Mutfak Dekorasyonu

Mutfak dolapları dekorasyonu için 6 öneri

beyaz mobilyalı-ve-geometrik-fayanslı mutfak

Mutfak dolapları dekorasyonu için 6 öneri nelerdir? Mutfak cephesi, mobilyadaki kendi konumu nedeniyle, bütün üzerinde çok önemli bir etki kazanıyor. Bu konuyla ilgili olarak günümüzde galip gelen farklı dekorasyon trendleri var. Mutfak dekorasyonu BeyazYastik.Com ev planlama fikirleri blog sitemizde bazılarını paylaşıyoruz.

1. Yüzeyi Pürüzsüz Dolaplar

mutfak-pürüzsüz-ön
Dış yüzeyi prüzsüz mutfak dolapları çağdaş tasarımlı mutfaklarda düz çizgiler gözlemlenebilecek bir öneridir. Ön kısım belli bir renkte pürüzsüz bir görünüm ile sadeliğini gösterir. Mobilyaların bu bölümünü süsleyen kabartmalar yoktur. Sonuç olarak, mutfak dolapları modelleri düz beyaz tasarımlar zarif ve zamansız bir estetiğe sahiptir.

2. Mutfak Dolap kapısı kaplaması

önü pervazlı mutfak
Pürüzsüz bir bitiş gösteren ön cephenin aksine, güzel kabartmalı daha fazla hacim kazanan bir mobilya görünümünü öne çıkarabiliriz. Mutfak dolapları çerçeveler için mutfak dolapları nasıl temizlenir kapılarda ise tam tersine odaya daha geleneksel bir dokunuş getiriyorlar. Geçmişin mekanlarının görünümünden ilham alan birçok dekorasyon projesinde gözlemleyebileceğiniz bir trend. Vintage dokunuşlu mekanlar buna örnektir.

3. Parlak Mobilya Modelleri

parlak cilalı mutfak
Hafif bir mobilya parçasının görünümü sadece renkle değil, aynı zamanda nihai bitişiyle de ayırt edilebilir. Parlaklık, mutfak dolapları arası 3 boyutlu ayna etkisi yarattığı için daha fazla parlaklık sağlar. Parlak mobilya modelleri ile güzel olmak netlik hissini arttırır. Mobilyaları beyaz seçebileceğiniz gibi koyu tonlarda bir takım da tercih edebilirsiniz. Bu teklife ne zaman öncelik verilmeli? Örneğin, küçük bir mutfakta daha fazla alan eklemek istediğinizde olabilir.

4. Mutfağın ön cephesi

mat yüzeyli mutfak
Mutfağın ön cephesini seçerken sadece ilk görsele değil, günlük hayatta aradığınız pratikliğe de bakabilirsiniz. Yani, mutfak dolapları arası seramik tercihlerinize ve rutininize en uygun teklifi belirleyin. Mobilyanın avantajlarından biri mat izlerin parlak bir yüzeydeki kadar fark edilmemesi nedeniyle daha az kirlenmesidir. Mat yüzey zamansızdır ve sadeliği ile öne çıkar.

5. Çift renkli mutfak dolapları

mutfak-çift renkli-ön
Çoğu zaman, alan, diğer yüksek dolaplarla birlikte alçak mobilyaların eklenmesinden oluşur. Yaratıcı projenin ortak konusu haline gelen bir ana renk olması da yaygındır. Yine de, ankastresiz mutfak dolapları da olabilir iki renkli mutfaklar onlar da günümüzde moda. Birbirini mükemmel şekilde tamamlayan iki tondan oluşan bir mekana hoş bir kontrast sağlarlar. Kontrast, beyaz ankastreli mutfak dolapları siyah ve beyaz gibi zamansız bir eşleştirmeden oluşabilir. Ancak başka alternatifler yaratmanın mümkün olduğu birçok renk var.

Renk, alanı görsel olarak ayırt etmek için kasıtlı olarak kullanılabilir. Bu sayede alt dolaplar tek tonda mükemmel bir şekilde çerçevelenirken, üst dolaplar farklı bir gölgenin kontrastından ayırt edilir. Ayrıca iki cesur ve orijinal malzemeyi daha seçmek için dekorasyonla oynayabilirsiniz.

6. Kulpsuz mobilya örnekleri

mobilyalı-kulpsuz-mutfak
Kulpsuz mufak dolapları geleneksel açma sistemini ortadan kaldıran mobilyaların ön tarafındaki minimalizmi geliştirir. Mobilyanın mükemmel bir şekilde yapılandırılmış ve bütünleşik bir bütün olarak sunulduğu bir mekanda görsel sürekliliği artıran bir seçenek. Yenilik sektörde mevcut olması, mutfak dolapları çeşitleri modelleri örneğin basınç açıklığı gibi rahat tekliflere yol açar. Öte yandan, kapı ve çekmecelerde kulpların çerçevelendiği bir mekanın zıt alternatifini de seçebilirsiniz. Düğmelerin gerçek yıldızlar olmasını ister misiniz? Mutfak dolapları görmek istiyorum Özgün bir tasarım seçerek ayrıntılara dikkatinizi artırın.

Mutfağınızda yaklaşan bir düzenleme yapmak ister misiniz? Bu durumda, alanın tüm bileşenlerini planlayın. Ve dolapların önüne özellikle dikkat edin.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu