Ofisi dizayn etmek için 6 öneri

ofisteki büyük masa
Ofisi dizayn etmek için 6 öneri hangileridir? Estetiğin profesyonel mekanlarda kazandığı önem günümüzde geçerlidir. Dikkatli bir ortam rahatlık ve esenlik sağlar. Öte yandan, performansı ve üretkenliği de artıran yönler. Duygusal açıdan bakıldığında, mutluluk seviyesi artar. Odanın kişiliğini geliştiren farklı stiller vardır. Aşağıda bunlardan bazılarını listeliyoruz.

1. Endüstriyel tarzda ofis

endüstriyel-tarz-ofis
Endüstriyel tarz, bir binanın yapısal elemanlarının önemini arttırır. Diğer alan türlerinde gizli kalan nüansları ortaya çıkarır. Örneğin, kirişler ve borular odanın tamamına entegre edilmiştir.

Ayrıca, günümüzde çok moda olan metalik kaplamalı mobilyalar, endüstriyel bir zarafetle bir ofisin güzelliğini artırıyor. Sonsuz bir sıcaklık sembolü olan ahşapla mükemmel bir şekilde birleşen metalik bir kaplama. Aslında, birçok mobilya parçası, her iki bileşen arasında mükemmel bir füzyon gösterir. Endüstriyel tarz, yüksek tavanlı ve geniş pencereli ofislerde en iyi halini alır.

2. Rustik ofis sitili

Rustik ofisBu Mükemmelliği yansıtan o odada ahşap mobilyalar parlıyor. Açık, orta, koyu bir kaplamada veya hatta eskitilmiş bir görünüme sahip ahşap. Antika bir masa, ofisin en önemli özelliği olabilir.

3. İskandinav şeklinde dizayn

İskandinav tarzı ofis
Alan planlaması, pratikliğin bir öncelik olduğu bu ortamın işlevselliğini vurgular. Görevlerin gelişimi için konsantrasyonu teşvik eden rahat bir yer yaratmak uygundur. Ve bunun için aydınlık bir oda elde etmek esastır. Bu nedenle beyaz renk, ofisi süslemek ve içeriden netliği artırmak için önemli bir bileşendir.

İskandinav, bu tonun kullanımını artıran stillerden biridir. Örneğin, beyaz tuğla duvar kağıdı, bu tür özelliklere sahip bir yüzeyde yaygındır. Duvar daha büyük bir mevcudiyet kazanır ve odak noktası olur. Büyük, orta ve küçük ofislere entegre edilebilen bir seçenek. Sade bir şekilde ofis imajını da güncelleyen bir dekorasyon fikri.

4. Minimalist ofis dekorasyonu

ofiste minimalizm
Düzen, özellikle profesyonel bir ortamda alakalı bir kavramdır. Mekanda hakim olan düzen, mekandaki tüm unsurların doğru düzenlenmesinden yanadır. Herhangi bir görsel gürültüden kaçınmak için temel faktördür. Estetik düzlemin ötesine geçen sonuçlar üreten bir gürültü. Örneğin, dikkat dağıtıcı bir odak haline gelir. Aksine, iyi organize edilmiş bir ofisin uyumu konsantrasyonu besler. Bu arada görsel gürültü, hoş olmayan duygular üretir.

Bu yüzden minimalizm Sadeliği ortak bir konu olarak kullanan ofislerde galip gelen dekoratif önerilerden biridir. Oda, temel mobilyalarla donatılmıştır ve herhangi bir süs fazlalığından yoksundur.

5. Eklektik

Eklektik ofisRahat bir Ofis, yalnızca bir ana ilham kaynağı göstermek zorunda değildir. Eklektik bir alan, mekana zıtlık sağlayan bileşenlerin mükemmel birleşimi ile karakterize edilir.

6. Eski Retro sitili

Bir ofisin görünümü aynı zamanda geçmişin anılarını da yansıtabilir. Örneğin bir daktilo, retro veya vintage bir bakış açısına sahip bir odada dekoratif bir değer kazanır. Teknolojinin, farklı görevlerin yerine getirilmesini basitleştirmek için profesyonel rutini değiştirdiği bir zamanda, bir daktilonun özellikleri zaman içinde bir yolculuk sağlar.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu