Küçük Bir Banyodan En İyi Şekilde Yararlanmak

Banyolar genellikle darmadağın olabilir ve çamaşır, havlu, aksesuar ve banyo malzemeleri ile dolu olabilir. Banyonuz küçükse ve sıkışık hale geliyorsa, burada alanı en üst düzeye çıkarmanın ve boyutu ne olursa olsun berrak bırakmanın birkaç yolu vardır.

Kancalar

Havluları katlayıp çekmecelere koymak veya bütün gün havalandırmanın üzerinde bırakmak yerine, neden banyo kapısının arkasına birkaç kanca atmayasınız? Bu, diğer öğeler için çekmece alanını boşaltacaktır ve bir kapının arkasında boru olmadığından, kazara birini delme riskini almayacaksınız. Bornozları ve diğer eşyaları asmak için de kullanılabilirler, böylece yere yığılmalarını ve ıslanmalarını önlerler. İhtiyaç duyduğunuz kadar çok veya az sayıda kullanımı kolaylaştıran bireysel kancalar veya bir set alabilirsiniz.

Fotoğraf vanisayeedstudios.com

Vantuz Rafları

Zemin ve yüzey alanı eksikse, vantuzlu raflar hayat kurtarıcı olabilir. Aynalara veya kiremitli yüzeylere yapıştırın ve süngerlerle, bezlerle ve hatta bitkilerle doldurun. Tamamen hareketlidirler ve iz bırakmazlar. Bu, kalıcı raflara harika bir alternatiftir, bu nedenle kiralıyorsanız veya DIY’de harika değilseniz, vantuzlu raflar sizin için mükemmel bir depolama çözümüdür.

Duvar Isıtıcı

Alt duvar alanından tasarruf edin ve dikey duvar kolon radyatörüne yatırım yapın. Bu, bir duvarda dikey alan kaplayarak tüm odaya ısı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda yerde duran mobilyalar için daha fazla yer vardır. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda stil ve boyut vardır, bu nedenle bir sütun radyatör almaya karar verirseniz, alanınıza uygun bir tane bulabileceksiniz. Optimum uyum ve ısı çıkışı için sütun sayısı değiştirilebilir ve ayrıca renk seçenekleri de vardır, böylece banyonuzun mevcut renk şemasını tamamlayabilirsiniz.

Fotoğraf: instil-design.co.uk

Çamaşır

Çamaşır sepetleri büyük olabilir ve arasına girerek değerli yer kaplayabilir. Seçeneklerden biri, boşken çöküp saklayabileceğiniz katlanabilir bir çantadır. Çeşitli şekiller, boyutlar ve renkler mevcuttur, böylece banyonuza tam olarak uyan bir tane bulabileceksiniz. Çamaşır kurutmaya gelince, küçük bir banyo için asılı bir hava yastığı mükemmeldir. Bunlar tavandan sarkar ve tek bir zemin alanı kullanmadan çamaşırlarınızı kurutmanıza olanak tanır. Bir makara sistemi üzerinde çalışırlar, bu nedenle kullanımı kolaydır ve işiniz bittiğinde, sadece tavana geri çekersiniz.

Lavabo Altı Depolama

Lavabo bir banyonun olmazsa olmazıdır, öyleyse neden sizinkini güncellemiyorsunuz ve lavabo altı deposu olan birini bulmuyorsunuz? Lavaboyu dolap alanıyla birleştirmek harika bir fikirdir ve diş macunu, fırçalar, sabunlar ve aksesuarlar gibi genellikle tüm yüzeylerde ortaya çıkan tüm bu parçalar ve parçalar için bolca yer sağlar. Böylece tüm tuvalet malzemelerinizi tek bir yerde bulmanın yanı sıra, ayrı bir dolap ihtiyacını ortadan kaldırarak bir miktar zemin alanı boşaltmış olacaksınız.

Fotoğraf: dma-sf.com

hakkında Serap Kevser

Yazarlarımız konularında uzman ve eğitimli kişilerdir. Sorularınızı en iyi şekilde cevaplamak, Fikre ihtiyaç duyduğunuzda en yaratıcı fikirleri üretmek için buradalar. Sizleride Bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir