Mutfak Boya Renklerinde Son Trendler

2023 Mutfak Boyası için Tavsiyeler

Evinizdeki ana odayı düşünürseniz, bunun ne olduğunu söylersiniz? Büyük çoğunluk oturma odası veya ebeveyn yatak odası diyecektir, ancak çoğumuz buna katılmayız. Eğer gerçek bir yemek tutkunuysanız, mutfak evinizin sinir merkezi olacaktır. Zamanınızın çoğunu bu dünyadaki en büyük zevklerden birini yaparak geçirmek isteyeceğiniz o alan. Yemek pişirmek ve yemek yemek!

Mutfak yenileme fikirleri

Yemek yapmayı seven bizler, rüya gibi bir mutfağa sahip olmayı hayal ederiz. Sadece en iyi elektrikli aletlerle değil, aynı zamanda en yeni kaplamalara sahip mobilyalar ve ön sayfaya layık bir dekorasyonla. İşte bu noktada aklınıza gelmemiş olabilecek bir unsur devreye giriyor: duvarlar. Mutfağınızı boyamak için en son renk trendlerini açıklayarak bunlardan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizi göstermek istiyoruz.

Tavsiye: Renkli Mutfak Dizaynı 2023

Bu ipuçlarıyla bir sonraki seviyeye geçin! Sadece aşağı kaydırın ve biraz daha okumaya devam edin…

İşte mutfağınızı boyamak için 5 moda renk

Duvarların rengi hiç şüphesiz bu odanın kişiliğini ve karakterini belirler. Bu yüzden dikkatinizi vermeniz ve nasıl istediğinizi düşünmek için zaman harcamanız önemlidir. Aşağıda, bu alanın tasarımı için en iyi 5 renk veya kombinasyonu görebilirsiniz.

Siyah ve beyaz

Bazen daha azı daha çoktur ve basitlik başarının anahtarıdır. Bu yüzden siyah veya beyazı tercih etmek her zaman iyi bir fikir olacaktır.

ada ve masalı siyah beyaz mutfak

Beyaz ile daha büyük bir ferahlık hissi elde edersiniz ve ışık kaynaklarını güçlendirirsiniz. Tüm mobilya ve stillerle mükemmel uyum sağlar, dekorasyonu ve küçük detayların renklerini zenginleştirir.

Duvarlarınızda siyahla akıllıca oynamanız önemlidir. Aksi takdirde ters etki yaratacaktır. Odayı cüceleştirebileceğinden küçük mutfaklar için tavsiye etmiyoruz. Ancak yeterli alanınız ve çok güçlü bir doğal ışık girişiniz varsa, etki farklıdır: daha büyük görünecektir.

Soluk pembe

Pembeden korkma. Güçlü ve cesur bir karakteri yansıtır. Ayrıca, aynı anda hem klasik hem de modern bir alana sahip olacaksınız.

Ekstra bir numara ister misin? Soluk pembe mutfağınıza altın ve bakır tonlarında bazı unsurlarla bir dokunuş katın – bir rokoko dokunuşu asla zarar vermez!

Vintage bir görünüm için nane yeşili ve gök mavisi

Kendinizi daha klasik veya vintage bir tarzla tanımlıyorsanız, nane yeşili veya gök mavisi en iyi müttefikinizdir. Bu daha yumuşak tonlar, tutarlılık, huzur ve neden söylemeyelim, mutluluk yayan yapısal bir uyum ortamını teşvik eder.

Mutfak Tasarım Trendleri

Yeşil her ne kadar “kırsalın nefesi” olsa da, ona yeni bir hava katabilir ve daha modern bir tarza taşıyabilirsiniz. Nasıl mı? Beyazla karıştırın veya açık renkli ahşap mobilyalar ve düz çizgiler kullanın. Bu renk size çok yönlülük sağlar.

Gök mavisi size aynı faydaları sağlayacaktır, ancak ona küçük siyah dokunuşlarla eşlik etmek çok önemlidir (örneğin sandalyeler, tezgah, çekmece kulpları…).

Grimsi veya kobalt mavisi (mat yoğunlukta).

Zarafetin vücut bulmuş halidir ve Conforama olarak biz bu rengin büyük bir hayranıyız. Daha İskandinav veya endüstriyel bir tarz istiyorsanız mükemmeldir. Açık renkli ahşaplar veya kızarmış renklerle birlikte grimsi mavinin yoğunluğunu ortaya çıkarır.

Bu kromatik oyun, farklı unsurlar arasında ideal bir denge yaratır ve biraz beyazla tamamlarsanız daha da iyi olur!

Mutfak boyama için tavan ve zemin rengi püf noktası

Doğru duydunuz, size söyleyecek küçük bir numaramız var! Duvarlara dikkat etmeniz gerektiğini açıkladık, ancak… tavan ve zeminin sizin için neler yapabileceğini düşündünüz mü?

Tüm duvarlar beyazsa ve örneğin bordürlü karo bir zemine sahipseniz, mutfağın kompozisyonunda daha büyük bir kontrast elde etmek için tavanı da aynı renge boyayın.

Bunun yumuşak, mat ışık ve pastel tonlarla çalışacağını unutmayın. Öte yandan, koyu tonlar sizin lehinize çalışmayacaktır.

ipucu: Mutfağınızı boyamak için, iyi kullanılırsa çok geniş bir alan yaratabilecek geniş bir renk yelpazesine sahipsiniz. Ancak yoğun sarı ve turunculara dikkat edin. Ortamda doygunluk oluşturabilirler.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu