Salon dekorasyonuna dinamizm nasıl verilir?

oturma odasında beyaz kanepeler
Oturma odası, evde en çok yaşanılan yerlerden biridir. Bazen mekan, açık bir dekor içinde mutfakla buluşuyor. Dinamizm, mekanın kompozisyonuna ritim katar, ortamı güzelleştirir. çok yönlülük bağlam. Bu hedefe nasıl ulaşılır? Aşağıda size bazı fikirler veriyoruz.

1. Birden fazla kompozisyon oluşturmak için birden fazla sehpa

sehpa
Dikdörtgen, oval, yuvarlak veya kare şeklinde tek bir yardımcı mobilya seçmek yaygındır. Ancak mekana özel bir dinamizm katan bir dekorasyon trendi var: İki ya da üç parçadan oluşan bir takım bütünleştiriyor. Bu sayede dağılımı her anın ihtiyaçlarına göre değiştirebilirsiniz.

Sevdiğiniz konularda sehpa kitapları

kahve masasında kitap

Kitaplar kitapçıda belirgin bir şekilde yer alır, ancak bazı tasarımlar odayı dekore etmek için kasıtlı olarak da kullanılabilir. Sehpa kitapları, odanın görünümüne dinamizm kazandırmak için mükemmeldir. ile kitaplar sunum muhteşem, iç sayfalarının güzelliğini öngören hoş bir kapak.

Çiçekler, mimari, manzaralar, gastronomi, moda, dekorasyon gibi sayısız tema etrafında dönebilen çok dikkatli bir baskıya sahip ciltlerdir … Keyifli bir okuma deneyimi sunarlar ve eğlence dozları eklerler. Ancak buna ek olarak, ziyaretçiler çalışmanın içeriğinden de yararlanabilirler. Seçilen hacim sadece sehpaya değil, aynı zamanda bir büfeye de yerleştirilebilir.

3. Simetri ve asimetri: perspektifi değiştirin

oturma odası mavi duvar
Zıtlıklar, detaylarla dönüşen bir mekanın sunduğu olanakların sonsuzluğunun yansımasıdır. ile bir oturma odası asimetrik kompozisyon Kanepenin etrafı, her iki taraf da mükemmel bir şema yansıttığında yenileniyor. Aynı şey, zıt şema gerçekleştiğinde de olur.

Bu nedenle, odanın görünümüne dinamizm kazandırmak için, onu oluşturan bazı unsurların yerini değiştirin. Yeni kombinasyonlar yaratın ve başka bakış açıları arayın. Şöminenin veya bir mobilyanın etrafındaki simetriyi veya asimetriyi geliştirmek de mümkündür.

4. Oturma odanızın dekoruna başka bir odak noktası ekleyin

oturma odası
Belki de salonunuzun en iyi versiyonunu göstermesi gereken tek şey budur. odak noktası kavramın da belirttiği gibi, kendi başına dikkat çeken şeydir. Odaya yakından baktığınızda bakışınızı nereye yönlendiriyorsunuz? Bir odak noktası, güzelliğin bir ifadesidir. Bu yüzden dekorunuza yeni bir vurgu ekleyin ve ilginç bir bakış açısı yaratın.

Hedefe nasıl ulaşılır? O görsel etkiyi yaratan bazı detaylar var. Örneğin, bir kutu veya ayna duvarda, alçak bir dolaba veya yere yaslanarak.

5. Salona hayat veren tamamlayıcı ve aksesuarlar

salon aksesuarları
Zamansız bir dekorasyon tabanı seçin. Başlamadan sonra ekleyeceğiniz tüm değişiklikler bağlama sorunsuz bir şekilde uymalıdır. Aksesuarlar bir yerin imajını kişiselleştirmek için gerekli parçalardır. Fotoğraf çerçeveleri, vazolar, tablolar, perdeler, minderler ve diğer detaylar rahat bir ortamın güzelliğini arttırır.

6. Eğri ve düz çizgiler: perspektiflerle dolu bir alan

zarif-dekorasyonlu oturma odası
Düz hatlara sahip parçalar ve dairesel şekilli parçalar bir odaya dinamizm katar. Bir bitiş, ortamda esas olarak göze çarpabilir, ancak karşıt hareketin perspektifi ile tamamlanır. İlham almak için paylaştığımız görüntüde, düzlemdeki sayısız köşenin dairesel şekliyle kontrastını görebilirsiniz. ana lambalar odayı tavandan aydınlatan.

Başka hangi fikirler sizin bakış açınıza göre odanın dekorasyonuna ritim veriyor? Değişime uyum sağlayan bir evde hareket sabittir.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu