Mutfak Çalışmadan Nasıl Reform Edilir

Güzel bir mutfağa sahip olmak için para beklemekten bıktınız mı? Pek çok insan, bu alanları yenilemek için büyük miktarda para ve çok çalışma süresinin gerekli olduğunu düşünüyor, ancak bu yazıda size daha ucuz ve gerçekleştirilmesi çok basit seçenekler göstereceğiz.

Mutfak çok kullandığımız ve mantıksal olarak evimizin geri kalanı gibi güzel olmasını istediğimiz bir alan. Neyse ki hiçbir çalışma yapmadan mutfağınızı yenilemek ve yeni gibi hissettiren bir mekanın tadını çıkarmak mümkün.

Önerdiğimiz tüm bu fikirlerle mutfağınızı tamamen değiştirebilir, tasarım ve kişilik katabilirsiniz. Bu fikirlerin birçoğu aynı zamanda düşük bütçelidir ve uygulaması kolaydır, böylece herkes çok güzel bir mutfağa sahip olabilir.

Fayanslarınızın rengini değiştirin

1-Fayanslarınızın rengini değiştirin

Mutfağınızdaki fayanslardan nefret ediyorsanız, bu harika bir çözüm. Bu alana orijinal bir detayı entegre etmek için onları nötr renkte veya öne çıkan karolarda özel bir sır ile boyayabilirsiniz.

Bu mutfakta, karoların renginin, görsel olarak bütünleşmiş ve dokusuna renkten daha fazla önem veren duvarın rengiyle nasıl eşleştiğini görüyoruz.

Boyayı orijinal bir şekilde kullanın

2-Boyada-orijinal-şekilde-kullanın

Bir mutfağın tarzını yenilemek için, duvarları mekanın tarzına uygun, belirgin bir renge boyamayı tercih edebilirsiniz. Ek olarak, bir odak duvarı oluşturmak veya tekniği kullanmak gibi bir tasarım kaynağı kullanabilirsiniz. yarı boyalı ona daha fazla kişilik kazandırmak için. Burada, tonların mükemmel kombinasyonunu bulmak için mutfakları iki renkte görebilirsiniz.

Kara tahta boyasına git

mutfak2021Bu tür bir boya, hem dekore etmek hem de işlevsel bir unsuru mutfağınıza entegre etmek için harikadır. Bir odak duvarı oluşturuyorsunuz ve her ay alışveriş listesi yazabileceğiniz, mesaj bırakabileceğiniz veya farklı tasarımlarla süsleyebileceğiniz bir alan kazanıyorsunuz.

Duvarı örtmek için ahşap kullanın

4-Duvarı örtmek için ahşap kullanın

Fayansları sonsuza dek unutmak veya mutfağınızın duvarlarına bir doku entegre etmek istiyorsanız, duvara çivi veya çift taraflı bantla yerleştirebileceğiniz çok ince ahşap çıtaları tercih edebilirsiniz. Çıtaları yatay olarak kullanırsanız mutfağı genişleteceğinizi ve dikey olarak kullanırsanız görsel olarak daha uzun hale getireceğinizi unutmayın.

Tasarımcı döşemelerini yükleyin

5-tasarım-fayans yükleyin

Mutfağınızın duvarları pürüzsüzse ve ona biraz kişilik kazandırmak istiyorsanız, tezgahın üstündeki duvarı dekore etmek için tasarımcı karolar arayabilirsiniz. Yerleştirmeleri çok kolaydır ve fotoğrafta gördüğümüz gibi tavana onlarla ulaşmanız gerekmez, bu da daha gayri resmi ve modern bir görünüm verir.

Duvarlarınıza doku ekleyin

6-Duvarlarınıza doku ekleyin

Dokuyu mutfağınızın duvarlarına çok basit bir şekilde entegre etmenin bir yolu, doğrudan duvara yapıştırılmış dekoratif paneller kullanmaktır. Bu panelleri seramik, tuğla ve daha fazlası gibi çok çeşitli 3B tasarım ve dokularda elde edebilirsiniz.

Mobilyayı boya ile değiştirin

7-mobilya-boya ile-değiştirin

Boya ile mutfağınızın her yerini, hatta içindeki mobilyayı bile kolayca yenileyebilirsiniz. Oldukça ekonomik bir seçenektir ve bu alanı dekore ederken size birçok imkan sunar.

Örneğin mutfağında gördüğümüz gibi, burada özgün bir tasarım bulmak için temel üniteler ve dolaplar için iki farklı renk kullanılmasına karar verilmiştir. Öte yandan resim yapmayı tercih etmek istemiyorsanız mobilyaların üzerini vinil ile de kaplayabilirsiniz.

İşlevsellik kazanmak için muslukları yenileyin

8-Musluğu-yenileme-işlevsellik-kazanım °

Mutfakta lavabo en önemli unsurlardan biridir ve ona kadar olan bir musluğu hak eder. Şu anda, bir tasarım ayrıntısını entegre etmenin yanı sıra daha fazla işlev sağlayan ve daha rahat birçok musluk bulabilirsiniz. Örneğin, yıllar önce pratikliği açısından trend olan esnek bir batarya seçebilirsiniz.

Toplam tasarım aydınlatması

9-toplam aydınlatma tasarımı

İyi bir mutfak aydınlatması, rahatça yemek pişirmek ve yemek yemek için çok önemlidir. Mutfağınızdaki lambaları tasarımcı lambalar için değiştirerek mekan hissini tamamen yenileyebilirsiniz. Bu aynı zamanda mutfağınızdaki ışığın doğru olup olmadığını ve dolayısıyla daha işlevsel bir ortama sahip olup olmadığını kontrol etmeniz için iyi bir zamandır.

Aletlerinizi mobilyalarda saklayın

10-Eşyalarınızı-mobilya-içinde-saklayın

Dağınıklığın estetik bir yanı yoktur ve bazen aletleri tezgahın üzerine yığmak bu hissi verebilir. Resimde gördüğümüz gibi, cihazlarınızdan bazılarını gizlemek için özel kapılar oluşturmak iyi bir seçenek olabilir ya da buzdolabı veya bulaşık makinesi için bir astar yaparak birleşik bir mutfak tasarımı oluşturabilirsiniz.

Raflarla süsleyin ve düzenleyin

11-Raflarla süsleyin ve düzenleyin

Mutfağın duvarlarını dekore etmenin ve ayrıca depolama alanı eklemenin bir yolu raflardır. Bu sayede hem kullanışlı hem de güzel olabilecek bir unsur ile ortamın dikey alanından faydalanırsınız.

Bu, tezgahı temizlemek için iyi bir fikirdir, ancak iyi bir görüntü elde etmek için açık bir rafın her zaman düzgün olması gerektiğini unutmayın. Bu rafları en sevdiğiniz mutfak aksesuarlarını ve hatta yemek tarifi kitaplarını sergilemek için kullanabilirsiniz.

Zemini vinil ile değiştirin

12-Yer değiştirme ile-vin ° liko

Kendinden yapışkanlı vinil döşeme ile mutfağınızın zemini de çalışmadan yenilenebilir. Bu zemin mutfağınızın mevcut zeminine yapıştırılır ve farklı dokularda paneller veya rulolar halinde bulabilirsiniz.

Zemini hiç çalışmadan yenilemek ve sonunda nefret ettiğiniz o kattan kurtulmak harika bir seçenektir. Ayrıca bu tip zemin neme dayanıklı olup mutfak gibi mekanlar için idealdir.

İşsiz bir tasarım mutfağı

Evet, elinizdekini bozmadan tasarımcı bir mutfağa sahip olmanız mümkün. Bunun evi yenilemek için en pahalı ortamlardan biri olduğunu biliyoruz, ancak bu harika fikirleri gördükten sonra, hiçbir çalışma yapmadan ve çok fazla bütçe olmadan bir mutfağı değiştirebileceğinizi fark etmiş olacaksınız.

Bu tasarım fikirleri ile mutfağınızın tarzını değiştirebilir ve evinize kolayca entegre edebilirsiniz. Bu ortam aynı zamanda bir stile sahip olmayı, mutfağınızı yenilemek için işe koyulmayı ve kesinlikle sevdiğiniz bir ortama hızla ulaşmayı hak ediyor.

Mutfak Çalışmadan Nasıl Reform Edilir konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu