Şahane bir ev dekorasyonu

Ev Modası Muhteşem bir ev dekorasyonu Modern bir İskandinav tarzında, yani bazen minimalist renk tonlarıyla iyi düzenlenmiş mevcut bir zemin aynı zamanda ev gibi olabilir mi?

Yanlış Yapmamak İçin Değerli İpuçları Öğrenin

Bu kadar çok mobilyaya veya aksesuara sahip olmamayı seçmek, çoğu kişinin düşündüğü gibi bir evi daha az sade veya soğuk yapmaz, çünkü sonuçta, hangi tarz ev dekorasyonu bir evi yaşanır kılan hayatları olan insanlardır ve içinde çiftin, ailenin sıcaklığıdır.

Yanlış Yapmamak İçin Değerli İpuçları Öğrenin

Bir ev veya daire dekore etmek şüphesiz kolay bir iş değildir. Ancak iş küçük evlere gelince zorluk daha da büyüyor. ev dekorasyonunda hangi renkler kullanılmalı Sonuçta, ortamı çok çalkantılı veya çok sıkıcı ve boş bırakmadan her alanın tadını çıkarmayı bilmeniz gerekir.

İyi haber şu ki, küçük evleri dekore etmenin zorluğu birkaç hile ve iyi bir planlama ile çözülebilir. Aydınlatma özellikleri, ev dekorasyonunda hangi tarzlar var renkler ve doğru mobilya kullanımı tüm farkı yaratabilir. Ayrıca, küçük alanları dekore etmenin maliyeti, büyük bir alana kıyasla çok daha düşük oluyor.

Küçük evinizi nasıl dekore edeceğinizi ve onu rahat ve çekici hale getirmeyi öğrenmek ister misiniz?

pembe siyah kırlentli koltuk modeli

Odaları planlama nasıl yapılır

Bir diğer önemli nokta, evi her zaman düzenli tutmaktır. ev dekorasyonunda hangi renkler uyumlu Küçük ortamlar, dağınık olduklarında daha da küçük görünürler ve hiç rahat ve davetkar değildirler, bu da moloz hissi verir.

Odaları planlama nasıl yapılır

Eviniz veya daireniz küçükse, ilk adım her köşenin nasıl olacağını planlamaktır. Dekorasyonda kullanmak istediğiniz her şeyi yazın ve ardından sadece gerekli olanı bırakmak için gözden geçirin. ev dekorasyonu kim yapar Bunun için her odanın tam ölçümlerine ihtiyacınız olacak, çünkü ancak o zaman gerçekten neyin yapılabileceğini ve keyfini çıkarabileceğinizi bilebileceksiniz.

Bir apartman dairesinde yaşıyorsanız, ev dekorasyonu nasıl yapılmalı ev sahibinin size sunacağı bir planı olabilir. Elinizde bu belge yoksa ölçüleri kendiniz alıp basit bir çizim yapabilirsiniz.

renkli-ev-dekorasyonu-3

Çok amaçlı mobilyaları tercih edin

Pembe, mekanın izin verdiği durumlarda doğal aydınlatmadan yararlanmayı veya mobilya ve ortamın altına hedeflenen aydınlatmayı yansıtmayı ifade eder.

Çok amaçlı mobilyaları tercih edin

Önemli bir ipucu, birden fazla işlevi olan mobilya ve parçaları seçmektir, ev dekorasyonunda nelere dikkat edilmeli böylece evi mobilyalarla doldurmanıza gerek kalmaz.

Ev nasıl dekorasyon edilir

Planlı mobilyalar harika bir seçimdir, çünkü parçalar her ortam için ölçüye göre yapılır ve ayrıca her insan türü için belirli özelliklere ve işlevlere sahip olur. Tekerlekli mobilyalar, hızlı ve verimli bir şekilde hareket edebildikleri için küçük ortamlarda da çok yardımcı olur.

Diğer mobilyaların içine sığabilecek ve hatta katlanabilir mobilyalara sığabilecek daha yalın bir tasarıma sahip mobilyalar önermektedir. yeni ev dekorasyonu fikirleri Buna ek olarak şunları belirtiyor: “’yüzen’, altında ne olduğunu görmenizi sağlayan mobilyaları tercih edin. Tamamen yere yapıştırılmış olanlardan daha iyidirler”. Bu fikir, temizliği bile kolaylaştırıyor!

Doğru renklerin seçimi

Ev nasıl dekorasyon edilir

Küçük evlerin dekorasyonunda renkler büyük fark yaratabilir. Sara, küçük odaların hiçbir renk dokunuşu olmayan tamamen beyaz mekanlarla eş anlamlı olmadığını söylüyor, ancak daha açık renklerin ferahlık ve hafiflik hissi verdiğini açıklıyor. “Her şeyin net olması şart değil, zemin, duvar gibi en baskın unsurlar ve kanepe, ev dekorasyonu neden önemli dolap ve yatak gibi büyük mobilyalarda açık renkleri tercih edin. Renk dokunuşları tamamlayıcılarda belirir ve ortama kişilik kazandırır. İşin sırrı, parlak bir ortama sahip olmak, ancak vurgulanacak renkli noktalara sahip olmaktır”.

renkli-ev-dekorasyonu-6

Aşırıya kaçmayın

beyaz yatak odası

Çok fazla nesneye ve çok fazla görsel bilgiye sahip olmak da küçük evleri dekore etmek için ideal değildir. sade ev dekorasyonu fikirleri En yaygın hatalardan birinin dolaşımı engelleyen çok fazla mobilya ve aksesuar kullanmak olduğu konusunda uyarıyor.

Ortamın çalkantılı olmasını önlemek için ilk ipucunun, sahip olduklarınızı seçmek ve sadece çok sevdiğiniz veya çok yararlı olan şeylere bağlı kalmanız olduğunu tavsiye ediyor. Çok bağlı bir insansanız ve bazı nesnelerden kurtulamıyorsanız, profesyonel çözümü öğretir: “Hepsini bir kerede göstermenize gerek yok. Bazılarını seçin ve diğerlerini kaydedin. Bir süre sonra, maruz bıraktığınız öğeleri döndürebilirsiniz. önce sonra Daha hafif bir odanız ve hatta en sevdiğiniz eşyalarınız olacak”.

Duvarlardan en iyi şekilde faydalanın

Duvarlardan en iyi şekilde faydalanın

Dekorasyon alanı sadece zeminde desteklenenlerle sınırlı değildir, tam tersine küçük evlerin dekorasyonunda duvarlar büyük bir yardımcıdır, ev dekorasyonuna nereden başlanır çünkü sirkülasyondan ödün vermeden mekanların daha iyi kullanılmasına izin verir. Dikey çerçeveler ve bahçeler de duvarları süslemek için harika seçeneklerdir.

Genellikle evde unutulan daha yüksek alanlar, yorganlar, geçici giysiler, çocukluk eşyaları, valizler vb. gibi az kullanılan eşyalar için barınak sağladıkları için keşfetmek için harika yerlerdir. Ancak, kolay erişilebilir olmaları gerektiğinden, yüksek dolapları yerleştirmek için en iyi yeri aramayı unutmayın.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Başa dön tuşu