Oturma odasını bitkilerle nasıl dekore edeceğinizi keşfedin

Bitkilerle dekorasyon

Bitkiler sadece daha sağlıklı ve daha özel bir alan yaratmamıza yardımcı olan canlılar değil, aynı zamanda dekorasyonun da bir parçasıdır. Açık evdeki odaların çoğunu bitkileri koyabiliriz özellikle terasımız veya onları barındıracak bir bahçemiz yoksa. Oturma odasını daha hoş hale getirmek için bitkilerle biraz renk eklemek harika bir fikirdir.

oturma odası alanında dekorasyon yapan bitkiler birçok yere konulabilirler. Rahatsız etmemeleri ve dekoratif olmaları için onları nereye koyacağınızı bilmek önemlidir. Evinize birkaç bitki ekleyecekseniz, oturma odanıza bir miktar bitki koymaktan çekinmeyin, böylece alan aynı zamanda rahat ve güzel olsun.

Oturma odasındaki bitkilere nasıl bakılır

salon alanı, birçok saatin harcandığı ortak bir alandır. Bu nedenle, içinde rahat olunabilecek çok rahat bir alan yaratmakla ilgilidir. Bitkiler, herhangi bir alandaki sıcaklığı iyileştirmemize yardımcı olur. Onları ele geçirmek için ne tür bir bitki olduğunu ve ihtiyaç duyduğu bakımı bilmeliyiz. Onları budamak zorunda olduğumuz için, onları ne kadar sulamalıyız ya da doğrudan ışığa ihtiyaçları var mı? Sadece iç mekan bitkilerini seçmemiz de önemlidir, aksi takdirde iç mekanlarda yaşayamazlar.

Oturma odasına bir kaktüs ekleyin

Kaktüs ile dekorasyon

oturma odası alanındaki kaktüsler harika bir fikirBüyük olsa da, hayvanların veya çocukların bundan zarar görmemesi için özen gösterilmelidir. Bu kaktüsler her tür ortam için mükemmeldir. Oturma odalarında çok kişiliğe sahip alanlar yaratırlar. Boho dekorasyonu, İskandinav stili veya Kaliforniya stili, özellikle büyükse bu kaktüslerin kullanımını tamamlamak için mükemmeldir. Bir kaktüs fazla bakım gerektirmez, çünkü çok az suya sahip olmaları gerekir ve budanma ya da benzeri bir şey yoktur, bu nedenle bitkilere bakmakta yeniysek bu en iyi fikirdir.

Bir bitki köşesi oluşturun

Oturma odası için bitkilerin dekorasyonu

Eğer sen bitkilerle gündelik tarz gibibitkilerle bir köşe eklemek harika bir fikir. Bitkileri farklı seviyelere koymak için bir şifoniyer veya hatta bir kitaplık kullanın. Bunları pencerenin yanında iyi ışık alan bir alana ekleyebilirsiniz. Bitki köşeleri her evde mükemmeldir ve aynı zamanda onlara daha kolay bakmamızı sağlar. Eski bir mobilyayı kullanabilirsiniz, çünkü bu şekilde daha da çekici olacaktır. Bir köşeye birkaç bitki koyarsanız, onları karıştırabilir, farklı olanlardan bazılarını seçerek güzel bir kompozisyon oluşturabilirsiniz.

Hasır sepetlerdeki bitkiler

Oturma odası için bitkiler

Hasır sepetler çok popüler hale geldi çünkü eve sıcak bir dokunuş katan doğal malzemeler. Bu nedenle, birçok durumda saksıları örtmek ve ona özel bir dokunuş vermek için kullanılırlar. Büyük bitkiler satın alacaksanız, oturma odası alanı için bu tür bir sepet kullanabilirsiniz. Bazılarının ponponları vardır veya boyanmıştır, bu nedenle bitkilerin yanında dekorasyon için mükemmeldirler.

Oturma odasında asılı bitkiler

Asılı bitkiler

Bitkileri koymanın başka bir yolu salon alanı sarkan bitkilerle. Asmak için tığ işi parçalar var ve çok güzel görünüyorlar, ancak biraz daha fazla çalışma gerektiriyorlar çünkü askıları takmanız ve çok büyük olamayacak saksıları da takmanız gerekiyor. Bu tür kaplar, boşlukları ayırmak veya duvarları ve tavanı süslemek için kullanılır. Bitkileri odanın birçok yerinde kullanmamıza ve dekoratif hale getirmemize yardımcı olan harika bir fikir.

Oturma odasını bitkilerle nasıl dekore edeceğinizi keşfedin konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu