Mutfak Dolapları Neden Bu Kadar Pahalı?

Müşterilerimizin çoğu, en iyi dolapların önerileri için bize geldiklerinde bize bu soruyu soruyor. Çoğu öğe bir miktar çaba gerektirir ve yapılması gereken belirli malzemeler genellikle maliyetlidir. Ayrıca, mutfak dolaplarının özelleştirilmiş tasarımlarını talep edecek müşteriler, büyük olasılıkla, hazır bulunan dolabı tercih eden insanlardan daha yüksek bir ücret ödemek zorunda kalacaklardır.

İçindekiler:

Müşteriler mutfak dolaplarını almak için yüksek bir miktar ödemek zorunda kaldıkları kadar, amacın her zaman alanlarının harika görünmesini sağlamak olduğunu anlamaları gerektiğini düşünüyoruz. Bu nedenle, zor kazandığınız parayı bazı klas parçalara harcamak zorunda kalmazsanız en iyisi olurdu. Paranızı mobilyaya harcamanın çok zor olduğunu düşünüyorsanız, her zaman daha düşük kaliteli ürünlere gitme seçeneği vardır. Bununla birlikte, sonunda, her zaman olduğu gibi, sonunda çıktığında onları değiştirmek size pahalı dolaplar için gittiğinizden daha pahalıya mal olabilir.

Müşterilerimizin çoğunun, üç faktörün, işçiliğin, malzemenin ve özelleştirmenin dolap fiyatlarında enflasyona nasıl neden olduğunu tam olarak anlamadıklarını öğrendik. Değer verdiğimiz bir şey, müşterilerimizin iyi bilgilendirilmesini sağlamaktır. Bu nedenle, konuyla ilgili bazı aydınlatıcı noktaları bir araya getirme özgürlüğünü aldık.

Mutfak Dolapları Neden Bu Kadar Pahalı?  asılı dolaplar ve çelik çift taraflı buzdolabı ile harika modern tasarlanmış mutfak

Emek

Dolaplar inşa etmek, önemli miktarda çaba ve taahhüt gerektirir. Dolap yapmanın ardındaki beceri, bitmiş bir ürün elde etmek için bir araya getirmeleri gereken tüm parçalarda ustalaşmak gerektiğidir. Kabinin bir parçasını tamamlamak yaklaşık altı saat sürer. Bir müşteri materyali düşük veya makul bir fiyata edinebilir, ancak bu parçaları bir araya getirmek ve cilalamak için harcanan iş miktarı kabini pahalı hale getirir.

Dolapların yapımının yanı sıra, kurulum sürecini de hesaba katmanız gerekir. Kurulum işlemi sırasında, kabinlerin birinci sınıf olmasını sağlamak için profesyonellerin yapması gereken birkaç şey vardır. Eski dolaplardan kurtulma sürecinden geçmek zorunda kalabilirler.

Ev sahiplerinin ekstraksiyonu kendileri yapması için cazip gelebilir, ancak profesyoneller bunu duvarlara zarar vermeden daha iyi yapıyor. Kurulum süreci işçilik miktarını artırabilir. Bu nedenle, bir dahaki sefere mutfak dolaplarınızın çok pahalı olduğunu düşündüğünüzde, bunları yapmak için çok şey harcandığını unutmayın.

Malzemeler

Mutfak dolapları yapmak için kullanılan türden malzemelere bakarsanız, muhtemelen oldukça maliyetli olduklarını keşfedeceksiniz. Bazı malzemeler kalite, kullanılabilirlik ve MDF gibi bazı malzemeleri yaratma çabası nedeniyle pahalıdır. Bazı malzemeler kalite açısından diğerlerinden daha iyi olabilir, ancak önemli olan, hepsinin pahalı olmasıdır. Dolap yapımında kullanılan bazı malzemelere daha yakından bakalım.

Odun

Ahşap, çeşitli nedenlerden dolayı oldukça pahalıdır. En somut açıklama, çoğu kabare uzmanının dolap yapmak için kullanmayı tercih ettiği ahşabın mevcudiyeti ve çeşididir. Masif ahşap dayanıklıdır ve en çok tercih edilen ahşap türüdür. Akçaağaç, pahalı ama en iyi mobilyayı yapan bir sert ağaç türüdür.

Orta Yoğunluklu Sunta

Uzmanlar buna MDF diyor. Bu, ağaç lifleri ve reçinenin birleşimi olan bir malzemedir. Termitler tarafından tahrip edilemeyeceği için tercih edilmektedir. Dahası, MDF ayrıca pahalı olsa da en uygun fiyatlı malzemelerden bazılarının bir listesini yapar.

Kontrplak

Bu malzeme nispeten ekonomiktir. Dolaplar için kullanılacak en iyi malzemenin öncülüğünü almasına izin veren özelliklerden biri suya dayanıklı olmasıdır. Bu, özellikle dolaplar banyo veya mutfak montajı içinse, büyük bir avantajdır.

Parçacık odun

Dolap yapmak için kullanılan tüm malzeme türleri arasında bu en ucuz olanıdır. Ağır dolaplar yapan ahşap ve talaşın bir birleşimidir.

Paslanmaz çelik

Paslanmaz çeliğe sahip dolaplar, paslanmaz çeliğin de oldukça pahalı olmasının tek nedeni pahalıdır. Paslanmaz çelik dayanıklıdır ve bakımı kolaydır.

Özel VS Seri Üretim

Özel yapım dolaplar, seri üretime göre daha pahalıdır. Bunun geçerli bir sebebi var. Üreticiler, toplu ölçekte dolaplar üretmek için yalnızca bir tür makine ve otomotiv kullanılmasını gerektirir. İşçilik maliyetlerini azaltırken verimliliği artıran bir harekettir. Aynı zamanda, dolapları üretmek için gereken süreyi önemli ölçüde azaltır. Bundan, seri üretilen dolapların neden özelleştirilmiş olanlardan daha ucuz olduğunu anlamalısınız.

Özelleştirme söz konusu olduğunda, müşteriler tasarımlarını geliştirir ve bunları üreticiye verir. Üretici, özelleştirmelerde birkaç ayar yapabilir, ancak sonunda müşterinin istediği türden dolapları toplu olarak ortaya çıkarmak çok fazla çalışma ve zaman alacaktır. Özelleştirilmiş dolaplar geliştirmek için gereken çalışma, çalışanların farklı makineler kullanmasını ve müşterinin ihtiyaç duyduğu şeyi yaratmak için çeşitli malzemeleri bir araya getirmesini gerektirebilir.

Bu nedenle özelleştirme, dolapları pahalı hale getiren tüm faktörleri özetler. Kişiye özel dolaplarda kullanılması muhtemel olan işçilik ve malzeme türleri, onları pahalı kılar. Bir müşteri özelleştirilmiş dolapların büyük miktarlarda olmasını istediğinde daha da maliyetli hale gelir. Şüphesiz, özelleştirme pahalıdır. İnsanlar kişiselleştirilmiş dolapları tercih ederler çünkü genellikle dekorlarına uyma eğilimindedirler. Bu tür insanlar, özelleştirilmiş dolapların her kuruşa değer olduğuna inanıyor.

Uygun Fiyatlı Profesyonel Mutfak Dolapları

Evinize doğru bir dolap taktırmanın, mekanınızda zaman geçirme konusundaki hislerinizi değiştirebileceğine inanıyoruz. Müşterilerimizi evleri için farklı dolap stilleri hakkında bize danışmaya davet ediyoruz. Authentic Custom Cabinetry, mutfak, banyo ve ofis için uygun dolaplar üretir. Adımızdan da anlaşılacağı gibi, müşterilerimizi özelleştirilmiş dolaplar için bize gelmeye teşvik ediyoruz. Konuyla ilgili daha fazla bilgi almak için bugün bizimle iletişime geçin.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu