Salon dekorasyonunu yenileyen 7 küçük değişiklik

çok zarif-oturma odası
Bazı çok basit değişiklikler, odanın estetiği üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Yaşam alanında fark yaratan küçük detaylar. Beyazyastik.com’da pratik ve ucuz fikirlerden oluşan bir seçkiyi paylaşıyoruz!

1. Odak noktasını değiştirin

oturma odası raflı mobilya
Mekan planlaması hangi merkezi eksen etrafında döner? Belki daha da çekici olan yeni bir odak noktası ekleyebilirsiniz. odak noktası Evin yapısının bir parçası olabilir, örneğin bu odayı iki farklı alana bölen bir sütun.

Belki de pencerelerden giren ışığa tüm önemi vermek için kanepeleri farklı bir şekilde dağıtmaya karar verirsiniz. Şömine genellikle rahat bir ortama güzellik katan çekirdektir.

2. Boş bir köşeyi dekore edin

oturma odası dekorasyonu
Dekorasyonda tekrarlanan ana hatalardan biri odanın bir köşesinin potansiyelinden yararlanmamaktır. Spot ışığını o sahneye koyun. köşe mobilyaları Bu özelliklere sahip bir yüzeyi giydirmek için özel olarak tasarlanmış bir formata sahiptirler.

Ancak sadece işlevselliği değil, estetiği de arayabilirsiniz. Güzel bir buket çiçek eşliğinde bir zemin vazo, ışık ve renk verir. Odanın görünümü nasıl iyileştirilir? Mevcut metrekareyi optimize edin.

3. Simetrik dekorasyon

şömineli oturma odası
Evde geçirilen aile hayatının çoğu anları burada geçiyor. İyilik bu bağlamda daha büyük bir anlam kazanır. Ve bu hoş dinginlik hissini pekiştiren bazı maddeler var.

Dekorasyonda, düzende ve simetride açık tonların kullanılması bu etkiyi sağlar. Merkezi bir ekseni görselleştirin ve çevresinde özdeş bir kompozisyon oluşturun. simetri mekana ritim ve dinamizm basmak için tekrar formülünü kullanır.

4. Mobilya düzenini değiştirin

kanepe-ve-koltuklar-oturma odası
Yeni bir şey satın almadan oda nasıl yeniden dekore edilir? Mevcut öğelerde farklı bir dağılım arayın. Yeri başka bir perspektiften, örneğin farklı bir odak noktasından yeniden keşfedin. Özelliğin etkisi dekorasyonda yaratıcılığı sınırlar.

Konuya aşina olsanız bile estetik mekanın kendine has özellikleriyle de bir odanın potansiyelini besleyebilirsiniz. Tüm mobilyaları değiştirmek gerekli değildir, sadece bir kısmını değiştirmek gerekir. Ve yaşam alanını çevreye ışık getiren güzel, açık renkli bir halıyla çerçeveleyin.

5. Eski ve yeniyi karıştırın

yeni ve eski mobilyalı oturma odası
Her iki bileşen de mükemmel bir eşleşme oluşturur ve kontrasttan birbirini tamamlar. Retro ya da vintage estetiği de günümüzde moda. Karışım dokular, malzemeler, renkler ve desenler dekorasyonda geçerli bir alternatiftir. Bu beyin fırtınasına ek olarak, yeni bir şey ile eski bir şey arasındaki ayrım da eklenir.

6. Oturma odasında küçük bir ofis hazırlayın

ofisli oturma odası
Bu oda ev hayatının merkezidir, ancak bundan daha fazlasıdır. Çok işlevli bir oda çeşitli amaçları karşılar. Küçük bir ofis, görevler ve yönetimler yapmak için mükemmel bir yerdir. Daha önce boş bir köşeden faydalanarak ona belirli bir kullanım kazandırmanın odanın görünümünü iyileştiren bir beklenti olduğunu belirtmiştik.

Ve bu onun bir örneği. ofis ve yaşam alanı, farklı olsa da, bu ilhamın gösterdiği gibi, aynı ortamın parçası olabilir.

7. Yardımcı mobilyalar

ahşap duvarlı oturma odası
Yardımcı parçalar da güzel ve rahat bir mekanın baş kahramanlarıdır. Masaların dekorasyonu mekanın estetiğini dönüştürüyor. sehpa kitaplarıörneğin, dekorasyona mükemmel şekilde entegre edilmiş kitaplardır. Zarif bir şekilde tasarlanmışlar, harika resimlerle resmedilmişler ve tekrar tekrar beğeniliyorlar.

Oturma odasının dekorasyonunu yenilemek için başka ne gibi küçük değişiklikler eklemek istersiniz?

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu