Mutfak Duvarlarını Dekore Etmek İçin 15 Fikir

Mutfak duvarlarını dekore edin

Siz de mutfağınızın biraz tarzı hak ettiğini düşünüyor musunuz? Servis alanı olsa bile sıkıcı olmasına gerek yok. Devam edin ve mutfağınıza kişilik kazandırmak için bu dekorasyon fikirlerini deneyin.

Dekorasyonu yerleştirmek için duvarlardan yararlanmak, sadece çok stil sahibi bir mutfak oluşturmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda genellikle hiçbir şekilde kullanılmayan bir alanı kullanır. Bu şekilde işlevselliği kaybetmeden dekorasyon eklersiniz.

Mutfağınızın duvarlarını dekore etmek ve bu alanı eğlenceli ve özgün bir şekilde dönüştürmek için bu fikirlerden ilham alın.

Mutfağın duvarlarını dekore etmek için 15 fikir

Fayanslarınızın görünümünü vinillerle değiştirin

Fayanslarınızın görünümünü vinillerle değiştirin

Mutfağınızı dekore etmek istiyorsanız ve fayans konusunda da çok rahat değilseniz, mutfağınızı hızlı bir şekilde dönüştürmek için vinillerle görünümünü değiştirebilirsiniz. Günümüzde hidroliği taklit eden karolar çok moda ve bunları çeşitli renklerde bulabilirsiniz.

Ayrıca duvarlarda vinil kullanın

Ayrıca duvarlarda vinil kullanın

Viniller ayrıca mutfaktaki duvar gibi başka herhangi bir alanı dekore etmek için de iyidir. Piyasada birçok tasarım bulabilirsiniz ve kesinlikle tarzınıza en uygun olanı bulacaksınız. Takması ve çıkarması çok kolaydır, bu da onu kiralık daireler için ideal bir seçenek haline getirir.

Duvarlarınıza duvar kağıdı uygulayın

Duvarlarınıza duvar kağıdı uygulayın

Öne çıkan bir duvar seçebilir veya mutfağın her yerine uygulayabilirsiniz, duvar kağıdı kişiliği olmayan bir alana stil ve renk katmanın en iyi yoludur. Neme ve lekelere mükemmel şekilde dayanabilen, bu ortam için ideal olan vinil duvar kağıtları da mevcuttur.

Kara tahta ile bir duvarı vurgulayın

Kara tahta ile bir duvarı vurgulayın

Örneğin, mutfaklarda yaygın olarak kullanılan dekoratif bir seçenek, süslemek için bir yazı tahtası oluşturmak ve onu süpermarket listesini yazmak için kullanmaktır. Bu köşe aynı zamanda aile ile eğlenmek için bir sanat alanına dönüştürülebilir.

Bunu başarmak için bir kara tahta asabilir, duvarı özel boyayla boyayabilir veya duvarlarınıza koymak için kara tahta kaplamalı vinil satın alabilirsiniz. Genellikle bu arduvazlar siyahtır ve bu da onu alan içinde belirgin bir duvar haline getirecektir.

Duvarlarınızı orijinal bir renge boyayın

Duvarlarınızı orijinal bir renge boyayın

Mutfağınızın duvarları da biraz rengi hak ediyor, bu ortamın duvarlarına hayat vermek için ev dekorasyonuna ve tarzınıza uygun bir ton seçin. Fotoğrafta olduğu gibi vurgulamak için tek bir duvarı veya onu bütünleştirmek için tüm mutfağı boyayabilirsiniz.

Mutfaklarda en çok kullanılan renkler mavi ve gridir ancak bu mekanların iç dekorasyonuna giderek daha fazla entegre olan sarı, turuncu, kırmızı ve pembe tonlarını da tercih edebilirsiniz.

Fayanslarla özgün bir tasarım oluşturun

Fayanslarla özgün bir tasarım oluşturun

Orijinal şekillere sahip duvar karolarını tercih edin ve işlevsel olmanın yanı sıra dekoratif de olacak benzersiz bir tasarım yaratın. Tüm mutfak duvarını fayansla kaplamanıza gerek yok, tezgaha en yakın kısımlar yeterli olacaktır.

Mutfağın bir bölümünü vurgular

Mutfağın bir bölümünü vurgular

Başka bir tasarım veya renkteki karoları kullanarak mutfağın bir bölümünü vurgulamak için karoları da kullanabilirsiniz. Bu şekilde mutfak alanında sektörler yaratırsınız ve bir odak duvarı yaratırsınız.

Süslemek ve sipariş etmek için rafları kullanın

Süslemek ve sipariş etmek için rafları kullanın

Daha fazla depolama alanına ihtiyacınız varsa, duvarlarınıza açık raflar yerleştirebilir ve en sevdiğiniz yemekleri oraya yerleştirebilirsiniz. Mutfağın dekoratif raflar olması için her zaman düzenli olmasını sağlayın.

Bu alanı, en iyi sofra takımınızı veya bir dizi elementi dekoratif ve güzel bir şekilde yerleştirmek için kullanmak en iyisidir. Doğal bir element eklemek için bitkiler de ekleyebilirsiniz.

Eşyalarınızı asılı bir çubuk üzerinde sergileyin

Eşyalarınızı asılı bir çubuk üzerinde sergileyin

Organize etmenin ve süslemenin bir başka yolu da bıçaklarınızı, spatulalarınızı, bezlerinizi ve daha fazlasını asmak için bir duvar çubuğu kullanmaktır. Düzeni korumanın, tezgahı temizlemenin ve duvarları süslemenin ideal yoludur.

Önceki ipucunda olduğu gibi, bu fikir mutfağımızdaki duvarların dikey alanından en iyi şekilde yararlanmak için çok iyidir, genellikle boşa harcanır.

Dikey bir bahçe inşa edin

Dikey bir bahçe inşa edin

Yemek pişirmek için kullanabileceğiniz aromatik bitki bitkilerine sahip olabileceğiniz için bu aynı zamanda güzel ve işlevsel bir seçenektir. Işık aldıklarından emin olun ve onları sulayın, böylece mutfağın içinde kendi bahçeniz olsun.

Bir direğe tencere asmayı, raflara yerleştirmeyi veya doğrudan duvara yapışan tencere bulmayı seçebilirsiniz. Alanınıza en uygun çözümü bulun.

Kesme tahtalarınızı duvarda sergileyin

Kesme tahtalarınızı duvarda sergileyin

Kesme tahtalarınızı temiz, kullanışlı ve dekoratif tutmanın orijinal bir yolu, onları boş bir duvara asmaktır. Böylece koleksiyonunuzu gururla sergileyebilir ve tüm çekmeceyi kaplamadan bu eşyaları düzenleyebilirsiniz.

Bu fikir, tabaklar, tavalar, tepsiler, fincanlar ve daha fazlası gibi duvardan çok fazla çıkmaması için sığ olan diğer mutfak eşyalarına da uygulanabilir.

Tabaklarla süsleyin

Tabaklarla süsleyin

Mutfakla ilgili olan ve duvarları süslemek için de çok kullanılan bir unsur tabaklardır. Farklı desenlerde damgalanmış ve mutfağın renk paletine uyum sağlayan tabaklarla beğendiğiniz eski tabakları asabilir veya daha modern bir seçeneği tercih edebilirsiniz.

Duvarlarınıza resim asın

Duvarlarınıza resim asın

Resimler sadece oturma odası veya yatak odası için ayrılmakla kalmıyor, aynı zamanda mutfağa da entegre edilebiliyor. Bir sanat galerisi oluşturmak için duvarlarınızdan yararlanın ve mutfağınıza stil ve kişilik katın.

Dekoratif tabelalar arayın

Dekoratif tabelalar arayın

Duvarlarınızı süslemek ve mutfağınızda rustik bir görünüm elde etmek için bir diğer unsur, ifadeler veya özel şekiller içeren tematik posterler aramaktır. Mutfaklarda en çok kullanılanlar eskimiş etkiye sahip metal veya ahşap kaplamalardır.

Kitaplarınızı raflarda sıralayın

Kitaplarınızı raflarda sıralayın

Yemek kitaplarınız da dekorasyonun bir parçası olabilir, onları gizli tutmak zorunda değilsiniz, gün ışığına çıkarın! Kitaplarınızı düzenlemek için raflar yerleştirin ve o özel tarifi hazırlamak istediğinizde her zaman yanınızda bulundurun.

İyi dekore edilmiş bir mutfak edinin

Bu fikirlerle, ne kadar küçük olursa olsun mutfağınızı dekore etmek için ilham alacağınızı umuyoruz. Duvarlar, herhangi bir ortamın dekorasyonunda yararlanmak için mükemmel bir kaynaktır.

Mutfak bir servis alanı olduğundan, her metrekareyi optimize etmek için tüm yüzey mobilyalarla kaplanma eğilimindedir. Bu yüzden dekorasyon için duvarlara yönelmek harika bir fikir.

Duvarları kullanarak mutfağın işlevlerini kesintiye uğratmazsınız ve kesinlikle her türlü tarifi hazırlamak isteyeceğiniz çok güzel bir alan elde edersiniz. Mutfağınızı nasıl dekore edeceğinize karar verdikten sonra, yeni mekanınızı yepyeni bir tarif için buraya bakabilirsiniz.

Mutfak Duvarlarını Dekore Etmek İçin 15 Fikir
konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu