Mutfağı Düzenlemek İçin 15 Fikir

Mutfağı Sipariş Etme ve Düzenleme Fikirleri
Mutfağı Sipariş Etme ve Düzenleme Fikirleri

Mutfak, miras kalan çanak çömleklerden son yolculuğumuzda aldığımız çeşniye kadar daha fazla element biriktirdiğimiz alanlardan biridir. Ne kadar çok şeye sahip olursak, onlar için düzensizleşmeleri o kadar kolay oluyor ve mutfağımız bir ürün ve mutfak eşyaları dağına dönüşüyor.

Bu karmaşayla baş etmek zorunda kalmaktan sıkıldıysanız, aşağıdaki makalede, alanınızı maksimuma optimize etmeniz ve mutfağınızdaki düzeni ertelemeyi bırakmanız için size birçok fikir öneriyoruz.

Mutfağınızı düzenlemek için 15 fikir

Tezgahı temiz tutun

Tezgahı temiz tutun

Bir mutfağın düzenli görünmesi için, görünürde çok şey olmaması gerekir. Ayrıca, her şeyi tezgahta biriktirirsek, yemek pişirmek için yerimiz kalmaz ve sonunda teslimat.

Bunun olmasına izin vermeyin: Mutfağınızdaki tüm öğeleri, her şeyin bir yeri olacak şekilde düzenleyin. Gereksiz parazitleri önlemek için sık kullanılmayan cihazların saklanması da tavsiye edilir.

Çok fazla tasarruf alanı ekleyin

Çok fazla tasarruf alanı ekleyin

Her türlü mutfakta, ancak özellikle küçük mutfaklarda, hiçbir zaman yeterli görünmediği için mevcut tüm alan depolama alanı olarak kullanılmalıdır. Mutfağınıza daha görsel olarak düzenli bir görünüm kazandırmak için kapalı ve opak mobilyalar tercih edin.

Duvar alanını kullan

Duvar alanını kullan

Kapalı mobilya eklemek istemiyorsanız en çok ihtiyaç duyduğunuz unsurları el ile organize etmek için duvarlarda farklı sistemler kullanabilirsiniz.

Tencere, tava, spatula ve bıçaklar, bu nesneleri düzenli tutan bir barda bir arada bulunabilir.

Rafları yerleştirin

Rafları yerleştirin

Kullanılmayan bir köşe bırakmayın, yemeğinizi sipariş etmek için duvara raflar ekleyin. Açık bir mobilya parçası olmanın ideali, görsel dengeyi bozmamak için içine yerleştirdiğiniz şeyin düzenli görünmesidir.

Bir raf entegre edin

Bir raf entegre edin

Nasıl optimize edeceğinizi bilmediğiniz dolu bir duvarınız varsa, bir kitaplık ekleyin. Kapalı veya açık modüller içerebilir, en önemli şey ihtiyacınız olan şeyleri elle düzenli bir şekilde düzenlemenizdir.

Dolapları düzenlemek için sepetleri kullanın

Mobilyaları düzenlemek için sepetler kullanın

Açık veya kapalı mobilyanız olsun, yiyecekleri farklı sepetler, sepetler veya raflarda sınıflandırmak iyi bir fikirdir.

Bu sadece mobilyalarınızın daha düzenli görünmesini sağlamakla kalmayacak, aynı üründeki tüm yiyecekleri bir arada tutacak, böylece neye sahip olduğunuzu ve neyin olmadığını bilirsiniz.

Yiyecekleri kavanozlara ayırın

Yiyecekleri kavanozlara ayırın

Bir süpermarket gondoluna benzemeden yiyecekleri görmek için harika bir seçenek, diğer şeylerin yanı sıra makarna, un, çeşnileri saklamak için aynı boyutta şeffaf kavanozlar kullanmaktır. Kavanozları, her birinin içeriğini belirten etiketlerle kişiselleştirebilirsiniz.

Çekmece bölücülerle düzenleyin

Çekmece bölücülerle düzenleyin

Çekmeceleriniz için düzenleyiciler ile depolama alanınızdan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Aradığımızı bulmak için tencereleri karıştırmanın ne kadar sıkıcı olduğunu biliyoruz, bu yüzden bir organizasyon sistemi geliştirin ki bir şeyler daha kolay olsun.

Dolaplar için çekmeli sistemler kullanın

Çekilebilir mobilya sistemleri kullanın

Çoğu zaman, ulaşamadığımız ve bu nedenle kullanılmadan kaldığımız veya bir daha asla göremeyeceğimiz köşeleri olan dolaplarımız var.

Tüm içeriği görmek için dışarı çekebileceğiniz ve zahmetsizce tekrar kaldırabileceğiniz çıkarılabilir raf sistemleri ile bu sorunu ortadan kaldırın.

Kapıların iç kısmından yararlanın

Kapıların iç kısmından yararlanın

Bir mobilya parçasının organizasyonunu düşünürken, kapının iç kısmından yararlanmayı asla düşünmeyiz, ancak çok yardımcı olabilecek bir alan. Örneğin saksılarınızın kapaklarını düzenlemek için bu yüzeye dar düzenleyiciler yerleştirebilirsiniz.

Dikey raf alanından yararlanın

Dikey raf alanından yararlanın

Mutfak mobilyalarında çok boşa harcanan bir başka yer de dikey boşluktur, çünkü her zaman tam olarak işgal etmiyoruz, özellikle de bulaşıkları koyduğumuz yerlerde. Mobilyanızın içi için ekstra raflar oluşturan ve alanı optimize eden aksesuarlar edinebilirsiniz.

Çıkarılan yüzeyleri takın

Çıkarılan yüzeyleri takın

Mutfağınızı düzenli ve kompakt tutmanın bir yolu, çıkarılabilir tezgah yüzeyleri eklemektir. Bu eleman sadece mutfakta ekstra destek sağlamakla kalmaz, aynı zamanda mobilyalarda fark edilmeden depolanarak her şeyin daha düzenli görünmesini sağlar. Küçük mutfaklar için mükemmel bir tamamlayıcıdır.

Tekerlekli bir dolap ekleyin

Tekerlekli bir dolap ekleyin

Daha fazla saklama alanına ihtiyacınız varsa, istediğiniz yere taşıyabileceğiniz veya saklayabileceğiniz tekerlekli bir yardımcı mobilya tercih edebilirsiniz. Bu tarz mobilyaları yemek, sebze veya meyve için kullanabilir ve ihtiyacınız olan mutfak alanına götürebilirsiniz.

Çöp tenekelerini sakla

Çöp tenekelerini sakla

Düzenli bir mutfağın anahtarı, çöp kutuları gibi gözümüzün önünde sevmediğimiz şeyleri saklamaktır.

Farklılaştırılmış çöp, organik ve geri dönüşümlü kutular ile mobilyalara entegre ederek mutfağınızın görsel uyumunu bozmasınlar.

Buzdolabını da sipariş et

Buzdolabını da sipariş et

Mutfağınızdaki tüm mobilyaları sipariş ettikten sonra çevrenizin bir diğer önemli parçası olduğu için buzdolabınız ile de yapmalısınız.

Her yiyeceği yerinde tutmanıza yardımcı olacak akrilik veya plastik düzenleyiciler alabilirsiniz.

Mutfağınızı maksimum düzeyde düzenleyin

Sadece mutfağınızı düzenlemeyi düşünmek bile can sıkıcı olabilir, ancak kapsamlı bir temizlik yaptıktan ve bu düzenleme ipuçlarını uyguladıktan sonra, buranın yeni bir alan olduğunu hissedeceğinizi garanti ediyoruz.

Organizasyon sadece mutfağınızın daha iyi görünmesine yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda her şeyi çok çabuk bulacağınız ve bir tarif için sahip olduğunuz veya eksik olan her şeyi bileceğiniz için onu daha iyi kullanabileceksiniz.

Bu fikirlerin, evinizde organizasyon arayışı içinde olmanız ve mutfağınızı işlevsel ve pratik bir alana dönüştürmeniz için size ilham verdiğini umuyoruz.

Mutfağı Düzenlemek İçin 15 Fikir konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu