Küçük Banyolarda Fayans Nasıl Seçilir (+ 10 Fikir)

Küçük Banyolar İçin Fayans Nasıl Seçilir

Banyonuzu yenilemeyi düşünüyorsanız, farklı formatlarda, renklerde ve dokularda mevcut olan muazzam miktarda fayansın farkına varacaksınız.

Özellikle banyonun her tarzına ve boyutuna uyum sağlarlar, böylece size en uygun malzemeyi mutlaka bulacaksınız.

Bu yazıda, alanı görsel olarak artırmaya ve ilginç bir tasarımın bir parçasını oluşturmaya yardımcı olan küçük bir banyo için fayans seçme önerileri sunuyoruz. Banyonuzun boyutu ne olursa olsun, hiçbir zaman işlevsellik veya tarzdan yoksun olmamalıdır.

Banyonuz için en iyi fayansları nasıl seçersiniz?

Bu hissi yaratan kaplamaların, renklerin veya belirli yüzeylerin kullanımı gibi alanı görsel olarak artırmak için kullanabileceğiniz dekorasyon kaynakları vardır.

Banyolarda ise neme karşı dayanıklılığı, temizlenme kolaylığı ve çeşitli formatları nedeniyle döşeme ve cephe kaplamalarında en çok kullanılan malzeme fayanslardır. Küçük bir banyoda kullanmak ve onu daha büyük hissettirmek için bu malzemede aramanız gereken özellikleri burada detaylandırıyoruz.

Açık renkler kullanın

Açık renkler kullanın

Beyaz, sağladıkları temizlik ve saflık hissi nedeniyle banyolar için en çok tercih edilen renktir ki bu, bunun gibi bir servis alanında çok gereklidir. Ayrıca beyaz ve açık renkler ortamdaki ışığı artırarak daha geniş bir mekan olarak algılanır.

İçerisinde göze çarpmayan unsurların bulunduğu tamamen beyaz bir alan elde edebilir veya ona daha fazla kişilik kazandırmak ve renk katmak için krem ​​veya pastel tonları tercih edebilirsiniz.

Büyük boyutlu fayanslar kullanın

Büyük boyutlu fayanslar kullanın

Garip görünse de, geniş formatlı karolar, alanı görsel olarak uzatmak için kullanabileceğiniz için küçük bir alanda çok iyi çalışır. Dikdörtgen parçalar kullanılarak mekân, parçaların en uzun kenarlarının yönüne göre görsel olarak büyütülecektir.

Örneğin banyonuzun uzunluğunu artırmak istiyorsanız, parçaları odanın arkasına doğru yerleştirin ve bağlantı noktalarının bakışları oraya yönlendirmesini sağlayın.

Ya da küçük fayanslar

Ya da küçük fayanslar

Diğer uç noktaya gidebilir ve banyonuz için küçük karolar seçebilirsiniz, çünkü doku ve eserler arasındaki ölçek kontrastı alanı daha büyük gösterecektir.

Banyonuzun mekansal hissine yardımcı olmanın yanı sıra, küçük karoların oluşturduğu desen, özellikle daire veya altıgen gibi ilginç şekillerdeyse, banyonuza stil yüklü bir kaplama verecektir.

Bir duvarı vurgulayın

Bir duvarı vurgulayın

Sanal bir ayrım oluşturmak ve mekanınıza boyut eklemek için, belirgin bir duvar oluşturma özelliğini kullanabilirsiniz. Küçük alanlarda, duvarın tamamı değil, sadece bir şerit olması önerilir.

Neyi vurgulamak istediğinizi seçin ve duvardaki şeridi yalnızca o alana ayarlayın. Böylelikle banyonun o bölümünü görsel olarak farklılaştırır, ortamı farklı bölümlere ayırır ve daha geniş bir alan olarak algılarsınız.

Çok sayıda doku kullanın

Çok sayıda doku kullanın

Küçük bir banyoda, duvar karoları ve döşeme, yer kaplamadıkları ve çok güçlü bir tasarım öğesi oldukları için dekorasyon yaparken en iyi müttefikinizdir. Banyonuzda modern ve ilginç bir görünüm elde etmek için farklı formatları, renkleri ve tasarımları tercih edin.

Küçük banyonuzu fayanslarla dekore etmek için 10 fikir

Küçük banyonuz için fayans seçerken temel özellikleri göz önünde bulundurarak, tasarım yaparken size ilham verecek farklı fikirler sunuyoruz.

Pek çok ilginç fikir var ve kesinlikle kişisel zevkinize ve ihtiyaçlarınıza uygun bir tane bulabileceksiniz.

Aynı malzemeyi zeminlerde ve duvarlarda kullanın

Aynı malzemeyi zeminlerde ve duvarlarda kullanın

Mekana daha fazla bütünlük kazandırmak ve bütünleştirici bir görsel efekt elde etmek için, banyonuzun zeminleri ve duvarları için aynı tip karoları seçin. Bu kaynak, sınırları ortadan kaldıracak ve mekansal bir artış algılanacaktır.

Yatay bir çizgiyi işaretleyin

Yatay bir çizgiyi işaretleyin

Tüm duvarlarınızı fayanslarla kaplamamayı tercih ederseniz, alan boyunca yatay bir çizgi çizebilir ve banyonuzun daha uzun görünmesini sağlayabilirsiniz. Fayans hattının ıslak alanları kapladığından ve duvarın üst kısmını yumuşak bir renge boyadığından emin olun, böylece boşlukla iyi uyum sağlar.

Duşu vurgulayın

Duşu vurgulayın

Duş, banyoda çok önemli bir unsurdur ve öne çıkan bir duvar ile önemini artırabilirsiniz. Duş mekanın ucundaysa, farklılaştırılmış bir duvar oluşturmak, bakışların dibe inmesini ve daha uzun bir alan gibi hissetmesini sağlayacaktır.

Zemini vurgular

Zemini vurgular

Farklı alanlar yaratmak için özel olarak tasarlanmış karolarla sadece zemini vurgulamayı da tercih edebilirsiniz. Örneğin duşun zeminini değiştirerek, onu banyonun diğer işlevlerinden tamamen ayırmış olursunuz.

Dokuları tekrarlar

Dokuları tekrarlar

Hem lavaboyu hem de duşu öne çıkarmak ve tasarıma bütünlük kazandırmak için karo tasarımını mekanın farklı yerlerinde duvar ve zeminlerde tekrarlayabilirsiniz. Bu, banyoyu sanal olarak birkaç alana bölünecek ve daha sonra daha büyük hissedecektir.

Optik bir etki yaratır

Optik bir etki yaratır

Küçük alanlarda çok yardımcı olabilecek bir özellik olan, optik derinlik veya üç boyutluluk etkisi yaratan tasarımlara sahip karolar vardır. Etkisini arttırmak için bu tip tasarımın duvarlara yerleştirilmesi tavsiye edilir.

Farklı formatlarda aynı rengi kullanın

Farklı formatlarda aynı rengi kullanın

Bir banyoyu tertemiz beyaz tutmak, ancak ilginç bir unsur eklemek istiyorsanız, aynı renkteki farklı format ve boyutlardaki karoları birleştirin. Bu renkteki büyük veya küçük formatlı parçalar ile güvenli bir görsel artış elde edeceksiniz.

Tek renkli bir stile gidin

Tek renkli bir stile gidin

Küçük bir alan olmasına rağmen, siyah kullanmayı tercih edebilirsiniz, ancak onu kötüye kullanmadan. Tek renkli karo tasarımlarını ve siyah vurguları birleştirerek, çok az çabayla modern, minimalist bir banyo elde edeceksiniz.

Ahşabı beyaz ve gri ile birleştirin

Ahşabı beyaz ve gri ile birleştirin

Ahşabın sıcaklığını tercih ederseniz zemine entegre edebilir veya banyonuzda çıkıntılı bir duvar olarak; beyazın aksine çok güzel görünecek. Bu dokuyu kötüye kullanmamaya dikkat edin, aksi takdirde küçük banyonuz saunaya dönüşebilir.

Farklı gri tonları kullanın

Farklı gri tonları kullanın

Beyazdan kaçmak için açık griler, görsel olarak geniş ve parlak bir alan elde etmek için iyi bir seçenek olabilir. İstediğiniz kadar ton kullanabilir ve görsel açıdan ilgi çekici bir banyo oluşturabilirsiniz.

İdeal kaplamayı seçmek

Banyonuz için bir sonraki duvar karosunu seçerken bu ipuçlarının ve fikirlerin size yardımcı olacağını umuyoruz. Küçük bir alan olmasına rağmen, gözü kandırmak ve mekansal hissi değiştirmek için seçenekleriniz var.

Kendinizi rahat hissetmeniz ve dekorasyonunun evinizin geri kalanıyla uyumlu olması için banyonun işlevsel olduğu kadar güzel de olması gerektiğini her zaman unutmayın.

Küçük Banyolarda Fayans Nasıl Seçilir (+ 10 Fikir) konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu