Salonu dekore etmek için 8 kombinasyon

2023 Modern Salon Dekorasyonu Resimleri

Bir etkinlik için bir salonu dekore etmek bunaltıcı ve ayrıntılı olabilir. Perdeler, sandalye ve masa örtüleri, ışıklar, çarşaflar, orta parçalar, çiçekler vb. kullanımını içerir. Bunlar, istenen etkiyi yaratmak için uygun şekilde koordine edilmelidir. Fazla yapmamaya özen göstermelisiniz.

Fenerler, etkinliğinize çok fazla para harcamadan bir renk patlaması eklemek için de gerçekten etkilidir. Onları kendi renk düzeninizde farklı tonlarda tavana asın ve sadece misafirlerinizin iltifatlarının gelmesini bekleyin.

koridor-in-ışık tonları

Salon, eve erişimi temsil eder. Bu odanın görünümü bir ilk izlenim bırakıyor. Birkaç metrekarelik bir alan olmasına rağmen, planda mükemmel çerçevelenmiş çok sayıda kompozisyon var. BeyazYastik.Com’da farklı kombinasyonlarla bir dizi fikir paylaşıyoruz.

1. Bir resim ve bir raf: küçük bir salon için ideal kombinasyon

raf ve kutu

Bir tablo, bir fotoğraf veya dekoratif bir levha, duvarlardan birine sanatsal bir dokunuş katar. Evin girişinde odak noktası olarak konumlandırılan bir unsurdur. Öte yandan çok az santimetre yer kaplar ancak çok basit süslemeler yerleştirmek veya anahtarları bırakmak için gerekli desteği sağlar.

2. Bank ve portmanto: işlevselliği artırmak için gerekli parçalar

tezgah ve raf

Evdeki herhangi bir odada olduğu gibi, salonun organizasyonunun kişisel veya aile yaşam tarzı ile uyumlu olması için bir ihtiyaç teşhisinin geliştirilmesi tavsiye edilir.

Tavsiye: Yeni Salon Dizayn Nasıl Yapılır

Konfor, dekorasyon planına entegre edilmesi gereken bir unsurdur. Bu sayede eve giriş özellikle pratiktir. Günlük rutinde istenen pratikliği sunan: Bank ve portmanto ideal takımı oluşturur.

3. Gardırop, raf ve aynalar: üç unsurdan oluşan bir görünüm

gardırop-ölçmek-in-koridor

Bazen salon, ısmarlama bir gardırop kurmak için istenen genliği sunar. Paltoları veya diğer giysileri saklamak için gerekli. Bu sayede soyunma odasında da yer kazanmak mümkündür. Raf, duvarlardan birini süslemek için basit bir tamamlayıcıdır. Evin girişini aydınlatan ve yansımasıyla ortama farklı bir bakış açısı gösteren orijinal ayna ile tamamlanan raf.

4. Bir büfe ve bir ayna

baz-ünite-ve-koridorda-ayna

Şu anda, en küçük alıcıların ihtiyaçlarına uyum sağlayan çözümler bulabilirsiniz. Dekoratif işlevini yerine getiren biçimler vardır. Yani, girişi giydiriyorlar ve çok az görsel ağırlığa sahiptir. Örneğin, derinliği az olan alçak bir kabin, dikkate alınması gereken bir öneridir. Yuvarlak, kare, oval veya dikdörtgen ayna ile mükemmel uyum sağlayan bir tasarım.

5. Oturma alanı oluşturmak için bir sehpa ve iki sandalye

koridorda masa ve iki sandalye

Bahsettiğimiz gibi salon, evin dekorasyonuna dair ilk izlenimi veriyor. Konumundan dolayı samimi bir ortamdır. Bu nedenle alan istenilen boyuta ulaştığında rahat ve konforlu bir köşe oluşturmak mümkündür. İki sandalye ve bir yan sehpa çerçevesinin birleşimi bir kompozisyon oturma odasını tamamlıyor. Başka bir deyişle, yaşam alanına veya mutfağa erişimi olmayan ziyaretçilerin katılması için ideal bir alan sağlar.

6. Şemsiye standı ve kilim

koridorda halı ve şemsiye

Salonda mevcut alan sınırlıdır. Odanın dekorasyonunda bir öncelik sırası oluşturmak esastır. Kendi başına alanı tamamlayan iki pratik ve işlevsel unsur vardır. Şemsiyelik, yağışlı mevsimde vazgeçilmez bir unsur haline gelir. Halı, kendi adına, evin girişindeki zemini korur.

7. Bir resim kompozisyonunu yansıtan ayna

salon mobilyası

Ayna, farklı tarz ve dağılımlara sahip salonlarda bulunan bir tamamlayıcıdır. Yansıması, girişin en muhteşem perspektifini vurgulayabilir. Bir resim kompozisyonunun yaratıcı ve sanatsal bir değeri vardır. Ayna yansıması duvarlardan birini süslemek için kullanılan parçaların kombinasyonunu yeniden keşfetmeyi sağlar.

8. Açık ve kapalı alanlı dolap

koridorda halatlı ayna

Açık bölmeler, bir şifonyerin veya büfenin görsel ağırlığını azaltır. Bir ip ayna bu önerinin ideal tamamlayıcısı olur.

Bir salonu dekore etmek için ipuçları.

Koridor tasarımı planlamanıza duvarları düşünerek başlamanızı öneririz. Koridorunuzu hangi renge boyamalısınız? Nötr bir renk düzeni en iyisi olacaktır; beyazın çeşitli tonları bir ışık ve boşluk fonu sağlama işini yapar ve bitişik odalarda köşelerde olsalar bile herhangi bir doğal ışık kaynağından en iyi şekilde yararlanır.

Güzel bir pencereniz varsa, onu kullanın. Bol miktarda ışığın içeri girmesine izin verdiğinden emin olun ve bir pencere pervazınız varsa, onu birkaç ev bitkisi veya bazı çerçeveli fotoğraflar için kullanın.

Koridorun uzak ucunda bir kapınız varsa, ön kapınızı açar açmaz göreceğiniz merkezi, benzer bir hedef oluşturmak için duvarların geri kalanına biraz daha koyu bir gölge boyayın; bu bir devam hissi verecektir.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu