Mutfakta yemek alanı oluşturmak için 7 fikir

mutfak mobilyası
Mutfak genellikle evin en önemli odalarından biri haline gelir. Ailelerin öğle ve akşam yemeklerini yedikleri sık kullanılan bir mekan. Mekanın planlaması, mekana bir yemek alanı entegre etmek için farklı olası planları göstermektedir. İçinde Beyaz Yastık bazı örnekleri paylaşıyoruz.

1. Ankastre masalı mutfak adası

ada-ile-entegre-yemek odası
Merkezi bir ada etrafında yapılandırılmış bir mekanın reformu şu anda moda. Mutfak adası, kişisel ihtiyaçlara göre farklı işlevlere sahip olabilir. Ve bazen, günlük bazda çok pratik olan entegre bir masaya da sahiptir. Yüksek sandalyeler tamamlıyor kompozisyon mekanın ve kesin dokunuşun sağlanması.

2. Adalı ve masalı bir mutfak

adalı mutfak ve yemek masası
Mutfağı planlamak için seçilen dağıtım, diğer hususların yanı sıra mevcut metrekarelere bağlıdır. Örnek olarak paylaştığımız gibi geniş ve aydınlık bir oda, odayı mükemmel bir şekilde bütünleştirir. ada ve yemek masası.

Her iki eleman da paralel veya yan yana yerleştirilebilir. Her birinin kendi varlığı vardır ve aynı ortamda sunulduğunda uyum sağlarlar.

3. Masayı bir kilimle çerçeveleyin

çerçeveleme-mutfak-masa-halı
Halı, daha geniş bir bağlamda bir alanı görsel olarak tanımlamak için kullanılan bir tamamlayıcıdır. Sadece oturma odasında en iyi halini gösteren değil, sofistike ve zarif bir dekorasyona sahip bir mutfakta da anahtar aksesuar olabilecek bir tamamlayıcı. Yemek alanı bir tekstil ürünü ile mükemmel bir şekilde tamamlandığı zaman mekanın baş kahramanı oluyor.

Odanın görünümü birçok detayında tanımlanmıştır. Çevrenin estetiğine sayısız nüans ve duygu katan detaylar.

4. Çiçeklerle süslenmiş masa

dikdörtgen yemek masası
Yemek masası, önemli anlarda sevdiklerinizi bir araya getirdiği için pratik bir mobilya parçası. Mobilya, odanın dekorasyonunu yükseltir. Yuvarlak, kare, oval veya dikdörtgen: tablo, herhangi bir geometrik perspektiften en iyi halini gösterir.

Nihai tasarım nasıl seçilir? Kare veya dikdörtgen bir model, düz çizgilerinin sadeliği ile öne çıkıyor. Saf çizgiler bir mobilyada çok mevcut. Çağdaş tarz. Mobilyanın şekli, tüm elemanlar ve parçaları arasında bir süreklilik hissi yaratır.

Çiçekler bir tazelik dokunuşu katıyor ve masa ve sandalyelerden oluşan sete görsel vurgu yapıyor.

5. Bir yarımadanın uzantısı

yarımada-mutfaklı masa
Merkezi bir ada etrafında dönen bir mutfağın dağılımı bir trend. Ancak bu özü koruyan başka alternatifler de var. Bir yarımada dikkate alınması gereken bir alternatiftir. Ek olarak, bu ortak iş parçacığından görsel olarak uzatılmış bir tabloyu da entegre edebilen bir tasarım.

6. Pencerenin yanında

pencerenin yanındaki masa
Mutfakta güzel ve rahat bir yemek alanı nasıl oluşturulur? Mobilya yerleşimi bir fark yaratabilir. Pencereden yakındaki manzaranın güzel manzarası algılandığında, mobilyaları bu perspektifte çerçevelemek uygundur. Bu sayede yemek yiyenler doğa ile olan bağlarını yemek sırasında hissederler. Ve bu güzel resim evin içini süslüyor.

7. Rustik tarz

rustik tarzda masa
Mutfağın dekorasyonu da duygusal duyumlar üretir. Örneğin rustik tarz, sizi kasabada bulunan bir evin cazibesine aktarabilir. Odun koyu veya eskitilmiş bir efektle bu etkiyi sağlar. Bu nedenle, bu özelliklere sahip bir tablo, dekorasyon yapbozunu tamamlamak için anahtar parça haline gelir.

Hayalinizdeki mutfak başka hangi özelliklere, renklere ve detaylara sahip?

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu