Mekandan ilham alan 11 tasarımcı aydınlatma armatürü

Keşfedilmemiş gezegenler, renkli yıldız kümeleri ve gizemli kara delikler. Uzay her zaman insanlığı heyecanlandırmıştır. Bilim kurgu yazarları, bilim adamları, müzisyenler, film yapımcıları ve tasarımcılar, anlam ve kökenimizle ilgili cevapların yanı sıra çalışmalarına ilham kaynağı aramaya devam ediyor. Özellikle kozmonotikler günü için fütüristik bir seçim yaptık. tasarımcı lambaları İtalya’dan:

Fabrikadan Galaxy lambası Paolo Castelli farklı ışık tonlarını yansıtan altın, gümüş ve çelik kaplamalarda bir dizi galvanizli metal eleman içerir. Dışbükey ve pürüzsüz parçaları eğlenceli bir optik illüzyon yaratır. Bir malzemenin dekorasyonunda, zarif bir kolyede toplanmış nehir taşlarının dokusuyla ilişkisini çağrıştırıyorlar.

Metakrilat ve lake alüminyum Big Bang tavan lambası, ışık ve gölge oyununun hakim olduğu dinamik bir bileşimdir. Big Bang’den Foscarini – gözden kaçmayacak bir model. Güçlü bir mimari ve resimsel etkiye sahip çapraz geçişli formların patlaması. “Büyük Patlama” olarak çevrilen adı, Evrenin erken gelişimini tanımlayan genel kabul görmüş kozmolojik teoriden türemiştir.

Masiero Aydınlatma Özel ve ticari iç mekanlar için, çoğu el yapımı ve dekore edilmiş, önde gelen dekoratif aydınlatma üreticilerinden biridir. Asma armatür MIR krom kaplı metal çerçeveden, difüzör lamine triplex camdan yapılmıştır. Kolyeler kristal veya Swarovski kristallerinden yapılabilir. İsim Mir yörünge istasyonundan esinlenmiştir.

Fotoğrafta: lüks bir lamba Masiero MIR.

Foscarini Modern tarzda orijinal aydınlatma armatürleri üreten dünyaca ünlü bir üreticidir. Foscarini lambalarının yaratılması için 35’ten fazla yetenekli tasarımcı çalışıyor. Fabrika sloganı: “Lambalardan daha fazlası – saf duygular”… Süpernova, iki boyutlu yüzeyler tarafından oluşturulan bir hacimdir, ortasında parlak bir çekirdek olan bir gölge oyunu. Metal disklerin özel tasarımı büyüleyici bir yansıyan ışık efekti yaratır.

Bir süpernova kaydı olarak tanımlanan en eski kayıt, MS 185 yılında Çinli gökbilimciler tarafından yapıldı. Bilinen en parlak süpernova, Çinli ve Arap gökbilimciler tarafından detaylandırıldı. Süpernova SN 1054, Yengeç Bulutsusu’na yol açan iyi bir şekilde gözlemlendi. Süpernova SN 1572 ve SN 1604 çıplak gözle görülebiliyordu ve Ay ve Güneş Sisteminin ötesindeki dünyanın değişmediği yönündeki Aristoteles’in fikrine karşı bir argüman olarak kullanıldığından, Avrupa’da astronominin gelişmesinde büyük önem taşıyordu.

Cosmospora, şirketin ürettiği çok lambalı bir duvar lambasıdır De Majo rastgele sabitlenmiş birçok dağıtıcıdan oluşan bir küre biçiminde. Bunlar kırmızı, şeffaf ve buzlu Murano camından yapılmış, tutuculara sabitlenmiş oval elemanlardır. Muhteşem Broadway tiyatrosu, iç mekanı için Cosmospora modelini seçti. Kıvrımlı, iki metrelik avize, modernliğin ruhunu geleneksel sanatsal işçiliğin özgünlüğüyle birleştiriyor.

Fotoğrafta: avize Majo Cosmospora A tarafından Broadway’deki Theatre’ın iç kısmında.

Tasarımcı Pietro Russo’nun Hubble serisinin tasarımcı sarkıt lambası, hem Hi Tech stiline hem de klasik iç mekanlara uyacak. Fabrikadan Hubble Uzay Baxter LED ışık kaynağı ve saten cilalı pirinç lazer yapıya sahip uzun bir sarkıt lambadır.

Model adını, Dünya çevresinde yörüngede bulunan otomatik bir gözlemevi olan Hubble Teleskobu’ndan alıyor.

Resimde: Hubble Uzay Teleskobu’ndan ünlü Yaratılış Sütunları.

Sirius, gece gökyüzündeki en parlak yıldızdır. Bir İtalyan fabrikasından aynı isimli lamba Refleks ve Angelo koyu ve açık renklerde mevcut olan lake tabana sahiptir. Model, şeffaf borosilikat camdan yapılmış destekleyici elemanlarla donatılmıştır. Fabrika, boyutlar, uzunluklar ve şekiller için bireysel seçenekler seçme fırsatı sunar.

Sirius’un modern adı, Yunanca spριος’un (“parlak”, “parlak”) Latince transkripsiyonu olan Sirius’un yazılışından gelir. Yunanlılar Sirius’u yaz sıcağıyla da ilişkilendirdiler: Yıldızın adı “sıcak gün” anlamına gelen kelimeden geliyor. MÖ 3. yüzyıl Yunan şairine göre. e. Arata, “göz kamaştırıcı bir parlaklıkla” parladığı için buna denir.

Cosmos koleksiyonu, havada yüzüyormuş gibi görünen asılı kürelerin optik yanılsamasını yaratan, çeşitli boyutlarda düzleştirilmiş şekiller olan sarkıt ışık kümelerinden oluşur. Vibia Cosmos lambaları çeşitli yüzeylerde üretmektedir: mat lake koyu kahverengi, mat yeşil, açık gri ve mat beyaz. LED’lerin kullanımı, ışık kaynağını göze çarpmayan, her bir öğeye tamamen entegre hale getirir.

Reflex & Angelo Stella’nın özgün tasarımı şüphesiz dikkat çekiyor. Model, içinde küçük lambalar bulunan şeffaf borosilikat camdan yapılmış bir yıldız kümesidir (Latin stella – “yıldız”).

Fotoğrafta: cam avize Refleks ve Angelo Stella… Siyah veya beyaz cam tabana sahiptir.

Cattelan Italia Galaxy abajur, grafit renkte çelik veya nikel olarak mevcuttur. İç kısım bakır ağ ile kaplı camdan yapılmıştır. Model iki boyutta sunulmaktadır. Minimalizm konseptinin ardından lambalar Cattelan Italia herhangi bir dekoratif unsurdan yoksun. Form ön plana çıkıyor. Galaksi lambaları, bir galaksideki nesnelerin ortak bir kütle merkezine göre harekete katılma şekli gibi tasarlanmıştır.

Avize iki farklı boyutta mevcuttur ve hem ev hem de ofis kullanımı için idealdir. Renk seçenekleri mümkündür: daha klasik ve ölçülü bir iç mekan için beyaz ve iç mekanda parlak bir vurgu için kırmızı. Kırmızı versiyonda, özel kaplama beyaz kumaşın karşısında öne çıkıyor. Beyaz versiyonda, nakış, lamba açıkken göze çarpmayan bir dekorasyona dönüşen görünmez varlığın sağduyulu bir etkisini yaratır. Planeta, karşı konulmaz çekiciliğinin yanı sıra sıcak, rahat ve davetkar ışığı ile öne çıkıyor.

hakkında Serap Kevser

Yazarlarımız konularında uzman ve eğitimli kişilerdir. Sorularınızı en iyi şekilde cevaplamak, Fikre ihtiyaç duyduğunuzda en yaratıcı fikirleri üretmek için buradalar. Sizleride Bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir