Modern Mutfakları Dekore Etmek İçin 13 Fikir

Modern Mutfak Dekoru

Modern mutfağınızın çok güzel olduğunu ancak kişiliğinden yoksun olduğunu hissediyorsanız, tarz katmak ve onu yakışır bir alana dönüştürmek için size getirdiğimiz tüm bu seçenekleri görebilirsiniz. PinterestBenzer fikirler.

Modern bir mutfak, minimalizmle ilgili mobilyadaki sadelik ve ayrıca geometrik şekillerin kullanımıyla karakterizedir. Bu stilde en çok kullanılan renkler beyaz, siyah ve gri, mavi, yeşil ve ahşap gibi vurgulardır.

Modern bir mutfağı dekore etmek için 13 fikir

Bu tarzın kurallarına uyarak, modern mutfağınızı tamamlayacak muhteşem bir dekorasyona ulaşmak için size bazı fikirler getiriyoruz.

Parlaklık vermek için beyaz kullanın

Parlaklık vermek için beyaz kullanın

Beyaz, temizliği nedeniyle mutfaklarda en çok kullanılan renktir. Ek olarak, bu renk ferahlık yaratır ve ortamdaki ışığı çoğaltır, bu da mutfak gibi mekanlar için idealdir.

Bu renk, sadeliği ve başka herhangi bir renk veya malzeme ile birleştirme imkanı olması nedeniyle modern stille çok iyi bütünleşiyor.

Mutfağınızda renkleri birleştirin

Mutfağınızda renkleri birleştirin

Bahsettiğimiz gibi, modern tarz oldukça sınırlı bir renk paleti kullanıyor, bu nedenle dekorasyon sırasında renkleri birleştirmek harika bir seçenektir. Siyah gibi güçlü renkler seçerek, büyük etki yaratan bir mutfak elde edebilirsiniz.

Bu yazıda mutfaklarda modern stile entegre edilebilecek diğer renk kombinasyonlarını görebilir ve mekanınız için mükemmel ton çiftini bulabilirsiniz.

Sıcaklık oluşturmak için ahşap kullanın

Sıcaklık oluşturmak için ahşap kullanın

Ahşap, iç mekanlarda ve mutfaklarda giderek daha fazla kullanılan asil bir unsurdur. Bu unsuru mekanınızın dekorasyonuna entegre etmek için ahşap mobilyalar, zeminler veya tezgahlar tercih edebilirsiniz.

Beyazı ahşapla birleştirerek, sıcak ve şık bir his verecek modern ve İskandinav tarzı bir mutfak elde edeceksiniz.

Orijinal karoları seçin

Orijinal karoları seçin

Modern tarz, mobilyalarına ve aynı zamanda kaplamalara entegre edilmiş geometrik şekiller ve basit çizgiler kullanır. Bu estetiği takip eden bazı orijinal duvar karolarına bahis yapın.

Bu durumda siyah gibi göze çarpan ve harika bir stil ve kişilik sağlayan bir renk seçebilirsiniz. Altıgen, çok yaygın olmadığı ve orijinal bir doku oluşturduğu için karolarda giderek daha fazla kullanılan bir şekildir.

Bir odak duvarı oluşturun

Bir odak duvarı oluşturun

Bu, her zaman tekrarladığımız bir kaynaktır, ancak bunun tek nedeni, elde edilmesi çok kolay ve tüm alanlarda ve tarzlarda işe yaramasıdır. Tarz katan bir renk veya duvar kağıdıyla bir duvarı veya mutfak duvarınızın bir bölümünü vurgulayın.

Bu mutfak beyaz ve ahşapla tasarlandı, ancak mavi ve yeşil tonlarındaki mutfak aksesuarları bu mekanın odak duvarlarına uyacak şekilde seçildi.

Bir kara tahta duvarı entegre edin

Bir kara tahta duvarı entegre edin

Birkaç kez bahsettiğimiz bir başka kaynak da bir karatahta duvarı oluşturmaktır. Mutfağınızın her köşesine yapması ve uygulaması çok kolay bir şeydir ve güzel olmasının yanı sıra işlevsel bir unsurdur.

Orijinal zemin tasarımına bakın

Orijinal zemin tasarımına bakın

Duvar için orijinal fayans aradığımız gibi, zemini de unutmamalıyız. Burası, mutfak dekorunun geri kalanıyla uyumlu bir renk ve tasarım notu ekleyebileceğimiz yerdir.

Hidroliği taklit eden karolar, her tarzdaki mutfaklarda çok moda, ancak daire ve altıgen gibi saf geometrik şekiller de çok iyi çalışıyor.

Mutfağa bir halı ekleyin

Mutfağa bir halı ekleyin

Mutfağınızdaki zeminleri değiştirme imkanınız yoksa, mekanınıza stil katmak için bir halı eklemeyi tercih edebilirsiniz. Banyo ve mutfaklar için özel olan vinil kilimler yaygın olarak kullanılmaktadır, ancak mutfakta çok ıslanmadıkları yerlerde geleneksel halıları da tercih edebilirsiniz.

Halı, zeminlerinizi dekore etmek ve mutfağınıza sıcaklık katmak için ideal bir kaynaktır. Açık mutfak ile bir sonraki ortamın ayrılığını vurgulayan bu mutfakta olduğu gibi boşlukları işaretlemek için de kullanabilirsiniz.

Resim ve fotoğraflarla süsleyin

Resim ve fotoğraflarla süsleyin

Mutfağınızı dekore etmek için harika bir kaynak, fotoğraflarla birlikte resimler ve çerçeveler kullanmaktır. Bunları doğrudan duvara asarak bir galeri oluşturabilir veya raflarda bulaşıklarınızla birlikte destekleyebilirsiniz. Mutfağınıza renk ve stil katmanın harika bir yolu.

Tasarımcı sandalyeler satın alın

Tasarımcı sandalyeler satın alın

Mutfağınızda bir bar veya masa varsa, onu donatmak için modern tasarım sandalyeleri seçin. Genellikle polipropilenden üretilen 20. yüzyıl tasarımcı sandalyeleri, bu tür alanlar için en çok kullanılanlardır.

Renklerin mevcudiyetinin yanı sıra, çeşitli farklı alanlara ve tarzlara çok iyi uyum sağlayan çok yönlü tasarımlardır.

Sarkıt lambalarla aydınlatın

Sarkıt lambalarla aydınlatın

Bir mutfağa tasarım eklemenin özgün bir yolu aydınlatmadan geçer. Tezgahınızı aydınlatmak için tasarımınıza ve renk paletinize entegre edilmiş sarkıt lambaları seçin.

Metal mobilyalarla öne çıkın

Metal mobilyalarla öne çıkın

Mutfak mobilyalarının sadece ahşap, melamin veya plastikten yapıldığını düşünebilirsiniz, ancak başka bir seçenek daha var: metal. Metal mobilyalarla bir mutfak tasarlamak, mekanınıza özgün bir hava ve parlaklık katacaktır.

Aletlerle renk sağlar

Aletlerle renk sağlar

Unutmayın, yemek pişirmek için bir araç olmanın yanı sıra, her zaman tezgahta olacakları için aletler de süslenir. Renkli cihazlarla tek renkli mutfağınıza renk katın.

Modern mutfağınızda tüm aletlerinizin öne çıkmasını sağlamak için en sevdiğiniz rengi seçebilir ve bu rengi sofra takımları veya dekor öğeleriyle vurgulayabilirsiniz.

Modern ve dekore edilmiş bir mutfak

Modern bir mutfak soğuk ve mesafeli olmak zorunda değildir, aynı zamanda sıcak, davetkar ve kişiselleştirilmiş bir alan olabilir. Bu dekorasyon fikirleri aracılığıyla, mutfağınıza çok fazla stil katmanın ideal yolunu bulacağınızı umuyoruz.

Mutfağınıza güçlü dekoratif unsurları ve renkleri entegre etmekten korkmayın, modern tarz çok yönlüdür ve birçok stil kombinasyonuna izin verir. Mutfağınıza yeni bir görünüm kazandırmanın zamanı geldi!

Modern Mutfakları Dekore Etmek İçin 13 Fikir
konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu