Oturma odasını dekore etmek için orijinal fikirler

zarif-oturma odası-açık tonlarda-dekore edilmiş

Oturma odasının dekorasyonu birçok olasılık sunar. Bu nedenle mutlu anların çerçevelendiği bir mekanın hazırlanması sürecinde yaratıcı bakış açısının geliştirilmesi tavsiye edilir. Çevreye özgün bir estetik nasıl kazandırılır? İçinde dekorblog Basit fikirlerden oluşan bir seçki öneriyoruz.

1. Yaşam alanı (ve diğer tamamlayıcı alanlar)

oturma odasındaki çardak

Yaşam alanı genellikle en önemli alan olmasına rağmen, plana entegre edilebilecek başka tamamlayıcı alanlar da vardır: yemek odası, küçük bir ofis, salon, oyun alanı, dikkatbir okuma köşesi… Bu nedenle mevcut yüzey alanının bir parçası olan ihtiyaçların analizini yapın ve hangi odaların konaklamayı tamamlayacağına karar verin.

2. Kişisel anıların köşesi

karton üzerinde fotoğraf

Oturma odası sadece evde yaşayanlar için çok özel bir bakış açısı getirmez: Böyle bir ortam aynı zamanda aile veya arkadaşların ziyaretine de açıktır. Bu nedenle kişisel anılarınızı, duygusal değer taşıyan detayların yer aldığı dekoratif bir çerçevede paylaşmak mükemmel bir evren: Fotoğraflartablolar, süs eşyaları, küçük heykeller… Kısaca kişiye özel tablolarla sanatsal bir köşe tasarlamak harika bir seçenek olabilir ve bu, kişiye özel tablolar sipariş edebileceğiniz ve istediğiniz görselin basıldığı web sayfaları sayesinde sandığınızdan biraz daha kolay. istek karton kalem üzerindetuval, ahşap…

3. Eklektik tarzda oturma odası

Oturma odası dekorasyonunda yaratıcılık, farklı dekoratif tarzların karıştırılmasıyla artırılır. Genellikle kompozisyon iki veya üç tamamlayıcı önerinin birleşimini gösterir. Özgünlük arayışı bir adım daha ileri giderek iç mekanın kişiliğini güçlendiren bir yaklaşım seçebilir: Eklektik bir imaja sahip bir oda, farklı fikirleri yansıtır. dokularşekiller ve gölgeler.

4. Kanepenin arkasında öne çıkan dekorasyona özen gösterin

resimli oturma odası

Oturma odasının dekorasyonundaki özgünlük, vurguyu belirli bir perspektife yerleştirir, örneğin kanepenin arkasında bulunan alana (mekandaki en alakalı mobilya parçalarından biri) atıfta bulunan perspektife. Sıklıkla, oturma yaşam alanının ortasında yer kazanmak için ana duvarlardan biriyle aynı hizadadırlar. Pekâlâ, duvarı birden fazla tablodan oluşan asimetrik bir kompozisyonla süslemek mümkün.

Kanepe arkasına entegre edilen limitte derinliği arttırmak mı istiyorsunuz? Bu durumda dikkat çekici formatta ve düzensiz tasarıma sahip bir aynayı tercih edin. Ancak kanepe geniş bir odaya yerleştirildiğinde başka konumlara da yerleştirilebilir. oluşturabilen bir mobilya parçasıdır. birim alçak bir raf veya eski bir masa (bahsedilen ürünün arkasına yerleştirilen) gibi diğer parçalarla görsel olarak.

5. Mobilyaları düz çizgilerle ve diğer zıt parçalarla karıştırın

oturma odasındaki mobilyalar-dekorasyon

Oturma odası dekorasyonundaki nüanslar kromatik perspektifin ötesine geçiyor. Vurguyu şeklin üzerine koymak mümkündür. mobilya ve aksesuarlar. Bu sayede düz çizgilere sahip parçalar, daha yuvarlak formata sahip diğer öğelerle mükemmel bir şekilde uyum sağlıyor.

6. Tarihi olan bir mobilya parçası ekleyin

Odanın dekorasyonundaki özgünlük, ortamda öne çıkan çoklu bakış açılarını göstermektedir. Örneğin, bir şeyin varlığı ve bitişi antika yan dolap duygusal değeri olan bir odak noktasıyla çekimi dönüştürüyorlar.

7. Evinizin oturma odasını beyaz çiçeklerle süsleyin

beyaz-çiçekli-vazo

Çiçek dekorasyonu oturma odasında özel bir başarı ile bütünleşiyor. Çerçevelendiği bağlamla çok zarif bir eşleşme oluşturuyor. Mekanın görünümünü güncelleyen mevsimsel değişiklikler yapmak yaygındır. Peki, giy kalmak beyaz çiçeklerden oluşan kompozisyonlar güvenli bir bahistir.

Basitçe, ton evinizde görselleştirebileceğiniz tüm stillerle birleşiyor. Bakışları sehpa veya büfe gibi odadaki belirli mobilyalara yönlendiren bir süslemedir.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu