Küçük oturma odasına büyük bir kanepe koymak için 5 fikir

gri ve büyük kanepe
Küçük bir oturma odasındaki büyük bir kanepe, çarpıcı bir kontrast oluşturur. Ancak metrekarelerdeki azalma, geniş bir koltuk konforunun keyfini çıkarmanıza engel değil. Bazı tasarımlar yaşam alanını cüceleştirebilir. anahtarı nasıl bulunur ideal mobilya rahat bir ortam dekore etmek için. Kanepe, kişisel bir dinlenme, boş zaman ve boş zaman evreninin getirdiği refahı temsil eder. Bu amaca ulaşmak için size bazı fikirler veriyoruz.

1. Açık renkli bir kanepe

beyaz kanepe
Büyük bir kanepenin önemli bir görsel ağırlığı vardır. Bu da mini bir odada azaltılması gereken unsurlardan biridir. Ancak bir koltuğun ürettiği algı, ölçümlerinin ötesine geçer. renk o da önemlidir.

Beyaz veya bej gibi hafif bir gölge, mobilyanın siluetinin daha açık görünmesini sağlar. Doğanın en rahatlatıcı bileşenlerinden biri olan denizin mavisi de size ilham verebilecek bir seçenek. Salon dekorasyonunda öncelikleriniz neler? Büyük, rahat bir kanepeyi önemli bir planlama hedefi olarak düşünebilirsiniz.

2. Tek kişilik kanepe

kanepe-in-açık mavi
Yaşam alanı çoklu kompozisyonları destekler. Örneğin, bir sohbet köşesi oluşturmak için iki mobilyayı birbirine bakacak şekilde yerleştirmek mümkündür. Diğer durumlarda, ana parça Onu tamamlayan iki koltuk eşlik ediyor.

Ancak, büyük bir kanepeyi küçük bir oturma odasına entegre etmek için, bu alanın görünümünü mümkün olduğunca basitleştirmek uygundur. Tek kişilik, geniş ve konforlu bir kanepenin keyfini çıkarmak için tüm önemi ana mobilyalara vermek mümkündür. Çok az santimetre kaplayan diğer tamamlayıcı koltuklar nasıl eklenir? Fasulye torbası çok yönlü ve modaya uygun.

3. Odanın duvarlarından birine yaslanmak

duvarlardan birinin yanında bulunan kanepe
Büyük bir odada birden fazla farklı kompozisyon planlamak mümkündür. Örneğin, kanepenin kendisi, ikisini birbirinden ayıran unsur haline gelebilir. ortamlar ana oda. Bu durumda mobilyaların konumu bu görsel sınırı belirler.

Küçük bir odada kare çekimden yararlanmanın en iyi yolu nedir? Bu durumda, ortada daha fazla boş alan bırakmak için bu parçayı duvarlardan birinin yanına yerleştirin. Kanepe, pervazlı bir duvara mükemmel bir şekilde çerçevelenebilir. Bölgeyi güzelleştirmek için güzel bir tablo da seçebilirsiniz.

4. Birkaç aksesuar, ancak çok iyi seçilmiş

büyük-gri-renk-kanepe
Kanepenin hacmi, ölçülerinin ötesinde, tabanı süsleyen aksesuarlarla görsel olarak artıyor. Minderler konforu artırır ve bütünü kişiselleştirir.
Ancak çarpıcı özelliklerinin öne çıktığı mini bir salonda seçilen aksesuarların estetiğini sadeleştirmek uygundur. Sadeliği artırmak için minimalizmi bu özellikler bağlamında entegre etmek uygundur.

5. Düz çizgili kanepe: zarif bir bitiş

kanepe-koltuklar-halılı
Mobilyanın başka hangi detayı, tasarımı geliştirmenize yardımcı olabilir? görsel hafiflik? Düz çizgilere sahip bir tasarım bu hoş etkiyi taşır. Bu nedenle, bu özelliklere sahip bir kanepe, odayı güzelleştirmenin anahtarıdır. Böyle bir koltuk, mekanın odak noktası olmak için istenilen özelliklere sahiptir.

Küçük bir odaya büyük bir kanepe nasıl yerleştirilir? Kontrastları dekorasyon sürecinin ortak konusuna çevirin. Ve son aşamada uyumu geliştirmek için diğer temel kaynakları kullanır.

Örneğin, temel birimler gerekli depolama alanını sağlar ve sırayla bağlama uyum sağlar. Yaşam alanını, odayı içeriden aydınlatan açık renkli bir halıyla çerçeveleyin. Kısacası, sevdiğiniz ve evinizin bu köşesinin en iyi halini geliştiren bir kanepe seçin.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu