Sade Ev Dekorasyon Önerileri

2023 Modern Sade Ev Düzenleme Örnekleri

Şahane güzellikte sade ev dizayn modelleri. Sade bir dekorasyondan hoşlanıyorsanız ya da evinizde sadelikten yana iseniz verilen öneriler size ilham katacaktır.

Ev dekorasyon stilleri çeşitlidir ve renk, malzeme ve tasarım sayısına göre kategorize edilebilir. Ev dekorasyon fikirleri kitaplardan, dergilerden veya çevrimiçi olarak öğrenilebilir. Bazı insanlar kişisel zevklerini evlerine uygulayarak evlerini daha konforlu ve şık hale getirmeyi tercih ederler. İlgi alanlarınız ne olursa olsun, evinizi dekore ederken istediğiniz görünümü göz önünde bulundurmanız önemlidir.

Sağlıklı bir eve sahip olmak, sadece evimizin gereğinden fazla enerji harcamaması veya gürültü veya tozun evimizin sınırlarını aşmaması anlamına gelmez. En az bu kadar önemli olan evimizin rahat ve samimi bir ev olması ve görünümünden kendimizi rahat ve memnun hissetmemizdir.

Sade Ev Dekorasyon Önerileri

Evimiz bizim hakkımızda çok şey söylüyor: zevklerimiz, hobilerimiz, ilgi alanlarımız hakkında… İşte bu yüzden bu yazıda size evinizin görünümünü kolayca ve harcamadan iyileştirmenize yardımcı olacak dekorasyon hakkında bazı basit ipuçları vereceğiz. çok para..

Evimizi dekore etmek ve denemede umutsuzluğa kapılmamak için ipuçları

Dekorasyon, mevcut mimariden yola çıkarak bir mekanı çekici, kullanımı kolay ve pratik hale getirme sanatıdır. Dünyada ne kadar insan varsa, o kadar süslemenin yolu var. Ancak size yol gösterecek bir başlangıç ​​noktanız olması için size yardımcı olabilecek bazı yönergeler veriyoruz:

Sade Ev Dekorasyon Önerileri (1)

1. Buradan ve oradan fikir alın

Evimizin dekorasyonunu planlamaya başlamadan önce, neyi sevip neyi sevmediğimizi ve evimize hangi stili vermek istediğimizi netleştirmemiz önemlidir: klasik, modern, rustik, minimalist…

Bunun için dekorasyon dergilerine ve web sitelerine kendimizi kaptırmamız, farklı dekorasyon mağazalarına bakmamız, tanıdıklarımızın ve arkadaşlarımızın evlerinden fikir almamız vb. çok iyi bir fikirdir.

Sade Ev Dekorasyon Önerileri (2)

2. En baştan başlayın

Bir önceki adım atıldıktan sonra ve evimizi dekore etmeye veya yeniden dekore etmeye başlamadan önce, hangi sonucu elde etmek istediğimizi ve hangi alana ve bütçeye sahip olduğumuzu dikkatlice düşünmemiz ve kendimizi mümkün olduğunca bunlara göre ayarlamamız çok önemlidir.

Sade Ev Dekorasyon Önerileri (3)

3. Ana ve ikincil arasında ayrım yapın

İlk aşamada asıl şeye (boya, mobilya, döşeme, pencereler…) odaklanmamız ve ardından kendimizi nihayet aksesuarlara (dekorasyonlar, lambalar, perdeler, ev tekstili) adayana kadar aynı seviyeye inmemiz önemlidir. ..)

Sade Ev Dekorasyon Önerileri (4)

4. Hangi mobilyaları seçiyorum

Evin en görünür veya önemli odalarında bulunan mobilyalara öncelik vererek evin dağılımına saygı gösterin. Ancak kendinizi sadece estetik kriterlere bağlama hatasına düşmeyin ve yerleştireceğiniz mekana uygun ölçülerde fonksiyonel mobilyalar tercih edin. Bazen, kalış kısaysa, en az gerekli olanı yapmak zorunda kalacağız.

Sade Ev Dekorasyon Önerileri (5)

5. Aydınlatmayı geliştirin ve bir renk dokunuşu ekleyin

Odalardaki aydınlatmayı arttırmak ve bizi zihinsel olarak iyi hissettiren doğru renkleri seçmek de evimizi daha konforlu ve misafirperver hale getirmenin yollarından biridir. Duvarlar için kullandığımız boyaya ek olarak, fayans, pencere, kapı vb. için seçilen renk. Evimize özel ve kişisel bir dokunuş verebilirler.

Sade Ev Dekorasyon Önerileri (6)

6. Bir doz yaratıcılık koyun

Tasarımın ve dekorasyonun mümkünse bir profesyonel yardımıyla iyice planlanması, düzenli ve sistemli bir şekilde çalışmamızı sağlayacaktır. Ancak bu kadar önemli olan, bu işe kendi yaratıcılığımızı katmak: mutfağa, banyolara, oturma odasına, yatak odalarına, ofise, salona, ​​koridora kişisel dokunuşunuzu katın… evinizin gerçekten sadece olacak.

Sade Ev Dekorasyon Önerileri (7)

Ev dekorasyon stilleri, bu trendler yıllar önce başladığı için geleneksel veya çağdaş olarak da kategorize edilebilir. Geleneksel ev dekorasyon fikirleri, bir odada kırmızı, mavi ve yeşil gibi cesur ana renkleri bir arada kullanır. Geleneksel desenler, duvar veya döşeme malzemelerinde ana renklerle birlikte çizgili, kareli ve ekose desenleri içerir. Çağdaş ev dekorasyon fikirleri, pembe, nane yeşili ve lavanta gibi daha yumuşak pastel tonları bir odada birlikte kullanır.

Ayrıca bakınız: Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır? (Çözüm)

Yumuşak pastellerin kullanıldığı tasarımlar, duvarlarınızın veya zemin malzemelerinizin yumuşak tonlarına baktıktan sonra kendinizi rahat hissedebileceğiniz sakin bir atmosfer yaratır. Buna ek olarak, ev dekorasyon düzeninize dahil etmek istediğiniz öğeleri seçerek daha kişiselleştirilmiş bir tasarım oluşturabilirsiniz – duvar resimleri veya en sevdiğiniz ünlülerin veya kahramanların görünümlerine veya kişilik özelliklerine göre baskıları gibi.

Sade Ev Dekorasyon Önerileri (8)

Sade Ev Dekorasyon Önerileri (9)

Sade Ev Dekorasyon Önerileri (10)

Kişisel zevklerini yaşam alanlarına nasıl uygulayacaklarını seçerken birçok faktörü göz önünde bulundururlar. Kendileri veya evlerinde kalan aile üyeleri için neyi sevdiklerine veya rahat görünmek istediklerine göre geleneksel fikirleri seçebilirler.

Kolayca Kendin Yapabileceğin En İyi 20 Ev Dekorasyonu Fikri | Kendin Yap Odası Dekoru

Alternatif olarak, bazı insanlar Pinterest gibi bazı çevrimiçi ilham kaynaklarına göre beğendikleri veya güzel buldukları belirli öğeleri seçerek kendi zevklerini uygulamayı tercih ederler. Tercihleriniz ne olursa olsun, zevklerinizi uygulamak, evinizde kendinize sıcak bir ortam yaratmak için önemli bir adımdır!

Bunlara'da bakmalısın!

Başa dön tuşu