Londra’da ziyaret etmeniz gereken en iyi müzeleri keşfedin

Londra müzeleri

Anıtlardan pazarlara ve mağazaların bulunduğu yeni alanlara kadar her şeyle dolu bir şehir olduğu için Londra gezisi her zaman ilginçtir. Ama aynı zamanda çok kültürlü bir şehirdir. çok sayıda müze bulabiliriz. Ek olarak, bu şehirdeki avantaj, ziyaretçilerden yalnızca gönüllü bağış talep ettikleri için birçoğunun ücretsiz giriş yapabilmesidir. Bu yüzden Londra’ya gittiğimizde onları ziyaret etmemek için hiçbir bahanemiz yok.

Göreceğiz Londra’daki en iyi müzeler hangileridir Kaçırmayacağınız ve ziyaret etmeniz gerekenler, sanat ya da tarih aşığı olmasanız bile her zaman eğitici ve ilgi çekicidir. Çocuklarla seyahat etseniz bile zenginleştirici bir deneyim olabilir, bu yüzden en iyi müzeleri yazmalısınız.

ingiliz müzesi

British Museum, dünyanın en çok ziyaret edilenlerinden biridir ve dünyadaki en önemli antika koleksiyonlarından birine sahiptir. 18. yüzyılda müze açıldı Yunan ve Roma dünyasından birçok antikayla ve daha sonra eklenen ünlü Rosetta Taşı gibi diğer Mısır parçalarıyla büyümeye başladı. Yedi milyondan fazla nesneye sahiptir ve gerçekten büyüktür. Ne kadar büyük olduğuna şaşırabiliriz. Bütünüyle görmek isteseydik, bir günden fazla zaman ayırmamız gerekirdi ama gerçek şu ki, en önemli şeyi bir sabah ziyaret edebiliriz. En önemli bölümleri Eski Mısır ve Antik Yunan’dır.

Ulusal Galeri

Londra Ulusal Galerisi

Ulusal Galeri, ziyaret etmemiz gereken diğer müze. Westminster Kasabasındadır ve 19. yüzyılda açılmıştır. Vardır iki binden fazla resimden oluşan koleksiyon, çoğunlukla on üçüncü yüzyıldan kalma Avrupalı ​​sanatçılardan. Eserler arasında Titian, Rembrandt, Velázquez ve Van Gogh gibi tanınmış sanatçılardan bazıları öne çıkıyor. Resimsel çalışmalara odaklandığı için gerçekten bir sanat galerisi. Ziyaret etmesi kolaydır ve kesinlikle merkezi bir bölgede durulması gereken bir yerdir.

İmparatorluk Savaş Müzesi

Imperial War Museum de Londres

Bu müze aynı zamanda bir müze olduğu için en önemlilerinden biri olarak kabul edilir. tarih boyunca savaş çatışmalarını analiz etmeye adanmış ve bunların sivil nüfusu nasıl etkilediği. Bu çatışmalar üzerinde düşünmenin iyi bir yolu ve çok eğitici olduğu için çocuklar için harika bir ziyaret. Casusluk sevenler için, savaş çatışmalarının bazı rekonstrüksiyonlarını, tarihi savaş nesnelerini ve gizli savaşa adanmış bir bölümü görebiliriz.

Tate Modern

Tate Modern

Bu modern sanat müzesi londrave eserleri 1900’lerden günümüze kadar uzanıyor. Bina Bankside Elektrik Santrali idi, dolayısıyla endüstriyel görünümü. Koleksiyonları arasında Picasso, Dalí, Andy Warhol veya Munch gibi sanatçıların eserlerini buluyoruz. Keşfedebileceğimiz gezici sergiler de var.

Doğal Tarih Müzesi

doğal Tarih Müzesi

Doğa Tarihi Müzesi, çocuklarla gezilebilecek en iyi yerlerden biridir. Dünya ve yaşam formları hakkında birçok bilgi bulabileceğiniz ilginç ve eğlenceli bir yer. İçeri girer girmez bir diplodocus ve bir Şili mastodonunun iskeletini buluyoruz. Biyoçeşitlilik odasında memelilerden fosillere kadar buluyoruz. Dünya hakkında biraz daha fazla bilgi edinmek için farklı odalar ve alanlar var.

Victoria ve Albert Müzesi

Victoria ve Albert Müzesi

Bu müze 1852’de kuruldu ve sanat ve tasarım müzesidir dünyanın en büyüğü. Yedi katlıdır ve milyonlarca nesnenin bulunduğu güzel bir Viktorya dönemi binasında yer almaktadır. Diğerlerinin yanı sıra İslami, Japon veya Çin gibi kültür koleksiyonları var.

Londra’da ziyaret etmeniz gereken en iyi müzeleri keşfedin
konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu