Perde Renk Seçimi

Perdelerinizden sıkıldıysanız, yeni alacağınız perde renklerinin anlamlı ve odalarınıza uyumlu, doğru renkler olmasını istiyorsanız, bu yazıyı mutlaka okuyun, zira perde renk tercihinizi tamamen değiştirecek ve yaşamınızı olumlu yönde etkileyecek bir yazı hazırladık siz sevgili BeyazYastik.Com okurlarına… Şimdi bir bakalım, hangi renk evinizde neyi ifade eder ve hangi odada kullanılması doğrudur?

 

 

 

 

 

 

EKRU:
Tüm renklerin en zarifi kabul edilir. Evinizin her bölümünde kullanılabilir bir renktir. Modern döşenmiş bir oturma odasında ya da klasik mobilyaları olan bir salonda da tamamlayıcılığı sağlayabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KIRMIZI:
Hareketin yoğun olduğu mutfak, çocuk odası gibi yerler için uygundur. Kırmızının koyu tonları yoğun ve sıkıcı bir atmosfer yaratacağı için yaşam alanlarında çok fazla tercih edilmemelidir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TURUNCU:
Yemek odasında sıcaklık yaratır. Neşe ve mutluluk vermesi istenen ortamlarda ve geniş alanlarda kullanılmalıdır. Çalışma odası ve yatak odası için uygun değildir.

VERD%C4%B0 perde modelleri 4 Perde Renk Seçimi

SARI:
Mutfak ya da modern dekore edilmiş oturma odaları için uygundur. Çalışma odalarında kullanılmamalıdır. Zihni bulandırıp karışıklığa yol açar. Dinlenme amaçlı olarak kullandığınızodalarda önerilmemektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YEŞİL:
Yeşil huzur veren bir renk olduğu için yatak odasında da diğer yaşam odalarında da yeşilin bütün tonlarını rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TURKUAZ:
Üst düzeydeki bir değişimin ve dönüşümün simgesidir. Canlılık ve ferahlık yayar, mekanları daha geniş gösterir. Salon ve yaşam odalarının yanında banyolar, yatak odaları ve çalışma odalarında da kullanılabilir. Açık tonları duvar için de uygundur.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MOR:
Morun açık tonları olan lavanta, leylak ve orkide yatak odaları ve çalışma odalarında kullanılabilir. Çocuk odaları için de ideal bir renktir. Parlak göz alıcı renklerle birleştiğinde olumsuz etki yaratabilir, dikkat edilmelidir.

KAHVERENGİ:
Kahverenginin koyu tonları çoğunlukla salonlar ve oturma odalarında kullanılır. Bu renk turkuaz ile hoş bir kombin oluşturur. Ortama ferahlık getirir. Salonlar ve yaşam odaları için rahatlıkla tercih edilebilir.

SİYAH VE GRİ TONLARI:
Siyah ve açık tonları olan griler geçen yıl olduğu gibi bu yıl da çok moda. Mobilyalarda ve halılarda görmeye alıştığımız koyu renklerle uyumlu gri tonları ve gümüşler şık mekanlar yaratmakiçin ideal seçim olacaktır.

hakkında Serap Kevser

Yazarlarımız konularında uzman ve eğitimli kişilerdir. Sorularınızı en iyi şekilde cevaplamak, Fikre ihtiyaç duyduğunuzda en yaratıcı fikirleri üretmek için buradalar. Sizleride Bekliyoruz.