Mavi Renk Yemek Odası

2023 Yeni Trend Mavi Yemek Odası Modelleri

Mavi renk yemek odası modelleri. Mavi renk yemek odasında tazelik duygusu yaratmak için kullanabileceğiniz doğru seçenektir. Renk hayatın ta kendisidir desem yineleme olacağını sanmıyorum. Bizi çevreleyen ve izniniz olsun ya da olmasın bizi etkileyen koca bir evren.

Mavi Yemek Odası

Yeni bir tane hayal etmek zor olabilir, ancak tanıdık olanlarla karıştırmak ve denemek son derece ödüllendiricidir. Bugün biraz favorilerimden biri hakkında konuşacağız: mavi. Çok özel bir mekanın tasarımı olan yemek odalarına farklı tonlarından bir kez daha döneceğiz.

İç dekorasyon ve renk, dekore edilmiş vurgulama

Mavi Yemek Odası (1)

İç dekorasyon ve renk günümüzün kavramlarıdır. Mavi, resepsiyon alanları için ideal renktir. Resmi, muhafazakar ve çok dengelidir. Tüm renkler gibi ruh halini etkiler. Genellikle azim ve ciddiyeti sembolize eder.

Tavsiye: Mavi Rengin Anlamı ve Psikolojisi

Mekana ve ona eşlik eden renklere bağlı olarak birçok kez sakinleştirici bir etkiye sahiptir. Doğadan ilham alan iç dekorasyon ve renk, yemek odaları için ideal bir seçimdir.

İç dekorasyon ve renk, ahşap ve mavi kontrast

Mavi Yemek Odası (2)

Mavi, çok çeşitli tonlar ve nüanslar sunar. Gökyüzünün güzelliğini yakalayan zarif bir mavi, seçeneklerden biri olabilir. Daha koyu tonlarla karıştırılabilen açık tonlardır. İkinci durum, daha resmi bir yemek odası için sofistike bir ortam yaratmak için uygundur. Duvarları dekore etmeyi ve görsel olarak vurgulamayı mümkün kılan koyu bir arka plandır. Bu iç dekorasyon ve renk ile mimari özelliklerin de altı çizilmiştir.

İç dekorasyon ve renk, beyazla denge

Mavi Yemek Odası (3)

Yemek odasında da beyazla kombinleyebiliriz. İdeal olanı, maviyi yoğun bir tonda bir arka plan duvarına yerleştirmektir. Bu durumda beyazın daha fazla kullanılması görsel monotonluğu bozar. Bu mavi arka plan duvar, yemek odasını ve açık bir yaşam alanındaysa tüm mobilyalarını vurgulayacaktır. Bugünkü galerimizde de uygulayabileceğimiz fikirler olarak birkaç örneğimiz var. Hadi bir bakalım!

Doğal tonda mavi

Mavi Yemek Odası (4)

Mimarın Öne Çıkanları

Mavi Yemek Odası (5)

Açık tonlarla aydınlatma

Mavi Yemek Odası (6)

altın ile kombine

Mavi Yemek Odası (7)

Mavinin mobilyalara dahil edilmesi

Mavi Yemek Odası (8)

Mavi perdeler ve mobilyalar

Mavi Yemek Odası (9)

Aksesuarlarda mavi olan varyant

Mavi Yemek Odası (10)

Mavi, bu günlerde en popüler iç tasarım renklerinden biridir. Ancak birçok ev sahibinin mavi alanlarını dekore etme konusunda endişeleri var. Eviniz için bir renk seçerken mavi, çarpıcı ve rahatlatıcı ya da soğuk ve analitik olabilir. Mavi alanınız için mükemmel tasarımı seçmek, dikkatli bir planlama ve değerlendirme gerektirir. Mavi bir yemek odası tasarımı seçmek, hem dekoru hem de mobilyaları dikkatli bir şekilde değerlendirmeyi gerektirir.

Mavi Yemek Odası (11)

Mavi bir yemek odası veya oturma odası, donuk kahverengi veya gri tonlarla dekore edildiğinde soğuk ve sert gelebilir. Bunun yerine duvar dekorasyonu veya mobilya için sarı, turuncu veya kırmızı gibi sıcak tamamlayıcı renkleri seçin. Yemek odası sandalyeleri ve masa örtünüzde mavi tonlarını tamamlamak için duvarlarınız için de cool blues tercih edebilirsiniz.

Alternatif olarak, mavi yemek masanızı ve sandalyelerinizi tamamlamak için tüm duvarlarınızı parlak bir kobalt mavisi tonuna boyayabilirsiniz. Kobalt, mavinin daha açık bir tonu olduğundan, daha açık duvar tonlarını vurgulamak daha dramatik bir etki yaratacaktır. Daha açık tonları vurgulamanın bir başka yolu, koyu mavi ve morlarınıza karşı harika görünen beyaz mobilyalardır. Yemek alanınızı sıcak ve davetkar hissettirmek için, odaya akan güneş ışığı altında buz gibi bir etki yaratmak için koyu renkli masalarda beyaz mumlar kullanın.

Mavi Yemek Odası (12)

Mavi genellikle doğada soğuk olarak kabul edildiğinden, mavi bir oturma odası rahatsız edici olabilir. rahatlatıcı. Bu alanda birleşik bir tema oluşturmak için, yukarıdaki yemek odası tasarım örneğinde olduğu gibi keskin kontrastlar yerine duvar dekorasyonlarında (yastıklar veya goblen arkaları gibi) uyumlu maviler kullanın.

Alternatif olarak, duvar dekorasyonu için yukarıdaki gibi maviler yerine sıcak kırmızılar, portakallar, sarılar veya altın tonları seçerek daha sıcak bir atmosfer yaratın. Bu alanı daha da sıcak hissettirmek için, bu alanda da rahat bir his elde etmek için peluş yastıklar gibi kırmızı vurgular ekleyin veya siyah oturma odası mobilyalarına battaniyeler atın.

Mavi bir yemek odası, favorilerinizi sergilemek için ideal bir yer olabilir. eski fotoğraflar veya Blue Man Group biletleri gibi hatıralar, çünkü bu renk genellikle sakinliği ve huzuru temsil eder.

Birçok kişi maviyi okyanus veya gökyüzü gibi sulu unsurlarla ilişkilendirdiğinden, su temalı dekorasyonlar eklemek de bu alanda okyanus hissi uyandıracaktır – örneğin, masaları süsleyen deniz kabukları veya yaşam alanınızın köşe köşelerindeki rafları süsleyen dalgaların karaya attığı odun gibi.

Kişisel olarak sizin için mükemmel bir mavi alan tasarımını neyin oluşturduğunu özetlemek için, yukarıdaki fikirleri nasıl yorumlayacağınızı dikkatlice düşünün!

Bunlara'da bakmalısın!

Başa dön tuşu