Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

26 Boyamak için Fikirler [title-year]

Güncel Dekor Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır Analizi? Geleneksel, modern, konforlu, resmi yada hepsinden bir parça seviyor olabilirsiniz.

Salon dekorasyonu konusunda henüz kararsız kaldıysanız ve neyi nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, fotoğraflardan ilham alarak önerdiğimiz beş salon stilinden biri hayallerinizdeki olabilir.

1. İlginç Stil Karışımları

Satın aldığınız en son moda, ilginç mobilya ve aksesuarlarla yeni bir düzenleme yaparak salonda farklı stilleri bir arada kullanabilirsiniz. Burada gördüğünüz koton kumaş kılıflı modern ve rahat kanepe salonun odak noktasını oluşturuyor.

Etnik ve hayvan baskılı yastıklar salonun sahil evi havasıyla tezat oluştursa da kanepeyle uyumlu. Modern orta sehpa klasik ferforje aksesuar ve mobilyalarla gözü yormayan bir bütünlük yakalanmış. Farklı stilleri, dönem ve ölçüleri kullanırken deneme ve yanılma yoluyla doğru sonuca ulaşırsınız.

2. Sıra Dışı Romantik

Zarif ve asil ama biraz da vahşi bir yaşam stiliniz varsa, dekorasyonda cazibeli ama bir o kadar da romantik stiller deneyin.

Retro stilinin zarif ayaklı, sıcak ahşap rengi mobilyaları mor, bordo ve gülkurusu gibi ihtişamlı kadifelerle çok şık durur. Stili pekiştirmek için perde ve duvar kağıdında çiçek desenlerini kullanabilirsiniz.

3. Sade ve Net Çizgiler

Yaşam stilinizi huzurlu ve rahatına düşkün olarak tanımlıyorsanız, pastel renklerden ve doğal dokulardan hoşlanıyorsunuz demektir. Fotoğraftaki gibi gösterişten uzak, doğal dokularla zenginleşen modern kır evi havasında bir mekanı beğenebilirsiniz.

Kahve ve bej tonlarının hakim olduğu salonda raftan, ham ahşap, doğal taş ve yün gibi farklı dokular renklerin monotonluğunu kırarak mekana hareket kazandırıyor. İnce ayak formlu sehpalarla mobilyaların kütlesel formlarını rahatlatabilirsiniz.

4. Modern ve İşlevsel

Eviniz her zaman derli toplu ve düzenliyse buradaki gibi beyazın hakim olduğu ve daima düzenli olmanızı sağlayan fonksiyonel mobilyaların kullanıldığı bir salon dekorasyonunu benimseyebilirsiniz. Düz hatlı mobilyalar, kar beyazı, simetri ve işlevsellik.

İşte bu salonda öne çıkan detaylar. Böyle bir salon stili için varsa kartonpiyerlerinizi söktürün, perdeleri tavandan yere kadar kullanın ya da stor tercih edin. Duvara monte açık raflar, kapaklı kitaplık ve depolama üniteleri, iki fonksiyonlu sehpa ve masalar size ilham verecek birkaç öneri.

5. Etnik-Klasik Dengeler

Zamanınızı antikacı mağazalarında, sanat galerilerinde ya da gittiğiniz ülkelerin ilginç ürünlerinin satıldığı mağazalarda geçirmeyi seviyorsanız etnik kültürün global yaklaşımlarını salonunuza yansıtabilirsiniz.

Klasik mobilyalarınızı kilim desenli yastıklar ve Hint işi kumaş kaplı puflarla kombinlemek, ziyaret ettiğiniz ülkelerden aldığınız yerel aksesuarlar kullanmak, sanat galerisinden beğenerek aldığınız modern bir sanat eseri ya da ilginç bir heykel. Salonda hepsi için yer açarak hiç beklemediğiniz kadar sofistike ve sıcak bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır? konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu