Mutfak için kaplama ve mobilya

Mutfak için kaplama ve mobilya nasıl yapılır? Bazı eğilimler gelir ve gider, ancak zamansız kabul edilen, yani asla modası geçmeyen başkaları da vardır. Bazı mimari ve dekorasyon stilleri de bu listeye dahil edilmiştir. Rustik çizgide durum budur. Örneğin rustik mobilyaları duydunuz mu?

Mutfaklar da dahil olmak üzere çeşitli ev ortamlarını oluşturmak için mükemmeldirler.

Mutfağınız için rustik dekorun sırları
Mutfak için kaplama ve mobilya
Fotoğraf: Blue-Ridge-Apartments

Rustik bir dekorasyon nasıl belirlenir?

Bu soruyu cevaplamadan önce “rustik” ne demek anlayalım. Sözlüğe göre, terim tarlada veya kırsalda olanla ilgili.

Belli bir “kırsalı” olan şeylerin daha “kaba” veya “kaba” bir görünüme sahip olacağı da söyleniyor. Bu da bize “ham” yani bitmemiş olan örtü, süs veya mobilya parçalarını hatırlatıyor.

Rustik bir dekorasyonun nasıl olacağını bu şekilde tanımlayabiliriz. Daha önce verilen bu açıklamayı hayal edin.

Bu nedenle, kasıtlı olarak yapılan tuğla duvarlı veya daha az pürüzsüz harç kaplamalı ortamlar düşünülebilir. Ayrıca, çoğu düzensiz, çatlaklı, çatlaklı ve açıkta doğal lekeli ahşap mobilyalarla dolu ortamlar.

Mutfağınız için rustik dekorun sırları
Fotoğraf: The-Artisan-Cheese-Co

İlk başta, bu şekilde dekore edilmiş bir evin kötü yapılmış veya çok ağır görünen ortamlarla görüneceğini düşünebileceğiniz açıktır. Bununla birlikte, bir şey gerçekten iyi yapıldığında, etki tam tersi olur.

Bu metindeki resimlerde gördüğümüz gibi, rustik dekor da modern görünebilir. Ve mükemmel denge, sıcak, koyu, opak ve bitmemiş unsurların soğuk, hafif, şeffaf ve parlak öğelerle – fayans, beton, metal ve cam gibi – kontrastı ile oluşur.

Yani, bir şekilde, bu evlerdeki odalar net, pürüzsüz ve bakması tamamen keyifli görünüyor.

Mutfağınız için rustik dekorun sırları
Fotoğraf: Viva Decora Magazine
Mutfağınız için rustik dekorun sırları
Fotoğraf: Studio Scatena Arquitetura

Rustik dekor neden mutfaklar için iyi bir fikirdir?

Bunu bilmelisiniz ama şunu da unutmayalım: ahşap, dekore edilmiş ortamlara daha fazla termal ve misafirperver konfor sağlayan bir malzemedir.

Ve rustik dekorasyonlar, kompozisyonlarında ahşap parçalar kullanırsa, bunun gibi nihai bir sonuca sahip olmaları muhtemeldir. Daha modern bir çizgiye monte edilmiş olsalar bile, geçmişten kavramları kurtaracaklar.

Brezilyalıların evlerinde mutfakların önemini nasıl tanımladığını düşünün. Birçoğu, mülkün kalbi, aileyi birleştirmekten sorumlu en sosyal çevre olduğunu söyleyecektir.

Ve rustik dekor tam olarak bu “aile” yüzüne sahip, hayatın daha basit olduğu ve insanların lezzetli yemekleri paylaşmak için daha çok bir araya geldiği hoş bir geçmişe geri dönüyor.

Mutfağınız için rustik dekorun sırları
Fotoğraf: Enzo Sobocinski

Tabii ki, bu tek başına mutfaklarda rustik dekor kullanmanın nedenini haklı çıkaracaktır. Ancak yine de bu ortamların sıcak tonlarının iştahı kabartacağını söyleyenler var.

Ya da sadece bu tarz için bir tercihleri ​​var, ekolojik ve sürdürülebilir bir şekilde nasıl yorumlanabileceği ve doğayla bağlantı kurma şekli, artık günlük hayatımızda pek de zevk alamıyoruz.

Mutfağınız için rustik dekorun sırları
Fotoğraf: Viva Decora Magazine
Mutfağınız için rustik dekorun sırları
Foto: Dekor-Öneri

Rustik mobilyalar mutfaklar için nasıl uygundur?

Şimdi mutfak dekorasyonu için rustik dolaplar olan çok karmaşık bir konuya değineceğiz. Pek çok insan, rustikliğini kötü bir sonuçla karıştırır.

Örneğin, herhangi bir doğal ahşap parçası böyle ıslak bir alanda kullanılamaz. Doğru mobilya, haşere önleyici ve su geçirmezlik tedavisi gören olacaktır.

Ancak endişelenmeyin, evinizin rustik bir kabin veya Amerikan kır evi gibi görünmesi gerekmeyecek. Mutfağınızda diğer malzemelerdeki parçaları daha fütüristik bir tasarımda ve diğer malzemelerin yanı sıra ahşap, tuğla gibi eşyalarla karıştırmanız mümkündür. Bu, rustik bir görünüme sahip, aynı zamanda güncel ve pratik olan çok güzel bir ortam oluşturacaktır. Daha iyi anlamak istiyorsanız bu metindeki örnekleri inceleyin.

Ev mutfağınızda yapabileceğiniz şey, örneğin tüm modern dolaplara ve merkezde daha “kötü bitmiş” bir görünüme sahip bir ada veya masaya sahip olmaktır.

O anlar? Dolaplar yine de işlenmiş doğal ahşaptan veya doğal ahşap dokulu MDF’den ve üstleri pürüzsüz, berrak taştan ve çarpıcı dokulardan yoksun. Son olarak, tüm set modern mobilyalarla, ancak duvarlar, zeminler ve rustik kirişlerle, yani görünen malzemeden.

Mutfağınız için rustik dekorun sırları
Fotoğraf: Eduarda Corrêa
Mutfağınız için rustik dekorun sırları
Fotoğraf: Varlık projesi

Peki, mutfak gibi ortamlar için rustik dekor hakkında ne düşündünüz? Evinizde buna benzer bir şey yapmaya hazır mısınız? Bunu düşün.

mutfak için kaplama ve mobilya konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu