Küçük ve şirin bir oturma odasını dekore etmek için 6 ipucu

güzel ve zarif-oturma odası
Küçük ve şirin bir oturma odasının potansiyeli mevcut metrekarenin ötesine geçiyor. O mekanın güzelliği duvarlarda ve tavanlarda da kendini gösteriyor. Yaratıcılığınızı bütünsel bir bakış açısıyla besleyin, mekanı bütünsel bir bakış açısıyla dönüştürün. nasıl dekore edilir küçük oda ve misafirperver? Size bazı anahtarlar veriyoruz.

1. Doğa ile bağlantı

şömine başı
Bu etkiyi destekleyen renkleri seçin. Yeşil ve mavi, doğa ile hoş bir bağ hissi yaratan renklerden ikisidir. yerkürenin tonlarıÖte yandan, sonbahar dekorasyonunun özünü temsil ederler. Yine de böyle bir temel çok yönlüdür ve kışın, ilkbaharın ve yazın gelişiyle birlikte gelişir.

2. Ana duvarı dekore edin

ahşap rafta resimler
Odadaki tüm duvarlar aynı düzeyde belirginliğe sahip değildir. Dekorasyon, bakışlarınızı odadaki belirli bir noktaya yönlendirmenize yardımcı olabilir. Fotoğraflar, aynalar, resim, saatler ve diğer süslemeler mekanın estetiğini tamamlıyor. Güzel bir kompozisyon oluşturmanın farklı yolları vardır.

Örneğin, ahşap bir rafa düz bir çizgide birkaç resim yerleştirin. Decorablog’da gösterdiğimiz örnekte görebileceğiniz gibi, farklı boyutlardaki birkaç çerçeve güzel bir kompozisyon oluşturur.

3. Cam kaplamalı kapılar

camlı kapılar
Salon kapıları, toplantı alanına gerekli mahremiyeti sağladığı için temel bir işlevi yerine getirir. Ayrıca seçilen tasarım, görünürlük özel. Örneğin, beyaz bir kapı, bu kaplamada bir döşeme duvarı ile mükemmel bir şekilde uyum sağlayabilir.

Özellikle birkaç metrekarelik bir odada ferahlığı artırmak için uygun bir format var. Cam süslemeli kapılar evin diğer odasından gelen ışığı içeri alıyor. Buna karşılık, diğer tarafta ne olduğunu gözlemlemek mümkündür. Bu sayede kapı iki oda arasında bir süreklilik yaratır, ancak her biri kendi kimliğini korur.

4. Kanepe: büyük kahraman

oturma odasında büyük kanepe
Büyük bir odayı, aksine birkaç metrekareye sahip olandan ayıran farklı yönler vardır. Yine de konfor, herhangi bir ortamda en önemli önceliktir. Konfor arayışı, dış mekan ve bireysel refah arasında var olan uyumu gösterir.

Bu nedenle, çekici bir odayı dekore etmek için kanepenin belirginlik seviyesini artırmak uygundur: odak noktası odanın. Kaliteli bir koltuk dinlenme ve sakinlik sağlar. Öte yandan, özgün bir tasarım oturma odasının görünümünü iyileştirir.

5. Duvarlardan birine derinlik ekleyin

oturma odasında ayna tipi pencere
Örneğin, geri kalanıyla kontrast oluşturmak için odanın bir bölümünü farklı bir tonda boyayın. Öte yandan, bir açıklık hissi yaratan pencere tipi bir ayna da ekleyebilirsiniz. Ayrıca yansıma, ortamın nüanslarını başka bir açıdan gözlemlemeyi sağladığı için mekanı güzelleştirir. Küçük bir odayı gözlemlemenin tek bir yolu yoktur.

Ve birden fazla kompozisyona izin veren bezeme de buna bir örnektir. Orijinal bir desene sahip bir duvar kağıdı, odanın bir bölümünün varlığını da artırabilir.

6. Küçük bir halı

küçük-halı-oturma odası
Halı, kış mevsiminde oturma odasının içindeki sıcaklığın korunmasına yardımcı olan bir ısı yalıtkanıdır. Öte yandan, çok dekoratif ve her tarzda mevcut olan bir tamamlayıcı. Hafif bir halı, küçük bir odadaki ışığı artırır. Seçilen tasarımın ölçüleri çevreye göre olmalıdır. Küçük bir halı, yaşam alanını görsel olarak çerçevelemenin anahtarıdır.

Küçük, şirin bir oturma odasını dekore etmek için başka hangi stil ipuçlarını eklemek istersiniz?

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu