2024 Mavi Renkli Banyo Dekorasyonları

mavi banyo dekorasyonları 7 600x450 Mavi renkli banyo dekorasyonları

Banyo dekorasyon örnekleri banyo dekorasyonu için renk fikirleri güzel banyo dekorasyonları. Kırmızı, pembe ve mavi, hepside bir zamanlar banyoların trend renkleri olmuş, ancak şu sıralar banyo dekorasyon tarihinin karanlık sayfalarına gömülmüş renkler aslında.

Artık onların yerine banyo dekorasyonunda trend renkler, kahve ve kapuçino tonları ile asla eskimeyeceğini düşündüğüm asalet timsali beyaz ve onun siyahla kombinasyonları.

Banyoyu mavi renkte dekore etmek için fikirler

Banyoyu mavi ile dekore etmek için farklı örnekler ve fikirler göreceğiz. Kaçırma! BeyazYastik.Com takipçileri için mavi tonlarında dekore edilmiş banyolara da bir göz atıp onlara ilham vermeye çalışalım.

mavi banyo dekorasyonları 600x449 Mavi renkli banyo dekorasyonları

mavi banyo dekorasyonları 2 600x514 Mavi renkli banyo dekorasyonları

Bir banyoyu dekore ederken herhangi bir rengi seçebiliriz. Mavi renk, rahatlama, huzur getirmesi ve denizi ve suyu hatırlatması nedeniyle en çok kullanılan renklerden biridir. Banyoda mavi rengi kombinlemek söz konusu olduğunda beyaz çokça kullanılır ancak ahşap elemanlarda yeşil veya kahverengi renk de yaygın olarak kullanılmaktadır.

Banyoyu mavi renkle dekore ederken duvar karolarının yanı sıra mavi mobilyalar kullanmayı da tercih edebilir ya da mavi renkte farklı banyo aksesuarlarıyla oynayabilirsiniz. Başka bir deyişle, bir banyoyu mavi renkle dekore etmek istiyorsak, duvarları beyaz yapabilir ve diğer unsurlarla oynayabiliriz. Her şey banyonun boyutuna ve sahip olduğumuz ışık miktarına bağlı olacaktır.

mavi banyo dekorasyonları 3 Mavi renkli banyo dekorasyonları

Mavi renkle dekore edilmiş banyo örnekleri

Fayans boyamak banyonun nasıl dekore edileceğine dair bu örnekte, bir banyonun duvar karolarında nasıl tamamen yeni bir renkle görünümünü değiştirdiğini görebiliriz. Mavi rengin yanı sıra siyah beyaz ve mavinin farklı tonları da kullanılmaktadır. Bir banyoyu modernize etmeyi başaran bir renk patlaması.

mavi banyo dekorasyonları 4 Mavi renkli banyo dekorasyonları

Sadece duşu süsleme

Banyo genelinde çarpıcı fayanslar kullanarak banyonun çok süslü olmasını istemiyorsak, bunu sadece duşun içinde yapmayı tercih edebilirsiniz. Bu alana en çarpıcı fayansları koyuyoruz ve geri kalanına açık renkli pürüzsüz fayanslar koyabilirsiniz.

mavi banyo dekorasyonları 5 Mavi renkli banyo dekorasyonları

Mavi ve beyaz

Banyo karoları parlak ve neşeli bir dekorasyon elde edebilir. Bu durumda banyoya o neşe ve zıtlık noktasını vermek için beyaz fayansların ve belirli alanlarda mavinin farklı tonlarında fayansların yerleştirilmesine karar verilir.

mavi banyo dekorasyonları 13 Mavi renkli banyo dekorasyonları

Modern tarz

Modern bir mavi banyo örneği buluyoruz. Banyonun her alanı için farklı fayanslar kullanılmıştır. Küvette ise alt kısma küçük karolar yerleştirilmiştir. Ve duvar için, küvetinkiyle aynı tarzda, ancak daha büyük bir boyutta bir dizi fayans yerleştirildi. Bu sayede her şey alana göre farklı karolar kullanılarak birleştirilir.

mavi banyo dekorasyonları 6 600x518 Mavi renkli banyo dekorasyonları

Alanları vurgula

Banyonun bir alanını vurgulamak istiyorsak, bunu farklı karo türleri kullanarak yapabiliriz. Bu durumda, lavabo alanını vurgulamak için çiçek motifli fayanslar ve banyonun geri kalanı düz mavi fayanslarla seçilmiştir.

mavi banyo dekorasyonları 9 600x396 Mavi renkli banyo dekorasyonları

Beyaz mobilya

Mavi ile beyazın birleştiği modern dekorasyona sahip bir banyo örneği. Bunu yapmak için, açık mavi tonda büyük fayanslar ve gri aksesuarlarla beyaz mobilyalar. Buna ek olarak, banyo zemini de mavi rengi korur, ancak bu durumda odanın geri kalanından çok daha hafiftir.

mavi banyo dekorasyonları 10 600x600 Mavi renkli banyo dekorasyonları

Küçük fayans

Bu örnek, mavi bir banyo için basit bir dekorasyon olarak tanımlanabilir. Yüzme havuzlarında bulunabilecek tarzda küçük fayanslarla mavi bir banyo elde edilmiş. Aksesuarlar için, ahşap unsurlarla karıştırılmış gümüş aksesuarlar.

mavi banyo dekorasyonları 11 Mavi renkli banyo dekorasyonları

Cesur stil

Piyasada cüretkar ve çarpıcı bir dekorasyon arıyorsak, bu örnekteki gibi farklı tonlardaki parçalarla kombinlenmiş mavi çinileri bulabiliriz. Bu karoların konumu ile oynayarak banyoda çarpıcı bir dekorasyon elde edebilirsiniz. Bu tür bir dekorasyonun sorunu, birçok insan için fazla modern ve cüretkar olabilmesi ve yorucu olabilmesidir.

mavi banyo dekorasyonları 12 600x450 Mavi renkli banyo dekorasyonları

Mavi ve su aksesuarları

Banyo dekorasyonunda rahatlamaya yardımcı olan mumlar, taşlar ve diğer aksesuarlar yaygın olarak kullanılmaktadır. Yeşil veya turkuaz mumları odanın mavi rengiyle kombinleyebiliriz.

Ayrıca mavi renk, bu renkle çok farklı tarzlarda banyolar elde edebileceğiniz farklı tonlar içerir. Mavi banyolar fotoğraf galerimizde önerdiğimiz farklı örnekleri ve fikirleri kaçırmayın.

Bunlara'da bakmalısın!

Başa dön tuşu