Rüya gibi bir teras için en iyi trendler

Rüya gibi bir teras için en iyi trendler

Teraslar her türlü etkinliğin yapılabileceği, matineden, mezuniyetten hatta düğünden gidebileceğimiz alanlardır. Ayrıca bir anlık rahatlık, yemek ve sonsuz rahatlama anları için ideal bir alan haline gelebilir. Her şeyi yapabileceğimiz bir alan olarak, onu en iyi şekilde kurmalıyız, önce hangi tarz ve trendi takip etmek istediğimizi belirlemeliyiz.

Doğal olarak terası düzenleyin

Bir teras, doğal ortama entegre edilmiş, dış cepheye dayanıklı, rahat ve rustik mobilyalarla gayri resmi bir yemek odası kurmak için ideal bir yerdir. Genelde güneş şemsiyeleri, ahşap çatılar veya diğer doğal malzemelerle dekore edilmiştir.Mimari konsepti, yapının geri kalanıyla uyumlu olmalı ve ideal bir tamamlayıcı olarak elektrik tesisatı ve tüm hizmetleri elinizin altında bulundurmalıdır. Bu, bir teras inşa etmek üzereyseniz.

Aşırıya kaçmayın

Öte yandan, zaten bir terasınız varsa ve onu nasıl adapte edeceğinizi bilmiyorsanız, dekorasyonun aşırı olmamasını tavsiye ederiz. Bununla hızlı bir şekilde adapte olacak ve terasınızı çok yönlü bir alana dönüştürebileceksiniz. Bunu yaparsak, bir arada birkaç ortamın tadını çıkarabiliriz.

Dinlenme alanı

Biraz dinlenmek ya da uyum sağlamak istiyorsanız, terasınızda önemli bir açık hava alanı olmalı, gökyüzüne açık olmalı ya da pergola ya da ışık ve gölge veren yapılarla örtülü, cilalı taş detaylarıyla. Teras, ara sıra bir aile konaklamasının resmiyetini üstlense de her zaman rahat bir atmosfer olacaktır. Ahşap yüzeyler ve diğer malzemeler, mobilyaların yanı sıra dış mekanda kullanıma uygun olmalıdır, bunların rustik olması önerilir ve bu çoğu senaryo için geçerlidir.

İşte dekorasyonunuzda eksik olamayacak bazı unsurlar ve malzemeler:

  • Sentetik malzemeler ve kaplamalar
  • Erimiş kauçuk zemin
  • Ekolojik ahşap
  • Sentetik çim

Her biri teras konseptini koruyarak farklı bir doku ve his sağlayacak; keyifli anlar geçirmek için bir alan. Terasınızı inşa etmeye veya yeniden dekore etmeye karar verirseniz, sonuçlarınızı sosyal ağlarımızda paylaşmayı unutmayın.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu