Retro unsurlarla modern iç

Bir yer: 122 m2’lik bir alana sahip Moskova dairesi222. katta yer almaktadır.
Barındırıcılar: yeni doğan oğlu ile genç bir çift.
Bir görev: hem minimalizmin destekçisi olan koca hem de Danimarka tasarım hayranı olan karısı için uygun, Danimarka tarzı unsurlarla bir iç mekan yaratmak.

Projenin yazarları: Taras Bezrukov ve Stas Samkovich, TS Tasarım stüdyosu.

Fotoğrafçı: Sergey Ananiev.

Projenin fotoğraf galerisi Projeler bölümüne bakın.

İç düzen ve stil

Müşterilerin istekleri farklıydı: koca modern minimalizme eğildi ve karısı daha rahat, modern klasiklere daha yakın bir şey istedi. Çift, Danimarka iç mekanlarının tasarımından çok hoşlanıyor, ancak tek renkli renklerden ve tamamen minimalizmden kaçınmak istediler.

TS Tasarım stüdyosu eklektik bir iç mekan önerdi: tasarımcılar, vintage öğelerle serpiştirilmiş harika kompozisyonlar yaptılar, 60’ların retro tarzını getirdi ve iç mekanda bir geometrik süs koleksiyonu topladılar – şeritler, eşkenar dörtgenler, zikzaklar. Birçok dekor öğesi, aydınlatma ve diğer unsurlar hostes tarafından seçildi. Sonuç, 60’ların Amerikan tarzının özellikleriyle doyurulmuş bir tür minimalizm ve vintage karışımı.

İngiliz tasarımcı David Hicks’in geometrik süsü tüm dairede ortak hale geldi. Yatak odasında halı ve duvar kağıdında bulunur, mutfaktaki çinilerde de benzer bir motif yeniden üretilir.

Sanat eserleri palete katkıda bulunur. Bunlar çoğunlukla Amerika ve Danimarka’dan posterler, Endonezya’dan sanatsal paneller ve tabii ki Brezilyalı moda fotoğrafçısı Santa Catarino’nun giyinme odasında harika bir fotoğraf.

Bu dairede odaların çoğu kuzey tarafına bakmaktadır – neredeyse hiç güneş yoktur. Tasarımcılar Stas ve Taras, duvarlar için hafif, göze çarpmayan tonları seçti ve vurgular ekledi. Kırmızı koltuklar, yeşil ve kahverengi çizgili perdeler çok yönlü bir aydınlatma sistemi oluşturdu – hepsi kuzey tarafının soğuk atmosferinden kaçmak için.

Oturma odası

Oturma odasına giden yol, yüksek kanatlı kapılardan geçiyor. Alçak tavanlı bir odaya görsel olarak hacim katarlar. Pencerenin yanında yemek grubu var, geri kalanı kanepe ve parlak koltukların bulunduğu bir oturma alanıyla dolu.

Oturma odasının ilginç bir detayı da aynalardan ve krom kaplama metalden yapılmış “şömine” dir. Sahipler, kabartma paneli Endonezya’ya yaptıkları bir geziden şöminenin üzerine getirdiler.

Mutfak

Mutfak ve oturma odası, bir açıklığa sahip taşıyıcı bir duvarla ayrılmıştır, bu nedenle birbirlerinden oldukça izole oldukları ortaya çıkmıştır. Fayansların üzerindeki geometrik desen, oturma odası halısının desenini yansıtır. Özlü parlak cepheli beyaz mobilyalar siparişe göre yapılır.

Mutfağın ortasında cam ve metal asma raf bulunmaktadır.

Fotoğrafta: mutfak ve oturma odasını birbirine bağlayan açıklık.

Fotoğrafta: bar tabureleri: Bontempi EviEichholtz masasının üzerindeki kolye ışıkları.

Sundurma

Odalarda, sundurma alanı yaşam alanına bağlıdır. Sadece mutfakta sundurma ayrılmıştır ve panoramik pencereli bir dinlenme alanı oluşturur.

Siyah koltuk, Amerikalı tasarımcılar Charles ve Ray Eames’in efsanevi modelidir, bugün Vitra fabrikası tarafından üretilmektedir. Knoll Tulip masası aynı zamanda 60’lı yılların ikonik modellerinden biridir.

Resim: Eames Plastik Yan Sandalyeler by Vitra, Tulip Knoll sehpa.

Giysi dolabı

Dairenin özel alanına sadece giyinme odasından erişilebilir. Geçiş alanı, oturma odası ile ana yatak odası, banyo ve çocuk odası arasında bir tampon görevi görür.

Soyunma odasında çok sayıda ayna var ve tavanda odanın boş görünmemesi için duvar kağıdı ekleri var. Soyunma odası için poster, yazarın temaslarını Brezilya Vogue aracılığıyla bulan hostes tarafından sipariş edildi – görüntü, yayının sayılarından birinde basıldı.

Fotoğrafta: Dairenin kamusal ve özel kısımlarını birbirine bağlayan bir giyinme odası.

Banyolar

Daire 2 banyoya sahiptir. Misafir banyosu “erkeksi”, ustanın banyosu ise “kadınsı” idi. Misafir banyosunun tasarımı kesinlikle acımasızdır: pas efektli büyük fayanslar, özlü tuğla benzeri fayanslar ve vurgulanan minimalizm.

Fotoğrafta: misafir banyosu.

Ebeveyn banyosu ise hoş sıcak renklerle dekore edilmiştir. Tuğla renkli poliüretan pervazlı bir baget içinde çerçevelenmiş gibi üç aynayla süslenmiştir. Aynı pervazlar duvarlarda ve tavanda mevcuttur.

Fotoğraf: master bathroom.

Yatak odası

Yatak odasının renk şeması kontrasta dayanmaktadır: parlak sarı başucu lambaları, koyu mor renkli yumuşak bir yatak başlığı, Hicks altıgen desenli duvar kağıdı, perdelerde sarı çizgiler.

Üç boyutlu uçan kuş figürleri, yatağın başının üzerine sabitlenmiştir. Atmosfere hafiflik katarlar.

Fotoğraf: “ bedroom interior.

Çocuk

Çocuk odası pencereleri kuzeye bakar, bu nedenle renk düzeni diğer odalardan daha sıcaktır. Çocuk odasında küçük bir sundurma var, gelecekte sahiplerinin büyüyen oğlu için içinde küçük bir ofis düzenlenmesi planlanıyor.

Çocuk odası için afişler Danimarka’da yapıldı – sahipleri onları bir iş gezisinden kendileri getirdiler.

Fotoğrafta: bir erkek çocuk için bir çocuk odası.

BeyazYastık Galeri’de mobilya projesi

Bu projede bulunan birçok iç mekan öğesi BeyazYastık Galeri’den satın alınabilir. İlgilendiğiniz mobilya veya aydınlatma hakkında bilgi almak için bizi arayın veya e-posta gönderin.

TS Design studio hakkında

TS Tasarım Stüdyosu 2011 yılında Taras Bezrukov ve Stas Samkovich tarafından kuruldu ve yazarın özel apartman daireleri, apartmanlar, kır evleri, kafeler, restoranlar, ofislerin iç mekanlarının tasarımını yapıyor.

Stüdyonun inancı, atanan görevlerde yeni çözümler ve fikirler aramaktır. Verilen bütçenin sınırlarını unutmadan, müşterinin karakterini ve beklentilerini iç mekanda sergileyin.

Stüdyonun çalışmaları defalarca “Interior + Design”, “Mezzanine”, “ELLE Decor”, “% 100 Baths”, “100% Kitchens”, “Beautiful Homes” dergilerinde yayınlandı.

TS Tasarım stüdyosu, PinWin profesyonel yarışmasının çok sayıda finalisti ve televizyon projelerinde bir katılımcıdır. Tamamlanan işlerin coğrafyası Rusya’dan İtalya ve Kıbrıs’a kadar uzanıyor.

“Sadelikteki zarafet sloganımızdır. Projelerimizin her birine onunla başlıyoruz. Basit, net hacimler ve şekiller kullanarak iç mekanlar yaratarak doğru konforlu oranları yaratıyoruz. İç mekanın geri kalan “görünmez ruh halini” belirleyen, odanın bu “çerçevesi” dir. Ebedi değerler kategorilerimiz basit yaşam sevinci gibidir – ışık, sıcaklık ve rahatlık. “

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu