Menekşe Renginin Anlamı ve Psikolojisi

Menekşe rengi koşulsuz ve özverili sevgiye ilham verir, egodan yoksun, duyarlılığı ve şefkati teşvik eder. Menekşe, hava kirliliği, gürültü kirliliği gibi bugün dünyadaki tüm farklı kirlilik biçimlerine duyarlı olabilir.

Menekşe Renginin Anlamı ve Psikolojisi

Kirlilik görsel veya besin zincirimizdeki kontaminasyon. Bu duyarlılık, menekşeyi hastalık ve alerjilere karşı hassas, günlük çevresine karşı savunmasız hale getirir.

Violet, yaratıcılığı teşvik eder ve çabalarıyla ilham ve özgünlük arar. yaratıcı. Kalabalıktan biri değil, benzersiz, bireysel ve bağımsız olmayı seviyorsunuz. Sanatçılar, müzisyenler, yazarlar, şairler ve psişik Menekşe ve onun büyüsü ve gizeminden ilham alıyorlar.

Menekşe rengi psikolojisi

Menekşe rengi hayal gücü ile ilgilidir ve maneviyat. Hayal gücünü harekete geçirir ve yüksek ideallere ilham verir. Düşüncelerimizle daha fazla iletişim kurmamızı sağlayan içe dönük bir renktir. derin.

Menekşe ve mor arasındaki fark, menekşenin renk tayfında görünmesidir. görülebilir ışık, veya gökkuşağı, mor ise sadece bir karışımıdır kırmızı ve mavi. Mor, görünür spektrumda en yüksek titreşime sahiptir.

Menekşe mor kadar yoğun olmasa da özü benzer. İsimler genellikle birbirinin yerine kullanılabilir ve renklerin anlamı benzerdir. Her ikisi de şunları içerir: Enerji ve mavinin maneviyatı ve bütünlüğü ile kırmızının gücü. Bu, fiziksel ve ruhsal enerjilerimiz arasında bir denge yaratan beden ve ruhun birliğidir.

Menekşe rengi kişilikte ne anlama geliyor?

Menekşe rengi kişilikte ne anlama geliyor?
Menekşe rengi kişilikte ne anlama geliyor?

Hala zamanın ve uzayın, yani gerçeklerin çok farkındalar. Bu gerçeklik veya gerçeklik düşüncesi, bir aşağılık mor insanlarda. Aynı anda başkalarını küçük görme eğilimindedirler ve bu nedenle inanırlar. sürtünme çevrelerindekilerle.

Çevrelerinde iyi bir ekip oluşturmadıkları için hayat onlar için kolay değildir. Sonuç olarak, kendilerinde kilitli kalırlar. kendi dünyası Ve bazen bu gerçek dünya bir yalnızlık sebebidir.

Menekşe renginin giysilerdeki anlamı

Mor giyinmek, muhtemelen kendini ve kendine minnet önceliklidir. İş giyinmeye geldiğinde diğer insanların ne düşündüğü umurlarında değil. Moda anlayışı. İç düşünürler, kendi hayatlarını ve kaderlerini kontrol etmeye daha fazla ihtiyaç duyan daha bağımsız insanlar olma eğilimindedir.

Aynı zamanda bireysellik ihtiyacına işaret edebilir ve ifade etmek o bireysellik. Mor giyinmek, birinin öne çıkmak istediğini gösterebilir, belki de dikkat.

Menekşe renginin pazarlamadaki anlamı

Menekşe renginin pazarlamadaki anlamı
Menekşe renginin pazarlamadaki anlamı

Menekşe rengi, erkekler daha çok kadın veya çocuklarla ilgili ürünler ve web siteleri için daha uygundur. gençler yavaş yavaş buna uyum sağlarlar. Akademik kurumlar, düşünceye ilham vermek için genellikle mor veya menekşe orta tonları kullanır. entelektüel ve başarı.

Menekşe temsil eder zenginlik ve savurganlık altın zenginliği ile birleştiğinde. Bu, bir web sitesinde zordur, çünkü altın, özellikle mat bir sarıya benzeme eğilimindedir. pozitif mesajınızda. Ambalaj ve medya üzerinde harika çalışıyor.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu