Prefabrik evler: avantajlar ve yenilikçi tasarımlar

Üretilen evler sürdürülebilirdir, çok yönlüdür, hızlı bir üretim sürecine sahiptir ve nihai bütçe sürprizleri yoktur. Çok çeşitli modeller var: çelik, ahşap, modüler, mobil evler, yeniden kullanılan malzemelerle üretilmiş … Yenilikçi ve sürdürülebilir tasarımlara sahip evler ile sundukları ve şaşırtıcı tüm avantajları keşfedin.

Prefabrik evlerin avantajları

Prefabrik evler avantajlar ve yenilikci tasarimlar
Kaynak: pinterest

Prefabrik evler modaya uygun ve büyük avantajlar sunarlar:

  • Daha ucuzlar geleneksel evlere göre ve hassas maliyet kontrolü sağlar.
  • Bu tür inşaat temiz iş ve bir hafta içinde ev sahaya monte edilebilir. Geleneksel inşaatta aylar sürebilir ve tüm iş yerinde yapılır.
  • parçalar fabrikada üretilirBu çok zaman kazandırır. Temel, elektrik temini, su ve sanitasyon geleneksel inşaatta olduğu gibi yapılır, ancak prefabrik ev daha erken bitirilir.
  • Sürdürülebilir bir inşaat sistemidir ve çevreye daha az zararlı. Enerji ve geri dönüştürülebilir malzemelerin kullanımı, israfı en aza indirmenin yanı sıra optimize edilmiştir.
  • Üretilmiş bir ev ile modüler bir ev arasındaki fark. Prefabrik evler tamamen şantiyeye kurulmadan önce fabrikada yapılan farklı bölümlerden yapılır. Modüler evlerde, yapı ve muhafaza bir fabrikada modüller halinde inşa edilir ve tüm montajları için yere taşınır.

Casa Sant Andreu 3, Barselona

1615372393 715 Prefabrik evler avantajlar ve yenilikci tasarimlar
Kaynak: Arşiv

Arquimia, prefabrik evlerin yapımında lider bir firmadır. Bu evi Barselona’da San Andreu de la Barca’da yarattı.. U muAvrupa’nın en sürdürülebilirlerinden biri En yüksek sürdürülebilir sertifikaya sahip olduğu için: Passivhaus Premium ve Green Buildindg Council’den 5 Green Leaf. 321 m2 inşaat alanına sahip olup, 4 yatak odası ve 3 banyodan oluşmaktadır.

1615372393 870 Prefabrik evler avantajlar ve yenilikci tasarimlar
Kaynak: Arşiv

Dış mekanlar ve cepheler için kullanılmak üzere seçilmiştir Diri odunsuz ahşabı bakıma ihtiyaç duymayan ve eve dayanıklılık ve dayanıklılık kazandıran.

Evde ısı geri kazanımlı çift akışlı mekanik havalandırma, yerden ısıtma ile klima ve fotovoltaik güneş panellerinin kurulumu vardır. Sıhhi sıcak su, bir aero-termal ekipmanla üretilir.

1615372394 713 Prefabrik evler avantajlar ve yenilikci tasarimlar
Kaynak: Arşiv

İç dekorasyon beyaz duvarlar ve ahşap kaldırım Eve sıcak ve doğal bir hava katar. Fonksiyonel ve merkezi ada mutfağında ankastre cihazlar bulunur.

Düz Ev, Muji

1615372394 690 Prefabrik evler avantajlar ve yenilikci tasarimlar
Kaynak: pinterest

Japon MUJI firması 74 metrekare alana sahip bu tek katlı ahşap evi yarattı. Amaç iç mekanı dış mekanla birleştirmek, Her iki alan arasındaki bağlantıyı teşvik eden geniş bir teras sayesinde. Tüm tesis direksiz veya sabit bölmelersiz bir yapıya sahiptir. Terasta devam eden mobilya ve döşemeler sedir ağacından yapılmıştır. Onun tasarım% 100 Japons.

Geri dönüştürülmüş nakliye konteynırlarına sahip prefabrik ev

1615372395 412 Prefabrik evler avantajlar ve yenilikci tasarimlar
Kaynak: revistadeck

O estüdyo LOT-EK projeyi yarattı C-Ana Sayfa Farklı konfigürasyonlarda satılan geri dönüştürülmüş deniz konteynırlarına sahip bir dizi prefabrik evden oluşur. Öyle mi korten çelikten yapılmıştır bu onlara büyük bir dayanıklılık ve direnç sağlar. büyük camlı açıklıklar çapraz olarak en karakteristik unsurlardan biridir. Evler 33.45 ile 204 metrekare arasında değişen yüzeylere sahip.

1615372396 879 Prefabrik evler avantajlar ve yenilikci tasarimlar
Kaynak: pinterest

Mobilya, mutfak, banyo ve ev aletleri ile tam donanımlıdırlar. Tutuyorlar konteynerlerin orijinal zemini Metal yapıya vidalanmış Apitong ahşap tahta ile yapılmıştır. Tavanlar da kapların orjinali olup, dıştan izole edilmiş, içi boyanıp açığa çıkarılmıştır.

Brezilya’da Syshaus prefabrik ev

1615372396 175 Prefabrik evler avantajlar ve yenilikci tasarimlar
Kaynak: pinterest

Brezilya mimarlık stüdyosu Arthur Casas birleştikleri prefabrik evlerin yaratılmasına teşebbüs etti sürdürülebilirlik, verimlilik ve zarafet iç dekorasyonda.

1615372396 209 Prefabrik evler avantajlar ve yenilikci tasarimlar
Kaynak: pinterest
1615372397 166 Prefabrik evler avantajlar ve yenilikci tasarimlar
Kaynak: pinterest

Ev tek kata dağılmıştır. Dış duvarlar alüminyum kompozit, iç mekanlar ahşaptır. Yapı, farklı konfigürasyonlara yol açan bir kiriş ve sütun sistemiyle desteklenir. Tasarım ve yapım sadece 6 ay sürdü.

Gezici Prefabrik Taşınabilir Ev

1615372398 500 Prefabrik evler avantajlar ve yenilikci tasarimlar
Kaynak: idealist

Şirkette Modern kulübe kaçışlar veya ikinci evler için mükemmel olan tekerlekli yeni bir mini prefabrik ev modeli geliştirdi. Sağlayan kompakt bir tasarıma sahiptir. üç kişilik alan yaşamak için ihtiyacınız olan her şeyle. Evin dışı sağlam, az bakım gerektiren bir sac metal çerçeveye sahiptir.

1615372398 452 Prefabrik evler avantajlar ve yenilikci tasarimlar
Kaynak: idealist

iç ahşap kaplı parlak ve sıcak bir atmosfer yaratmak. Bir çatı güneş panelleri, bir odun sobası, iki elektrikli duvar ısıtıcısı ile donatılmış, ayrıca su depoları ve bir kompostlama ünitesi de içerebilir. Ev, sürdürülebilir ve verimli bir şekilde hazırlandı. ön cephe camlı iç mekana doğal ışık getirmek için. Çok yönlülüğü, onu bir tatil evi olarak ideal bir seçenek haline getirmektedir.

Prefabrik evler ekolojik ve ekonomik bir çözüm, geleneksel yapıya çok ilginç bir alternatiftir. Modelleri bulabilirsin uygun fiyatlar bu çatı katına bahis yapmayı düşünmenize gelince sürdürülebilir ve verimli mimari. İdeal evinize kavuşabilirsiniz!

Prefabrik evler: avantajlar ve yenilikçi tasarımlar konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu