Dekorasyon ÖrnekleriMutfak DekorasyonuPerde Modelleri

Yeni Modern Mutfak Perdeleri

2023 Mutfak Perdesi Modelleri

Birçok modern mutfakta mahremiyet yaratmak, daha sessiz bir ortam sağlamak ve sıcaklık katmak için perdeler bulunur. Perdeler mutfakta faydalı olabilir, ancak perdelerin dezavantajları da olabilir. Perdeler mahremiyet yaratabilir, daha sessiz bir ortam yaratabilir ve mutfağa sıcaklık katabilir. Bir mutfakta perdeler ayrıca alanı daha küçük hissettirebilir, kurulumu pahalı olabilir ve ücretsiz manzaraları engelleyebilir.

dikdörtgen ve genişletilebilir mutfak masası

Mutfak perdeleri güneş ışığını engelleyerek mahremiyet yaratabilir. Pencerelerde mahremiyet yaratmak için perdeler çekilerek kapatılabilir. Tavan pencerelerinde mahremiyet yaratmak için perdeler çekilerek kapatılabilir. Kapı açıklıklarında mahremiyet yaratmak için perdeler de kullanılabilir. Perde çekmek, mutfakta mahremiyet yaratmanın hızlı ve kolay bir yolu olabilir.

Mutfak perdeleri gürültüyü engelleyerek daha sessiz bir ortam yaratabilir. Perde çekmek mutfakta daha sessiz ve rahatlatıcı bir ortam yaratabilir. Perdeler, pencereler veya çatı pencereleri açıkken ışığı engellemek için de kullanılabilir. Perdeleri çekmek daha sessiz bir mutfak atmosferi yaratabilir.

Perdeler, soğuk ışığı engelleyerek mutfağa sıcaklık katabilir. Perdeler pencerelerden, çatı pencerelerinden ve kapı açıklıklarından gelen ışığı engelleyebilir. Bu, odaların daha sıcak ve rahat hissetmesini sağlayabilir. Perdelerle ışığı engellemek, mutfakta rahat bir atmosfer yaratmanın harika bir yolu olabilir.

Öte yandan perdeler mutfakları daha küçük gösterebilir. Bunun nedeni, ücretsiz görüntülemeleri engellemeleridir. Mutfakta daha iyi bir görüntü elde etmek için perde yerine pencereler ve çatı pencereleri kullanılmalıdır.

Perdelerin montajı pahalı olabilir. Bunun nedeni, pencerelere ve çatı pencerelerine doğru şekilde uyacak şekilde özel olarak yapılmış olmaları gerektiğidir. Perdeleri ölçmek ve kurmak zaman ve kaynak gerektirir.

Perdeler mutfaklarda ücretsiz manzarayı engeller. Bunun nedeni, gizlilik oluşturmaları, ancak yalnızca bir görünümü engellemeleridir. İyi bir manzara için perde yerine pencereler ve çatı pencereleri kullanılmalıdır.

Genel olarak, perdeler bir mutfakta faydalı olabilir. Ancak perdelerin dezavantajları da olabilir. Perdeler mutfakları daha küçük gösterebilir, kurulumu pahalı olabilir ve ücretsiz manzaraları engelleyebilir. Öte yandan perdeler mahremiyet yaratabilir, daha sessiz bir ortam yaratabilir ve sıcaklık katabilir. Faydaların mutfakta perde kullanma maliyetlerinden daha fazla olup olmadığına karar vermek sahibine kalmıştır.

Yeni Modern Mutfak Perdeleri 2024Tekstiller, modern iç tasarımda aranan bir aksesuardır. Panjur ve diğer teknik zevklerde ısrar eden bazı uzmanların iddiası ne olursa olsun, pencere perdelerinin eşdeğerini bulmak imkansızdır. Kombinasyonun geri kalan iç detaylarla uyumu, profesyonel veya ev sanatçısının başarısı için ana koşuldur. Modern mutfak perdeleri 2023, mutfaktaki perdeleri 4 kriteri karşılaması olarak tanımlar – güzellik ve konfor, işlevsellik, yangın güvenliği ve bu oda için seçilen tarz.

Yeni moda trendler: stilistlerin görüşüYeni Modern Mutfak Perdeleri 2024

2023’ün yeni tasarımlarında sunulan mutfak perdelerinin fotoğrafına bakıldığında, geçen yılki moda trendlerinin hala sıkı bir şekilde hissedildiği ana yönlere dikkat edebilirsiniz, ancak bazı yenilikler de var. Trend tanımının altında listelenmiştir:

 1. Uzun zamandır lider konumda olan minimalizm. Gereksiz detayların olmamasına ve seçilen mobilya parçalarının, odanın tasarımına ve dekoratif bileşenlerin uyumuna dikkat çekiyor.
 2. Doğayla bütünleşmeyi ima eden, çiçekli bir süse kadar uzanan, basitleştirilmiş, stilize edilmiş, neredeyse soyut bir renk düzeni ve fotoğrafik bir doğrulukla çiçek ve yaprakları tekrarlayan baskılar değil.
 3. İki tonlu kumaş perdeler birkaç yıldır hakimdir. Bu, desenin reddedilmesinin ve düz tekstillerin sıkıcı algısının bir sonucudur. 2024’te iki seçenek var – aynı kumaş, ancak farklı tonlarda, vurgulu çerçeveleme veya üst baskı ile sınırlı monoton bir arka plan.
 4. Hafiflik ve açık renkler – tekstillerin karakteri ve rengi için temel gereksinim olarak hala talep görüyor, ancak alışılmış bir şekilde faydacı bir yön kazandı. Optik bir aydınlatma yanılsaması yaratmak için kuzey ve batı yönlerindeki pencereler için, bir sundurma ile birleştirilmiş bir mutfak önerilir. Burada sarı, turuncu ve sıcak pembe tonlarını kullanabilirsiniz.
 5. Baskın bir vurgu yaratmanın bir yolu olarak katmanlama – renkler, farklı tuval dokuları. Bazı fonksiyonel oda seçenekleri için tül ve panjurlar iyidir. Doğru seçim ile bu dekoratif detay geniş bir alanda da (özel bir evde mutfak-oturma odası, panel evde küçük bir mutfak) kullanılır.
 6. Tekstillerin reddedilmesi de toplam minimalizmin bir tezahürü olarak anılır, ancak sadece yüksek binaların üst katlarındaki bina sakinleri ve çok karanlık mutfaklar böyle bir kararın uygunluğundan bahsedebilir.
 7. Korniş, bir deneyler ve yenilikçi çözümler alanıdır. Mutfak için 2023 perde tasarımına büyük önem veriyor. Önerilerden bazıları okumak için yararlıdır, yemek pişirmek için küçük bir alana sahip olanlar için yararlı olabilir.

Şirketin önde gelen tasarımcısı: “Projelerimizde, moda trendlerini ve parlak yayınlardan gelen önerileri, odanın şekli ve büyüklüğü, sahiplerin stil yönünü seçmedeki öncelikleri kadar dikkate alıyoruz. Alakalılık diye bir şey var (modayı körü körüne takip etmeden). Perdeler, bir alanı büyütmenin veya küçültmenin, güzel bir kesim yapmanın bir yoludur. Onlarsız yapmak kötü bir fikirdir, sadece bir manastır hücresi veya çok tembel bir ev hanımı için iyidir.

Ek seçim kriterleri

2023’teki mutfak penceresi uygulamalarının tasarımı, diğer herhangi bir zaman diliminde olduğu gibi, birkaç önemli noktayı ima eder ve bunlar her büyüklükteki bir odada önemlidir. Önerilen moda tasarımcılarından, mekanınızın özelliklerini dikkate alarak en uygun seçeneği seçmeniz gerekiyor.

Renk paletiYeni Modern Mutfak Perdeleri 2024

2023 yılında mutfak perdelerinin fotoğraf tasarımına yeni ürünlerin vurgusu, doğadan ödünç alınan asil tonlarda yapılır:

 1. Beyaz ve siyah asla modası geçmez. Bir diğer moda detay olan iki tonlu perdelerde de kullanılabilirler.
 2. Göz kamaştırıcı beyaz bir mutfak ortamında pratik değildir ve zayıf aydınlatmada siyah kasvetlidir: tavanda, zeminde ve mobilyalarda her türlü gri tonu onlarla birlikte kullanışlıdır.
 3. Çok yönlü kahverengi, modaya geri dönen yeşil ve pişmiş toprak ile birleştirmek kolaydır. Aynı zamanda monoton bir versiyonda oldukça etkilidir.
 4. Güneş ışığı saman, ıhlamur, baskın sarı, altın ve bej tonlarında iyi oynar – ve bu, yeterli ışığın olmadığı bir odada bir bonustur.
 5. Herhangi bir moda renk tonu, pencere açıklıklarının asimetrik düzenlemesinde iyidir. Fildişi ve koyu gri olmak üzere iki pencereye farklı perdeler asabilirsiniz. Beyaz ile pişmiş toprak – asimetriye doğru bir eğilim. Kararlı ve tasarım buluntularında yerleşiktir.

Mutfak için şık perdelerin fotoğrafları, 2023’te aynı rengin farklı tonları, soluk ton ve zıt yüzeyler, stilize çiçek süslemelerinin ılımlı kullanımı, zaten biraz sıkıcı geometrinin reddedilmesi ve müdahaleci soyutlamanın bir kombinasyonuna yönelik eğilimi açıkça göstermektedir.

UzunlukMutfak Perdeleri 2024

Modern moda trendlerinin demokratik doğası, özellikle mutfağın farklı biçimlerinde, diğerleriyle birleştiğinde – oturma odası, yemek odası, sundurma, daha önce kullanılmayan alanların kullanımı – köşeler, pencere pervazları, girişlerde belirgindir. Bu nedenle, kısa, uzun perdelerin, farklı boyutlardaki kanvas kombinasyonlarının, yarı dairesel bir pencerenin şeffaf tül ve daha yoğun perdelerle sembolik çerçevelenmesinde kısıtlamaların olmaması.

Mutfakta pencereler için perde tasarımı için öneriler – 2023’ün başından itibaren yayınlanan fotoğrafta:

 1. Boş bir duvardaki bir pencerede veya tam genişlikte bir açıklığı olan – zemine perde asabilirsiniz. Organze, vual veya tülden yapılmış kalın perdeler ve tül perdeler de burada uygundur.
 2. Lavabo veya tezgah, pencere açıklığının yakınındaysa, rulo perdeler, panjurlar, kısa perdeler yapacaktır.
 3. Masa pencerenin yanına yerleştirildiğinde, manzara veya gökyüzü manzarasını açan hafif bir kemer için harika bir fırsat var.
 4. Bir sundurma ile birleştirilmiş bir mutfakta, bir kapı için zeminde bir perde ve bir pencere için dekoratif bir perde iyi görünecek.

Kumaş seçimi, ışığın yeri ve miktarı, zemin, komşu evin pencerelerinin yakınlığı veya açık alan tarafından belirlenir. Uzun perdeler, açık ve kullanılmayan alanı maskelemek için iyidir, kısa olanlar – rasyonel olarak planlandığı ve sadece açıklığı güçlendirmeniz ve pencere çerçevelerini kapatmanız, yalnızca görüntüleme için cam bırakmanız gerekir. En popüler trendlere özel dikkat gösterilmelidir.

Roma perdelerinin güzelliği ve pratikliğiMutfak Perdeleri 2024

Uzun süre mutfak için Roma perdelerinin yadsınamaz avantajlarını sıralayabilirsiniz – çok yönlülük, pratiklik, doğrudanlık ve zarafet: tüm bunlar açıklama yapmadan açıktır, sadece 2023 tasarımının fotoğrafına bakın. Alıcılar arasındaki talep, alıcıların talebini mümkün kıldı. hazır modeller satın almak ve bireysel parametrelere göre sipariş vermek. Stor perdelere bir nevi Roman deniyor ama bu iki kavramı birbirine karıştırmamak gerekiyor.

Tekstilleri ve panjurları karşılaştırırsak, çeşitliliği kadar birinci seçeneğin avantajı da yadsınamaz – basamaklı, klasik, güzel ve çerçevesiz üretimi kolay. Tercih konusu yapılabilirler.

Bakım ve bakım bilgeliğinden korkanlar için kurulum ihtiyacı, klasik kumaş perdeler ve perdeler kalır. Sadece onlar için kumaşları ve modaya uygun kornişleri tartışmak için kalır.

Perde armatürleriMutfak Perdeleri 2024

2023 yılında mutfak için modern perde tasarımının fotoğrafına bakıldığında, kornişi dekoratif bir detay olarak terk etme yönünde sürekli bir eğilim olduğunu fark edebilirsiniz. Topuz topları, oyma panelleri olan ahşap, boru şeklindeki metalin zamanı geri dönülemez bir şekilde geçmişte kaldı. Popüler – minimalizm ve İskandinav tarzı, işlevsel odaların tasarımında kelimenin tam anlamıyla keskin köşeleri ve gereksiz yapısal detayları alandan sıktı. Ancak ilkel oltaya geri dönmek de buna değmez. Trend, asma tavanın arkasına yerleştirilmiş ve kurulumdan önce monte edilmiş bir sistem olan gizli kornişlerdir.

Popülaritesinin nedeni, özellikle arkadan aydınlatma ile güçlendirildiğinde, havada süzülmenin inanılmaz etkisidir. Kare şeklindeki bir mutfak için bu, ona yükseklik ve zarafet vermek için ideal bir fırsattır. Asma tavan için yükseklik eksikliği, mutfakta sıkıcı ve eski bir korniş bırakmanın bir nedeni değildir. Her bir kanada panjur veya her ikisine de Roma perdesi asarak bunu reddedebilirsiniz.

Evrensel SeçeneklerMutfak Perdeleri 2024

Pamuk ve keten bakımı en kolay malzemeler değildir, ancak her zaman trend ve pahalı görünürler. Doğal dokuyu taklit eden hafif bir sentetik ilavesiyle harmanlanmış bir kumaş bulabilirsiniz. Ne kadar tuhaf moda tercihlerini değiştirirse değiştirsin, bu seçenek her zaman pahalı görünecek.

Talep edilen ikinci yön, hafif ve şeffaf olanlarla birleştirilmiş yüksek kaliteli kumaşlardır. Dekorun ikinci detayı en az yılda bir kez değiştirilebilir – kelebekler, puantiyeli, nakışlı veya dekorsuz.

Balkonsuz bir mutfak için perdelerin özlü tasarımı 2023, kalın uzun perdelerden, kısa ve uzun, şeffaf ve kalın olanlardan oluşan bir kombinasyondan oluşabilir. Fırfırlar yerine, yuvarlak kıvrımlar artık kullanılıyor, paralel olarak asılan çok renkli tuvaller, üst kısımdaki perdelerin taklidi, Roma çerçevesiz olanlarla birlikte. Bu tür birçok seçenek var, ancak yalnızca çevre dostu olmaya yönelik mevcut eğilimle özellikle talep gören Japon panelleri yeniliklere atfedilebilir.

Tüketici hala:

 • panjurlar;
 • panjur, geleneksel tasarım ve bambu, çift.

Burada hayal gücünün kapsamı herhangi bir kanunla sınırlı değildir. Dantel ve kumaşı bir kupon deseni, büyük bir çiçek süslemeli küçük bir kare, kurdele ve ponponlu sade bir kare ile birleştirerek kendi orijinal versiyonunuzu elde edebilirsiniz.

Pencerenin sadece alt yarısını kaplayan ve gün ışığına veya camın boş alanından giren sokak ışığına yer bırakan birkaç unutulmuş kahve perdesini düşünebilirsiniz. Moda trendleri demokratiktir ve minimizasyon alanındaki bazı diktatörlüklere rağmen, yine de sert lambrequinlere, göz halkalarına, pitoresk perdelere ve beklenmedik kombinasyonlara izin verirler.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu