Minimalist Mutfaklar Nasıl Dekore Edilir – Size İlham Verecek 14 Fikir

Minimalizm kelimesini gördüğünüzde ne düşünüyorsunuz? Korkmayın, tüm eşyalarınızı pencereden dışarı atmanızı değil, biraz daha Marie Kondo felsefesini düşünerek hayatınızı ve mekanlarınızı düzenleyin.

Günümüzde minimalist yaşam tarzının yükselişiyle, bunun moda, mimari ve dekorasyon gibi diğer alanlara da taşındığını görmek yaygındır. Minimalizm, her şeyden kurtulmak değil, sizin için neyin önemli olduğunu aramak ve daha fazla anlam ve daha az nesne birikimi olan bir hayat yaşamakla ilgilidir.

Bu nedenle dekorasyonda minimalist mekanlar genellikle işlevsel, çekici ve düzenli gibi özelliklerle ilişkilendirilir; günlük hayatımızı kolaylaştırdığı gibi aynı zamanda bir huzur duygusu yansıtır. Bu yazıda, mutfağınıza ve neden olmasın hayatınıza minimalizm getirecek bazı fikirler göstereceğiz.

Açık renkleri seçin

1-Açık renkleri seçin

Işık, huzur ve temizlik, tüm bunlar bir mekanda açık renkler üretir. Kuşkusuz, bu stile en çok uyan beyaz renk, çünkü her alanda güzel görünen çok uyumlu ve esnek bir nötr ton.

Beyaz bir mutfak ile mekanı daha büyük ve daha parlak, aynı zamanda çok temiz ve sakin göstereceksiniz. Bu renk aynı zamanda küçük alanları ve az miktarda doğal ışığı destekler.

İki renkli bir kombinasyonla süsleyin

2-İki renk kombinasyonu ile süsleyin

Eğer o toplam beyaz Bu size göre değil, mutfağınızı tamamen dekore etmek ve kontrast oluşturmak için iki renk seçebilirsiniz. Minimalist mekanların nötr renkleri tercih etmesi daha iyidir, en çok tercih edilen çiftlerden biri siyahla beyazdır ki bu da oldukça şık mekanlar yaratır.

Farklı dokuları entegre edin

3-Integra-farklı-dokular

Minimalist bir mutfak, tasarımsız bir mutfak anlamına gelmez, doyurmadan dekore etmek için dokuları duvarlarda veya mobilyalarda kullanabilir ve böylece tasarım ve rengi bütünleştirebilirsiniz. Çok fazla dikkat çekebilecekleri için çok karmaşık tasarımların tercih edilmemesi tavsiye edilir.

Bu mutfakta mobilya ve beyaz tezgahın nasıl seçildiğini, duvar için siyah geometrik bir desen ve tasarımın, mekana farklı çok ilginç dokular sağlayan ahşap dolaplarla tamamlandığını görüyoruz.

Her şeyi tek renkte birleştirin

4-her şeyi tek renkte birleştirir

Aynı renkteki mobilya, tezgah ve duvarları seçerek minimalist mutfağınızın gözden kaybolmasını sağlayın. Bu mutfakta, birbirleriyle ve bir sonraki mekanla çok uyumlu bir şekilde bütünleşmelerini sağlayan tüm beyaz unsurların nasıl kullanıldığını görüyoruz.

Fonksiyonel mobilyaları seçin

5-Fonksiyonel mobilya seçin

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, minimalist tarzın temel unsurlarından biri işlevselliktir. Bu tarz mutfaklarda, gözü rahatsız ettiği ve rahatsızlık yarattığı için dağınıklık olmamalıdır.

Bunu yapmak için, çok fazla depolama alanı olan ve aynı zamanda bazı elektrikli aletleri gizleyerek alan boyunca birleşik bir renk düzlemi oluşturabilen işlevsel mobilyalar seçmeliyiz.

Düz çizgili ve kulpsuz mobilyaları tercih edin

6-Neas-düz-ve-kulpsuz-mobilya-için-l °

Mutfağınıza minimalist ama aynı zamanda çok çağdaş bir tarz vermek için, tüm duvarı kaplayan düz mobilyalar seçin ve böylece fazla göze çarpmaktan kaçının. Ayrıca ortamın sadeliğini bozmamak için kulpsuz bir açma sistemi tercih edebilirsiniz.

Düz çizgili ve süslemesiz mobilyalar, sadelik ve görsel uyum arayan iç mekanlar için tercih edilen mobilyadır. daha düzenli bir alan olduğu hissini vermenin yanı sıra.

Kapalı mutfak dolaplarına bakın

7-Ara-kapalı-mutfak-mobilyası

Dağınıklık ve görsel düzensizlik izlenimi verebileceğinden, açık mobilya veya rafları dikkatli kullanın. İhtiyacınız olan her şeyi saklamak için kapalı mobilyaları tercih etmek ve mekanları tasarım veya dekoratif öğeler için açık bırakmak daha iyidir.

Fotoğraftaki bu mutfakta, açık alanları başka bir malzeme ile vurgulamak için seçilmiş ve raflar, mutfak renk paletine saygı gösterilerek birkaç beyaz unsur ve bitki ile dekore edilmiştir.

Hava sahasını serbest bırak

8-Havayı-boşluktan-serbest bırak

Mekana hava vermek ve mutfağınızın boyutunu görsel olarak küçültmek için, dolapların gideceği üst kısmı ücretsiz bırakın. Kuşkusuz bu, büyük mutfaklar veya diğer alanlardaki depolama alanları için bir fikirdir, ancak alana bir bak minimalist ve aynı zamanda çağdaş.

Bu fikirle, mutfak zeminde tek bir yatay çizgiye indirgenerek, mekanın yalnızca o unsurdan oluştuğu hissi uyandırılır. Duvarın bu sektörünü açık raflar yerleştirmek ve dekorasyonu ince bir şekilde bütünleştirmek için kullanabilirsiniz.

Mobilyayı duvarın rengiyle gizleyin

9-Duvarın Rengiyle-Mobilyaları-Gizle

Minimalizm aynı zamanda daha az görsel ağırlık anlamına gelir, bu nedenle mutfak mobilyalarınızı duvarla aynı renge boyayarak onu “gözden kaybolmasını” sağlayabilir ve çok orijinal bir mutfak yaratabilirsiniz. Bu örnekte, daha fazla alan sağlamak için üst alanı dolaplarla kullanmaktan da kaçınılmıştır.

Basit tezgah ekleyin

10 Sıra basit tezgah

Mutfak tezgahı, mutfağınızın dekorasyonunda da çok önemli bir rol oynar. Minimalist mekanlarda, çok yoğun desenlere sahip olmayan tasarımlar aramak veya aşağıdaki gibi malzemelerle tamamen pürüzsüz bir tezgah tercih etmek daha iyidir. Silestone, ortamı aşırı yüklememek için.

Organize edin ve sipariş edin

11-Organize et ve sipariş et

Minimalist bir alanda her şeyin bir yeri olmalıdır. Her an kullanabileceğiniz estetik ve işlevsel bir alan elde etmek için mutfağı organize etmek hayati önem taşır. Bu nedenle, bu tarz, kullanmayı bitirdiğimizde her şeyi depolamak için çok fazla depolama alanı ve kişisel eğitim gerektirir.

Elinizin altında sadece temel unsurları bırakın

12-Yalnızca gerekli olanı elinizin altında bırakın

Tezgahı bir cihaz ekranı, sofra takımı veya yemek tarifi kitabı olarak kullanmaktan kaçının, sadece temel malzemeleri veya günlük kullandığınız şeyleri elinizin altında bırakın ve bir dergi gibi minimalist bir mutfağa sahip olacaksınız. Bu ipucu, size çalışmak için bol miktarda tezgah alanı sağladığı için küçük mutfaklar için de harikadır.

Dekorasyonu minimumda tutun

13-Dekorasyonu minimumda tutun

Minimalist bir mekandaki dekorasyon da minimalist olmalıdır. Mutfağınızın duvarlarını süslemek veya dekore etmek için diğer örneklerde gördüğümüz gibi renkleri veya malzemeleri kullanabilirsiniz. Tabi resimleri seçerken tüm duvarı kaplamamaya çalışın ve mekanın görsel uyumu ve renk paletiyle bütünleşir.

Aydınlatmayı akıllıca planlayın

14-Aydınlatmayı-mantıklı-planla

Işık vermeyen kocaman bir tasarım lamba koymanıza gerek yok. Minimalist alanlarda, şu ifadenin dediği gibi, verimli ve basit aydınlatmayı seçmek daha iyidir: “az daha çoktur”.

Minimalist mutfaklarda en çok kullanılanlar, basit bir şekilde ve ortamı aşırı yüklemeden iyi bir genel ve çalışma aydınlatması sağladıkları için gömme ışıklar veya led şeritlerdir.

Mutfağınıza minimalizm getirin

Minimalist mekanların yeniden canlanmasıyla kurallar da değişti. Artık asgari düzeye sahip olmakla değil, işlevsel, güzel ve günlük hayatımızı geliştirmek için ihtiyaç duyduğumuz her şeyle uyumlu alanlara sahip olmakla ilgili.

Mutfaklarda bu tarz, oldukça organize ve kullanışlı bir alan için harikadır, böyle bir servis ortamında hayati önem taşır. Mutfağınızın boyutu veya evinizin tarzı ne olursa olsun, mekanınıza minimalizmi entegre etmek ve kullanımını dönüştürmek için bu örneklerden birini uygulayabileceğinize eminiz.

Minimalist Mutfaklar Nasıl Dekore Edilir – Size İlham Verecek 14 Fikir konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu