Rustik Mutfaklar İçin 16 Dekorasyon Fikri

Rustik tarzın size göre olmadığını düşünseniz bile, mutfaklar için bu fikirleri görmeye ve asil malzemelerle ilgili sıcacık bir hava ile mekanınızı dönüştürmek için ilham almaya davet ediyoruz.

Sıcak renkleri, asil malzemeleri ve dokuları bütünleştirerek mutfağınızda rustik bir tarz elde etmek göründüğünden daha kolaydır. Önerdiğimiz bu fikirlerle mutfağınızda dekorasyonla rustik ve sıcak bir atmosfer yaratabilirsiniz.

16 Rustik mutfakları dekore etmek için fikirler

Sıcak renkler seçin

Sıcak renkler seçin

Sıcak renkler bu tarzda en çok kullanılanlardır çünkü rahat bir atmosfer yaratırlar ve rustik tarzın geldiği eski evlerle ilişkilidirler. Bu stilde hem soft hem de koyu renklerde bej, beyaz ve ahşap renkler hakimdir.

Görseldeki bu mutfakta, modern ve rustik unsurlar, sıcak bir renk paleti ve dekorasyon ve kaplama seçimi ile bütünleştirilmiştir.

Sıcaklık için bol miktarda odun kullanın

Sıcaklık için bol miktarda odun kullanın

Ahşap, rustik tarzın mükemmel malzemesidir, bu nedenle mutfaklarda her yerde bulunur: mobilya, zeminler ve tavanlar. Farklı ahşap türlerini ve tonlarını birleştirmekten korkmayın, bunları siyah ve beyazla birleştirerek bütünlük kazandırabilirsiniz.

Beyaz ve ahşabı birleştirin

Beyaz ve ahşabı birleştirin

Bu ton ikilisi, özellikle daha modern evlerde rustik tarzda en çok kullanılan tonlardır. Ahşap sıcaklık verir, ancak beyaz, özellikle küçükse, boşlukta kontrast ve parlaklık oluşturur.

Burada resimde siyah dekoratif detaylara sahip zemine ve tezgah üzerine uygulanan ahşabı, rustik tarzda mutfaklarda yaygın olarak kullanılan kaynakları görüyoruz.

Yapısal unsurları koruyun

Yapısal unsurları koruyun

Mutfağınızda tavanda kirişler, tuğla duvarlar veya eski fayanslar varsa, bunları bulmaya devam edin. bak ortamda yapılandırılmamış ve vintage. Evinizin mimarisini bu şekilde kutlamaktan daha iyi bir şey olamaz.

Tavandaki ahşap kirişler, rustik tarzın hakim olduğu kır evleri ile olan ilişkisinden dolayı bu tarzda çok mevcuttur.

Hammadde arayın

Hammadde arayın

Ham maddeler veya kusurlu yüzeyler bu tarzda, özellikle ahşapla birlikte çok iyi çalışır. Rustik ve çok şık olduğu kadar modern bir mutfak elde etmek için mikro çimento ve ahşap kullanabilirsiniz.

Antika görünümlü mutfak mobilyalarını tercih edin

Antika görünümlü mutfak mobilyalarını tercih edin

Bajomesada mobilya ve dolapları bir mutfağın en önemli unsurlarıdır, bu nedenle hem şekli hem de rengi ile aranan stille ilişkilendirilmeleri gerekir.

Vintage tarzı olan beyaz veya ahşap mobilyalar seçin ve hatta yıpranmış ahşaplara da gidebilirsiniz. Ayrıca, bu stile de uyan kulpları arayın, tüm detaylar önemlidir.

Eski mobilya parçalarını arayın

Eski mobilya parçalarını arayın

Mutfağınızda bir vurgu yaratmak için, mekanda öne çıkan bir tezgah veya masa gibi eski bir mobilya parçasını entegre edebilirsiniz. Bu dolap, mutfağınıza kaliteli bir antika görünüm kazandıracak.

Siyah metal ile süsleyin

Siyah metal ile süsleyin

Gördüğümüz gibi siyah, rustik tarzda oldukça kullanılan bir renk ve dekoratif bir detay olarak da metal. Bu nedenle ahşap ve siyah metalden endüstriyel tarza ait mobilya ve objeler de bu tarzda iyi işliyor.

Açık tuğla duvarlar oluşturun

Açık tuğla duvarlar oluşturun

Yapısal olabilen veya bir tadilatta yaratılabilen başka bir unsur, açık bir tuğla duvardır. Harika görünen ve mutfağınızın harika bir stille öne çıkmasını sağlayacak bir dokudur.

Sadece göze çarpan bir duvara veya mutfağa bırakmayı seçebilirsiniz. Siyahla birleştirildiğinde, aynı zamanda rustik ve endüstriyel bir mutfak elde edeceksiniz.

Ya da taş duvarlar

Ya da taş duvarlar

Ayrıca rustik mutfaklarda yaygın olarak kullanılan bir kaplama olan taşlı dokulu bir duvar elde edebilirsiniz. Bu unsur aynı zamanda kır evleri ve bu tarzın başlangıcıyla da ilgilidir.

Dokuları karıştırın

Dokuları karıştırın

Tüm olası önemlilik ve doku seçeneklerini gördükten sonra başka bir seçeneğimiz var: hepsini birleştirmek. Rustik tarzda, karışım ilgi uyandırır ve belirli bir renk paletini koruyarak, görsel olarak ilginç bir alan yaratan dokularla oynayabilirsiniz.

Açık raflarda dekorasyon ve sofra takımlarını düzenleyin

Açık raflarda dekorasyon ve sofra takımlarını düzenleyin

Mutfağınızı dekore etmek ve düzenlemek için dekoratif öğeler ve ayrıca yemeklerinizi yerleştirebileceğiniz açık rafları tercih edin. Bu açık alanlar, rustik mutfaklarda yaygın olarak kullanılmaktadır, ancak mutfağınızın tarzını kaybetmemesi için her zaman düzenli tutmayı unutmayın.

Tencere ve tavalarınızı asın

Tencere ve tavalarınızı asın

Bu tarzda harika görünen bir diğer açık saklama seçeneği ise tencere ve tavalarınızı duvara asmaktır. Bu unsurlar aracılığıyla, bu tür mutfakta gerekli olan metalik malzeme de entegre edilir.

Düzenlemek için sepetleri kullanın

Düzenlemek için sepetleri kullanın

Hasır veya metal sepetler, bir mutfağı düzenlemek için yaygın olarak kullanılır ve bu tarzla da çok iyi birleşir. Depolama alanı ekleyerek bunları açık raflarda veya doğrudan yerde kullanabilirsiniz.

Eski bir halı ekleyin

Eski bir halı ekleyin

Sıcak ve rustik bir atmosfer elde etmenin en iyi yolu, mekanın ortasına eski bir halı eklemektir. Halının uzun süre kusursuz olması için mutfağın nemli alanlarından uzak tutulması tavsiye edilir.

Bu mutfakta, eski halının mutfağın ortasındaki antika bir mobilyayı nasıl çerçevelediğini görebiliriz. Bu, açık mutfak ile yan oda arasında bir ayrım yaratarak çok rustik ve özgün bir atmosfer yaratır.

Doğal unsurları entegre edin

Doğal unsurları entegre edin

Mutfaklarda dekorasyon olarak bitkiler birçok farklı stile uyarlanabilir, ancak rustik tarzda daha önce bahsettiğimiz dış ve kır evleri ile özel bir ilişkisi vardır.

Her mutfağı tamamlayan renk ve doğal bir unsur eklemek için doğal veya yapay bitkileri mutfağınızın dekoruna entegre edin.

Rustik bir mutfak edinin

Bu fikirlerden de anlaşılacağı gibi rustik tarzda bir mutfak elde etmenin tek bir formülü yok. Günümüzde neo-rustik ve Shabby Chic stilleri de olsa da, hepsi saf rustik tarzın doğal malzemeleriyle sıcaklığı ve ilişkisini koruyor.

Devam edin ve bu fikirlerle çok rahat bir tarza sahip bir mutfak elde edin ve rustik stili mutfağınıza ve neden olmasın evinize entegre edin.

Rustik Mutfaklar 16 Dekorasyon Fikri
konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu