Modern mutfaklarda 10 ana trend

Yeni mutfağınızı tasarlayacaksanız, son ana kadar modern bir mutfağa sahip olmak için yeni trendler arayacağınızı ve kendinizi bilgilendireceğinizi hayal ediyorum. Her gün yeni bir mutfak almıyorsun, değil mi?

Eh, gelip giden birçok eğilim arasında, bugün diğerlerinin üzerinde öne çıkan bazıları var ve göreceğimiz bu değişiklikler, bu yenilikler. Başladığımız yeni mutfağınız için bu trendleri not alın ve yazın.

Klasik Yenilenmiş Stil

Arrital klasik tarz mutfak yenilenmiş

Arrital Village mutfak kataloğundan köy modeli mutfak

Klasik tarz ancak yenilenmiş çağdaş mutfaklar çok moda oldu. Düz çizgilere sahip pürüzsüz, tamamen cilalı mutfaklardan daha sıcak ve daha sıcak bir karaktere sahiptirler ve minimalist mutfaklardan daha belirgin dekoratif çok yönlülük sunarlar. Daha fazla pervaz, daha belirgin kenarlar, daha sıcak, daha yakın. Bu, günümüzde modern mutfaklar için en çok aranan tarzlardan biri yapar. Hadi devam et.

Özel çanlar

Siyah davlumbazlı Arrital mutfak

Arrital mutfak kataloğundan mutfak modelleri Ak_04

Klasik paslanmaz çelik davlumbazlardan söndürülmeyecek, ancak mutfağın bu unsuruna gittikçe daha fazla önem verildiği doğrudur ve bu nedenle malzemelerde, yüzeylerde ve tasarımlarda yenilenmiştir. bunların yelpazesi daha geniş ve gittikçe daha fazla insan mutfaklarına “farklı” bir davlumbaz koymaya karar veriyor.

Metal kaplamalardan cama ve çok çeşitli renk ve tasarımlarda, özel davlumbazlar günün siparişidir.

Yeni mutfağınızın davlumbazını hesaba katın çünkü ona çok farklı ve özgün bir dokunuş katabilir. Mükemmel bir şekilde ana ilgi odağı haline gelebilir.

Mutfaktaki trendlerden bir başkasını görelim.

Askıya alınan veya yarı askıya alınan adalar, barlar ve ofisler

Asma barlı Arrital mutfak

Arrital Mutfak Kataloğundan mutfak modelleri AkB_08

Bu, en istikrarlı trendlerden bir diğeri. Genellikle fazla görülmez çünkü askıya alınmış veya yarı askıya alınmış adalar aşağıdaki alandan faydalanmazlar ve hepimizin sahip olduğu normal ve sıradan mutfaklarda bir santim bile boşa harcamayı göze alamayız.

Ancak mutfak tasarımı söz konusu olduğunda, askıya alınmış veya yarı askıya alınmış adalar başka bir açık trend.

Pratik bir şey eklemediği için tamamen dekoratif bir trend, ancak mutfağa çok modern bir dokunuş katıyor, hafifliğin yanı sıra tasarım ve dekorasyon da katıyor.

Mutfağınızda yeterli alan varsa, mutfağınıza karakter ve kişilik kazandırmak için asma tezgah veya bar olasılığını inceleyin.

Sıcak yüzeyler

Sıcak ahşaptan arrital mutfak

Asma barlı arrital mutfak

Mutfakların estetik kısmında trend olan birkaç renk ve kaplama var. Son zamanlarda renkleri daha önce gözden geçirdik ve klasik lake ve ultra rafine olanların yanı sıra cilalar açısından da sıcak olanlar büyük bir güçle empoze edildi.

Bu nedenle, mobilya ve dolaplardaki orta ve koyu ahşap tonları, çok sıcak bir yüzey sundukları için günümüzde mutfaklarda bir trend.

Açık raflar

Açık raflı arrital mutfak

Arrital Mutfak Kataloğundan mutfak modelleri Ak_05

Modern mutfaklarda açık rafların nasıl bu kadar moda olduğunu tam olarak anlayamıyorum.

Pratikler, evet, çünkü elinizde daha fazla her şey var, ama estetik olarak görmeyi bitirdim. Yine de, açık rafların mutfaklarda bir trend olduğu ve mutfaklar için en iyi 10 trendin bu listesinde yer alması gerektiği yadsınamaz.

Ahşaptan, metalden yapılmış, mobilyalarla birleştirilmiş veya kontrast yaratan gerçek şu ki, açık raflar farklı bir görünüm sunuyor. Ayrıca, dolabın veya duvarın alt kısmı nasıl görünür, mutfakların daha büyük görünmesini veya en azından bazı durumlarda çok küçük olmamasını sağlar.

Öyle de olsa, şunu not edin: Mutfaktaki açık raflar çok zaman alır.

Hadi devam et.

Çift mutfak adası

Çift adalı arrital mutfak

Arrital Mutfak Kataloğundan mutfak modelleri Ak_03

Asma adalarda olduğu gibi, hepimizin çifte ada koyacak yeri olmadığı için tüm mutfaklarda çifte adalar görülmez.

Ancak kaliteli tasarım mutfaklarda çok yükselen bir trend.

Ve bu sadece dekoratif ya da estetik bir mesele değildir, iki ada yerleştirilerek mutfağın işlevi genişletilir ve alan akışkan kalır. Oldukça rahat ve pratik bir mutfak elde edilir.

Karanlık mutfaklar

Koyu renklerde arrital mutfak

Arrital tasarımı mutfak

Normalde mutfaklar, pratik bir konu için beyaz veya çok açık tonlarda tasarlanır: yiyecekleri ve kiri doğru bir şekilde görebilmek.

Doğru mu? Ne de olsa mutfak, yemek gibi son derece önemli bir şeyle uğraştığımız bir iş yeridir. Bir lekeyi hemen görmek istememiz normaldir, böylece onu temizleyebilir veya yiyeceği doğru şekilde tedavi edebiliriz.

Yine de karanlık mutfaklar galip geldi. Ve iyi bir aydınlatma ile mevcut antibakteriyel ve temizlemesi kolay malzemelerle beyaz bir mutfağa başvurmak zorunda kalmadan mükemmel çalışabiliriz.

Ve karanlık mutfaklar dediğimde, sadece karanlık ormanları kastetmiyorum, hayır, ama tamamen siyah mutfaklar bile.

Siyah bir mutfağın, hepimizin bir mutfağın kolektif hayal gücünde sahip olduğumuz fikriyle çelişen, mutfağı yeni gözlerle, merakla ve belli bir hayranlıkla görmemizi sağlayan bir güzelliğe sahip olduğu kabul edilmelidir.

Ön veya eşik ve tezgah kombinasyonu

Kombine tezgah ve ön cepheli arrital mutfak

Arrital Cocinas imzalı İtalyan tasarım mutfağı

Mutfağa süreklilik kazandırmak için ön tarafını tezgahla aynı malzeme veya kaplama ile birleştirmek mükemmel bir çözümdür.

Estetik olarak her şey daha entegre, daha rafine ve minimalisttir.

Ön tarafın tezgahın kendisinin bir uzantısı olduğu avangart tasarım mutfaklarda çokça görülen, kesiksiz, kesintisiz, çok modern bir tasarıma ulaşan bir trend.

Kontrast tezgahlar

Açık renkli ahşap mobilyalarla kontrast oluşturan koyu renkli tezgahlı arrital mutfak

Arrital Mutfak Kataloğundan mutfak modelleri Ak_02

Merakla, en sert şekilde vuran ve bir öncekinin aksine en çok görebildiğimiz bir başka trend, tezgah ile mobilya veya mutfak tasarımının geri kalanı arasında güçlü bir kontrast oluşturarak tezgahı bir mutfak tasarımının mutlak kahramanı.

Öte yandan, kuvars, mermer, ultra kompakt veya doğal taş gibi kaliteli tezgahlar üretmek için kullanılan yeni veya klasik malzemeler, diğerlerinin yanı sıra, sonunda ayakta kalan doğal bir güzelliğe sahip olduğundan, bu eğilim sağduyu. dışarı. Öyleyse neden bu avantajdan yararlanmayalım ve mobilyalarla kontrast oluşturup tezgahımızı daha da öne çıkarmayalım?

Çeşitli malzemelerin kombinasyonu

Çeşitli malzemeleri bir araya getiren arrital mutfak: Ahşap, metal ve seramik

Arrital Mutfak Kataloğundan mutfak modelleri Ak_04

Geriye dönüp bakarsak, yaklaşık 10 yıl diyelim ve bildiğimiz mutfakların çoğunu görüyoruz, hemen hemen hepsi aynı malzeme ile tasarlandı, değil mi?

Bazıları beyaz, hepsi beyaz; diğerleri tamamen ahşaptan yapılmıştır; diğerleri lake, tümü lake; vb.

Bugün, tüm mutfağın aynı bütünleyici kaplama daha büyük bir çeşitliliğe yol açtı ve farklı malzemelerin kombinasyonu bir trend haline geldi.

Bu, ayrıntı bakımından daha zengin, daha fazla kişiliğe sahip ve çok daha kişiselleştirilmiş bir mutfak ile sonuçlanır.

Ahşap, taş, seramik veya farklı metaller en çok kullanılanlardır; Olası birçok çeşidi göz önüne alındığında, günümüz mutfakları daha önce hiç görülmemiş bir estetik çok yönlülüğe sahiptir.

Daha fazla trend ve yenilik var, ancak derlediğim bunlar en önemlilerinden, en istikrarlılarından ve onları görmekten yorulacağımız (ya da olmayacağımız) bazıları. Kalmak için buradalar. Sen ne düşünüyorsun? Yorumlarda seni okudum.

Modern mutfaklarda 10 ana trend konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu