktur. Sehpa, donuk veya şık bir mobilya arasındaki farkı yaratabilir.

Rolü sadece dekoratif değil, aksine oldukça önemli aktif bir role sahiptir. Aslında okuma lambasını, kitapları, dergileri yerleştirmek, çay ve kahve fincanlarını yerleştirmek için bir destek noktası olarak kullanılıyor … Kanepenin yanında olması, ihtiyaç duyduğumuz tüm nesneleri elimizde bulundurabilmek için çok önemlidir. rahatlama anlarımız.

Oturma odanız için doğru sehpayı seçmek için bazı faktörleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Onları birlikte görelim.

Eşleştirme ve uyum

Hakkında konuşurken dikkate alınması gereken ilk ipucu sehpalar mobilyaların geri kalanıyla eşleşmekle ilgili.

Her şeyden önce stil açısından düşünebiliriz. Bu nedenle, burada klasik tarzda döşenmiş bir oturma odası, ahşap masalar için en ilginç bağlam haline gelir. Tarz daha modern ise en ilginç malzeme metaldir.

oturma odası ahşap masa

Minimal stile yönelenler ise camda estetik bütünü hafifletmek için harika bir çözüm bulabilirler.

cam oturma odası masası

İskandinav tarzında sehpa yuvarlak, ahşap veya gri veya siyah gibi koyu renktedir.

Aynı tasarıma sahip ancak farklı boyutlardaki bir çift başucu sehpasıyla, iki farklı renkte olsalar daha da iyi bir stil katın.

Boho şık bir baskı mı? Rattan veya hasırdan etnik bir sehpa.

Masanın yüksekliği çok önemlidir

Sehpa veya sehpa, her zaman kanepenin koltuğundan en az birkaç santimetre aşağıda olmalıdır. Bu, ister dergi ister bardak olsun, nesneleri alıp yüzeyine yerleştirmeyi kolaylaştırmak içindir.

Aynı şey kanepenin önüne yerleştirilmek yerine sehpa kanepenin yanındaysa da geçerlidir. Bu durumda masa daha yüksek olacaktır, ancak her zaman kolçaktan birkaç santimetre daha aşağıda olma kuralına uymalıdır.

Nereye yerleştirilir

Dikkate alınması gereken başka bir kriter sehpa seçerken konumlandırmasıdır. İşleri şansa bırakmamalısınız çünkü işlevselliği riske atarsınız.

Bu konuda ilginç bir örnek vermek gerekirse, kanepeye yakın olması amaçlanan sehpanın kol dayama yerinden biraz daha alçak olması gerektiğini, böylece rahatça oturanların nesneleri – örneğin kitapları – veya mobilyalar. mutfak için, örneğin kahve fincanları.

uzatılabilir oturma odası masası

Öte yandan, sehpayı kanepenin önüne yerleştirmeyi düşünüyorsanız, tavsiye koltukla aynı yükseklikten birini seçmenizdir.

Hedef alana dikkat edin

İsteyenlere tavsiye mükemmel sehpaları seçin kesinlikle burada bitmiyor! Aslında destinasyonun ve yerden tasarruf sağlayan ihtiyaçların önemini unutmamalıyız.

Bu nedenle, örneğin küçük bir evi olan ve gerektiğinde taşınması gerekenler için sabit bir sehpa en iyisi olmayabilir. Öte yandan, özellikle geniş bir oturma odasına sahip olanlar bir tane satın alabilir ve belki de misafirleri üzerinde gerçekten iyi bir izlenim bırakmak için kanepenin önüne koyabilirler. Daha az alana sahip olanlar daha hafif bir masa tercih edebilir, belki de konteyner görevi gören bir çözüm seçebilirler.

oturma odası nesneleri için masa

Bu şekilde, yerden tasarruf edersiniz ve oturma odasında gerçek bir mobilya mücevherini sergileme fırsatına sahip olursunuz! Hedef ile çok yaratıcı da olabilirsiniz. Güzel bir dergi masasına ne dersiniz? Bu durumda, şekiller ve tasarımla da çok oynayabilirsiniz! Konukların şaşkınlığı garantilidir.

Sehpayı kanepeden 40 cm uzağa yerleştirmek iyidir, böylece yüzeyine nesneleri alıp depolayacak kadar yakın ve aynı zamanda serbestçe hareket edebilecek kadar uzağa yerleştirilebilir ve ayrıca bacakları rahatça esnetmek için.

Sehpaya ne koymalı

Sehpanın hem dekoratif hem de pratik bir işlevi vardır. Aslında, oturma odasındaki merkezi bir mobilya parçası, gerçek bir kanepe alanının tamamlanmadığı bir gerçek olması gerekir.

Bununla birlikte, bunun yanında bir destek yüzeyi olarak da önemli bir işleve sahiptir. Oraya bir okuma lambası, kitaplar veya dergiler yerleştirilebilir. Dahası, misafir kabul ettiğimizde işlevi çok önemlidir: fincanları kahve veya şarap kadehlerini buraya koyduğumuz yerdir. Oturma odası sehpasının rahatlığı tam da koltukta rahatça otururken dinlenirken kullanışlı bir destek yüzeyine sahip olabilmesidir.

Nesneleri estetik olarak hoş görünmeleri için sehpanın üzerine nasıl yerleştirebilirim?

Farklı boyutlarda bir çift saksı ve bunlarla uyumlu bir lamba gibi aynı stildeki tasarım nesnelerini birleştirerek oynayabilirsiniz.

Ya da tam tersine, hareket ve neşe yaratmak için istenen bir heterojenliğe, stillere ve renklere odaklanabilirsiniz.

Rufus sehpa

Kendin yap: sehpa olarak ne kullanmalı

Kahve sehpasını seçmek, mevcut bir mobilya parçasını kullanmayı ve onu yeni bir işlev için kullanmayı ya da sıfırdan bir tane yaratmayı düşünürsek, yaratıcılığımızı harekete geçirebilir.

İlk durumda, oturma odası için bir destek yüzeyi olarak büyükanne ve büyükbabamızın eski sandığı olan eski bir sandığı kullanmak güzel bir fikirdir. Yaratılan etki, tanıdık ve sıcak bir ortamdır.

Bir Kendin Yap sehpa oluşturmak için bir fikir palet kullanmak olabilir. Mobilyalar modern, sade ve orijinaldir.

Mobilya eğlenceli ve yaratıcıysa, sehpalar iç tasarımın bu yönünü özel bir memnuniyetle keşfetmeye yardımcı olur. Fonksiyonel ve estetik açıdan çok yönlü, aynı zamanda ahşap modelleri tercih ederek sürdürülebilirlik dikkate alınarak seçilebilir. Bello, değil mi? Tabii ki evet! Mobilyaya gerçekten tutkulu olanlar, ancak bir sehpa seçme düşüncesine sevinebilirler!

Tavsiyemiz hakkında ne düşünüyorsunuz? Tavsiyede bize fikrinizi veya deneyiminizi yazın.

seçim için ölçümler, konum ve tavsiyeler
konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu