Küçük Kare Mutfaklar Nasıl Dekore Edilir ve Düzenlenir?

Küçük kare modern mutfak fikirleri

Siz de küçük bir mutfakla idare etmek zorunda mısınız? Siz yalnız değilsiniz! Küçük bir dairede yaşıyorsanız, küçük bir mutfağın geniş, pratik ve güzel görünmesini sağlamak zor bir iştir.

İmkansız bir görev gibi görünebilir, ancak endişelenmeyin çünkü şık bir dekoru korurken alandan en iyi şekilde yararlanmanın birçok yolu vardır. Ayrıca Mutfak Boya Renklerinde Son Trendler ve Ailecek yapılacak etkinlikler için açık mutfakların 6 faydası Dekorasyon Fikirleri konularına bakmanızı kesinlikle tavsiye ederiz.

İşte size BeyazYastik.Com üzerinde ilham verecek küçük kare mutfaklar için 10 fikir.

1. Metalik renklerle pastel tonları birleştirin

Renkli Mutfak Dizaynı

Metalik renklerle pastel tonları birleştirmek mutfağınıza modern ve zarif bir ambiyans kazandırır. Yeşil gibi yumuşak pastel tonlar, mekana sakinlik ve tazelik hissi katar. Altın veya bakır gibi metalik renkler sofistike ve lüks bir dokunuş katar.

2. Dikey alanları değerlendirin

Büyük Mutfak Dolapları

Sınırlı yeriniz varsa, yukarı bakın. Baharatları, yağları, tabak çanağı saklamak için dikey raflar kurun ve alttaki değerli tezgah alanını boşaltın. Ayrıca, yer kaplamaması için küçük bir katlanır tabure satın alırsanız her şey kolayca ulaşabileceğiniz bir yerde olacaktır.

3. Köşelerden ve boşluklardan en iyi şekilde yararlanın

açık mutfakta beyaz mobilya

Mutfak küçük olduğunda her santimetre önemlidir, bu nedenle geleneksel dolaplar için yeterli alan yoksa gömme raflar ve hatta yüzer dolaplar ekleyerek köşe ve bucaklardan en iyi şekilde yararlanın. Bu, başka türlü sığamayacağınız yerlerde size daha fazla depolama alanı sağlayacaktır.

4. Natürel ahşabı özellikle beyazla birleştirin

Küçük Bir Mutfak Nasıl Düzenlenir

Mutfağınızın daha samimi olmasını sağlamak için doğal ahşap ve beyaz kombinasyonunun güzel kontrastlarıyla oynayabilirsiniz. Ahşap ve beyaz ikilisini bozmamak için gri veya başka bir nötr renk iyi bir arka plan rengidir.

5. Oturma odasına açık bir mutfak yapın

mutfak-tezgah-açık-oturma odası

Küçük mutfaklarda iyi bir çözüm, onu oturma odasına bağlayan duvarı kaldırmak ve ferahlık hissi kazanmak için açık bir alan yaratmaktır.

6. Kapları ve tavaları asın

mutfak dolap modelleri

Duvara tencere ve tava asmak, yerden tasarruf etmenin ve mutfak tasarımınıza görsel ilgi katmanın harika bir yoludur. Dolaplarda tüm mutfak gereçleriniz için yeterli alanınız yoksa duvara monte edilebilen dekoratif tencere ve tavalar arayın.

7. Birden çok amaçlı dolaplar kullanın

Depolama çekmeceleri olan bir ada veya çalışma tezgahı olarak kullanılabilen katlanabilir bir masa gibi birden fazla kullanıma sahip mobilyalar arayın. Bu, stil veya işlevsellikten ödün vermeden alanı en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olacaktır.

8. Sizin için uygun aydınlatmayı yerleştirin

Her mutfak tasarımı için yeterli aydınlatma şarttır ve küçük bir alanda bu daha da önemlidir. Ne yaptığınızı görebilmeniz için görev aydınlatmasını doğrudan ocakların veya tezgahların üzerine yerleştirin. Daha fazla görünürlük için tavana yönlü aydınlatma da ekleyebilirsiniz.

9. En iyi şekilde doğal ışıktan yararlanın

Mutfağınızın doğal ışık alan pencereleri varsa, bunları kalın perdelerle kapatmayın, perdesiz bırakın veya mümkün olduğunca fazla ışık alan ince perdeler yerleştirin. Doğal ışık küçük alanların daha büyük görünmesini sağlar.

10. Bir açık raf seçin

Açık raflar, saklama alanı sağladıkları, eşyalara erişimi kolaylaştırdıkları ve kapalı dolaplar kadar görsel alan kaplamadıkları için küçük bir mutfakta iyi bir çözümdür. Üzerlerine güzel çanak çömlekler koyarsanız da harika görünürler.

İlginizi Çekebilecek Bir Tavsiye: Açık mutfaklarda zemin seçimi için 5 tüyo

Bu 10 fikir sayesinde küçük, kare mutfağınız daha büyük bir mutfak kadar işlevsel ve şık olacaktır. Biraz yaratıcılık, ilham ve akıllı tasarım çözümleriyle alanınızdan en iyi şekilde yararlanabilir ve hayalinizdeki mutfağa mümkün olduğunca yakın bir mutfak oluşturabilirsiniz.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu