Küçük Evler için Dekorasyon Örnekleri

Küçük Ev Dekorasyonu: Çok Yararlı İpucu ve Fikirler

Küçük Evler için Dekorasyon Önerileri. Evinizin oturma odası ya da salonu olmasını istediğinizden küçükse moralinizi bozmayın. İşte size ilham verecek dar evler için örnekler.

Küçük evleri dekore etmek için modern fikirler, ipuçları ve püf noktaları kılavuzu. Küçük bir evi adım adım ve az bütçeyle nasıl dekore edersiniz.

Küçük Evler için Dekorasyon

Küçük evlerde tasarım

“Ev” kelimesi son yıllarda değişime uğramıştır. On yıllar önce, bahçeli ve garajlı büyük evlerle eş anlamlıydı. Günümüzde trend, her santimetrekarenin altın değerinde olduğu, işlevsel ve rahat dekorasyonun başrolde olduğu küçük dairelere yöneldi.

Küçük Evler için Dekorasyon
Küçük Evler için Dekorasyon

Hala küçük evlerden korkan pek çok insan var, ancak küçük evlerin dekorasyonu söz konusu olduğunda başarının anahtarı yaratıcılıkta ve çok fazla sağduyuda yatıyor.

Tavsiye: Küçük Evler için Son Trendler

Bu nedenle, küçük bir alanı küçümsemeden veya bir kenara atmadan önce, ihtiyaçlarımızı karşılayacak hayati özelliklere sahip olduğundan emin olmak önemlidir.

Bugün, küçük ev trendine katılmaya karar verirseniz bütçe ayırmadan kolayca uygulayabileceğiniz küçük ev dekorasyonu ile ilgili bazı ipuçlarını inceleyeceğiz.

Küçük Evler için Dekorasyon (1)

Az çoktur ve kullanışlıdır

Bu, minimalist konseptin temelidir ve kaotik olmaktan ziyade dingin bir alan yaratmanın sırrıdır. Gerçek şu ki, zaman içinde evdeki “ıvır zıvır” miktarını artırıyor ve belirli bir tarzın altını oyuyoruz.

Tavsiyemiz: sadece daha iyi bir yaşam tarzına yol açacağını düşündüğünüz şeyleri saklayın. Yararlı olan kabul edilir, gerçek bir kullanımı olmayan nesnelerin küçük evlerin dekorasyonunda yeri yoktur.

Küçük Evler için Dekorasyon (2)

Renklerle eğlenin

Bu trend sizi yumuşak ve pastel renkleri kullanmaya davet ediyor. Birkaç yıldır, bir ya da iki renkle dekorasyon yapılması ve bu tonlara sadık kalınması tavsiye ediliyor. Ancak duyguları ölçülü tutun ve hedefe odaklanın: kişiliğinize sahip bir huzur cenneti yaratmak.

Renklerin ruh halimiz ve vücut ısımız üzerinde büyük bir etkisi vardır, bu nedenle her odanın rengine kullanımına göre karar vermelisiniz.

Küçük daireler için hızlı renk ipuçları:

 • Koyu renkler alanı küçültüyormuş izlenimi verir. En fazla tek bir duvarda kullanın.
 • Açık gri, küçük dairelerdeki mutfaklar için her zaman iyidir.
 • Yumuşak gri, beyaz, yumuşak yeşil ve yumuşak mavi. Banyo için mükemmeldirler ve temizliği iletirler.
 • Alçak tavanlı küçük evlerde. Tavanı beyaza boyayın, özellikle yemek odaları ve koridorlarda daha fazla yükseklik hissi verecektir.
 • Çok yüksek tavanlı küçük evlerde. Tavanı duvarlardan iki ton daha koyu boyayın.

Küçük Evler için Dekorasyon (3)

Fonksiyonel mobilyalar

Birçok marka, çift işlevli mobilya ve aksesuarlara odaklanıyor. Bu harika!

Depolama alanı olan yataklar (“gardırop yataklar” olarak adlandırılır), yemek masası işlevi gören mutfak barları ve hatta kullanılmadığında yer kaplamadan kolayca katlanabilen küçük masalar. Bunlar piyasada bulunan seçeneklerden sadece bazılarıdır.

Ne kadar çok boş alanınız olursa, o kadar büyük bir ferahlık ve esenlik hissi yaratacağınızı unutmayın. Bu yüzden “çok işlevli” mobilyalar kullanın, dar bir bütçeniz varsa ucuz olmadıklarını biliyoruz, ancak çok kullanışlıdırlar.

Alanları ayırmak bazen işe yarayabilir, yukarıdaki görselde olduğu gibi raflar kullanın.

Küçük Evler için Dekorasyon (4)

Düzenleme kutuları mükemmel

Küçük bir evle ilgili sorun organize olmaktır. Kutular burada hayati bir rol oynar ve evi sadece nesne açısından değil, aynı zamanda düzenli ve dağınıklıktan uzak bir görsel açıdan da düzenli tutacak olan şeydir.

Günümüzde piyasa bize her türlü malzemeyle ve bin bir şekilde dekore edilmiş her türlü kutuyu sunuyor, bundan yararlanın! Bunlar şüphesiz evinizin daha iyi görünmesini sağlayacak pratik unsurlardır.

Küçük Evler için Dekorasyon (5)

Aydınlatmaya dikkat edin

Tıpkı renk gibi, aydınlatma da küçük evlerin iç tasarımında önemli bir rol oynar ve bu da duvarlardaki rengin yoğunluğuyla bağlantılıdır.

Küçük bir evin mekanlarını tutarlı bir şekilde aydınlatmak için faydalı dekorasyon ipuçları:

 • Küçük bir daireyi dekore ederken perdeler iyi bir müttefik değildir. Her durumda, eğer kullanılıyorlarsa, şeffaf olmalı ve ışığın geçmesine izin vermelidirler.
  Kullanılacak lambalar küçük boyutlu olmalıdır. Onların mekânın ya da odanın merkezi olmasını istemiyoruz.
 • Duvar lambaları kullanmayı da düşünün. Günümüzde harika tasarımlar ve saf çizgilerle satılıyorlar.
  Aydınlatma ile mekanları farklılaştırabilirsiniz. Dekorasyonda hoş görsel etkilere sahip iyi bir seçenektir.
 • Çok işlevli lambalar da vardır. Yani aynı lambanın iki işlevi vardır, örneğin biri masa lambası diğeri oturma odasında yardımcı ışık olarak kullanılabilir.
  Aydınlatmayı duvara da yerleştirebileceğinizi unutmayın. Bazen bunu unutuyoruz ve bu aslında estetik açıdan çok hoş.
 • Mümkünse kısılabilir ampuller kullanın. Odaları kolay bir şekilde değiştirebilecek veya ayırabileceksiniz.

Küçük Evler için Dekorasyon (6)

Dekorasyon tarzınız ya da bütçeniz ne olursa olsun, önemli olanın sahip olduğunuz metrekare değil, evinizin her köşesinde kişiliğinizin yansıması olduğunu ve sakin, eğlenceli ama keyifli bir ortam olarak kaldığını unutmayın. işten eve geldiğinizde veya uzun bir günün ardından sığınak görevi de görür.

Bunlara'da bakmalısın!

Başa dön tuşu