Lake Kapılar ve / veya Mobilya Maliyeti Ne Kadar?

precio lacar puerta

Birkaç yıldır iç dekorasyonda, kapıların ve mobilyaların cilalanmasında büyümeyi durdurmayan bir trend var.

Bu eğilim içinde en çok talep edilen renk beyazdır, esas olarak birleştirme kolaylığı ve parlaklık ve ferahlık hissini desteklediği için. Sapelly veya wenge gibi koyu renklerdeki kapılar gibi önceki trendlerle önemli bir tezat oluşturuyor.

Ancak bir mobilya parçasını veya bir kapıyı cilalamanın maliyeti nedir? Bu tekrar eden bir sorudur ve cevaplanması her zaman kolay değildir.

Bir yandan önemli var bir profesyonelin ücret alabileceği arasındaki farklar çalışma saatleriniz ve kullandığınız malzemelerin kalitesi için. Ve diğer yandan kocaman terminolojide var olan kafa karışıklığı çeşitli uygulamalar ve kullanılabilen ürünler nedeniyle.

Çoğu durumda, boya, emaye veya cila gibi kelimeler farklı şeyler olduklarında birbirlerinin yerine kullanılabilirler. Aslında, sundukları şeyin bu olmadığını bildiklerinde, lake kapılar için fiyat veren birçok “profesyonel” var.

Bir Kapı Vernik veya Emaye arasındaki farklar?

Finiş kalitesinde önemli farklılıklar vardır. Lake bir kapı daha pürüzsüz, daha güçlü, daha dayanıklı ve sararmayan bir doku sunacaktır.. Bir emaye çok iyi bir yüzeye sahip olabilir, ancak kesinlikle aynı değildir. Ve tabii ki bir cila sadece daha fazla iş gerektirdiği için değil, aynı zamanda malzemeler daha pahalı olduğu için daha pahalıdır.

Lake kaplama işleminin daha karmaşık olduğunu söylediğimizde, kapının hazırlanmasının çok daha kapsamlı olması gerektiğini kastediyoruz. Kapı veya kabinin daha önce farklı bir cilası varsa, soyulması bile gerekebilir. Bunların arasında daha fazla kat ve kum katına ihtiyaç vardır. Ve tüm eller vurulmalıdır, bu da eğer iş insanların yaşadığı bir evde yapılacaksa bazı problemleri ortaya çıkarır.

Astarın yanı sıra genellikle iki bileşenli poliüretan cila kullanılır. Bunlardan biri sertleştirici. Daha kaliteli işler için daha az sararan akrilik vernikler kullanılır.

Emaye için genellikle sadece iki ürün kullanılır, astar ve emayenin kendisi. En yaygın olanı en az bir kat astar ve iki adet emaye vermektir. Püskürtme tabancası kullanmak da yaygın olsa da, bir rulo veya hatta bir fırça kullanabilirsiniz.

Lake Kapıların Fiyatı

Bu milyon dolarlık soru. İnternette biraz araştırma yaparsak, boş bir kapının laklanması için fiyatları yaklaşık 40 € veya daha az bulabiliriz. Bununla karşılaşıldığında, mantıklı olan şey, iyi bir profesyonel olmaması, aşırı derecede ucuz ve düşük kaliteli malzemeler kullanması veya sadece boyaması ve cila yapmamasıdır.

80 € ‘nun altındaki herhangi bir şeye karşı dikkatli olurum. Ek olarak, nakliye de dikkate alınmalıdır. Kapıları veya mobilyaları çıkarmak ve atölyeye götürmek normaldir. Yani bu ek bir maliyet olacaktır.

Bu nedenle, bir kapıyı cilalamak için kılavuzlar ve parlama dahil yaklaşık bir fiyat vermemiz gerekirse, kapı başına yaklaşık 150 € olacaktır. Yapılacak ek işe bağlı olarak daha yüksek veya daha düşük olabilir.

Lake Kapılar ve / veya Mobilya Maliyeti Ne Kadar?
konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu