Koltuk Takımları

Kraliyet konforu: 15 yüksek arkalıklı koltuk

Her evin iyileşebileceğiniz, okuyabileceğiniz veya sadece hayal edebileceğiniz bir yeri olmalıdır. Böyle bir dinlenmenin bir köşesini donatmanın en kolay yolu, yüksek arkalıklı bir sandalyedir. Sizi dışarının karmaşasından koruyacak ve odaklanmanıza yardımcı olacaktır.

Voltaire koltuklar

İngiltere’de, anavatanında “kulakları” yüksek sırtlı rahat bir yatağa “büyükbaba koltuğu”, Rusya’da “Voltaire” denir. Sırtlık konfigürasyonu orijinal olarak cereyanlara ve gürültüye karşı koruma sağlamak için tasarlanmıştır. Bugün buna duyulan ihtiyaç ortadan kalktı, ancak Voltaire koltuk hala rahatlık ve mahremiyet hissi veriyor.

Resimde: Mantellassi Eva, mor kadife döşemeli lüks bir koltuk.

Fotoğrafta: Selva 1063 koltuk, hem katı çizgilere sahip zarif bir iç mekan hem de özellikle yemyeşil renkli döşemelerde rahat bir atmosfer için uygundur.

Fotoğraf: Arketipo Goldfinger koltuk. Yuvarlak çizgiler yerine düz çizgiler, klasik şekle modern bir ses verir.

Fotoğrafta: FlexForm Elisabeth 1M501 – “Voltaire” koltuğunun modern bir yorumu.

Modern yüksek sırtlı koltuklar

Yüksek arkalıklı sandalyeler sadece klasik veya antika iç mekanlar için yaratılmamıştır. Modern bir oturma odası için doğru modeli seçmek zor değil. “Modern bir okumada” geleneksel formda koltuklar ve tamamen yeni konfigürasyonlar da vardır.

Fotoğraf: Asnaghi Özel koltuk. Orijinal tasarım, oturan kişiyi etrafındaki her şeyden tamamen izole eder ve rahat bir koruma hissi yaratır. Dizide de benzer bir kanepe var.

Fotoğrafta: Moroso fabrikasından mutlak bir hit – Shadowy sandalye. Kıvrımlı sırtlık, oturak ve kolçaklar özel dokumaya sahip kumaş sayesinde gerçekleştirildi.

Fotoğraf: Smania Queen sandalye. Gözlerden uzak rahatlamayı sevenler için şık bir model.

Fotoğraf: Giorgetti Minerva koltuk. Sırt elastik bir parçaya sahiptir ve vücudun konumuna bağlı olarak eğilebilir.

Fotoğrafta: Tasarımcı koltuğu Arketipo Jüpiter, alışılmadık şekli ve çekici yumuşaklığıyla fethediyor. Hem deri hem de kumaş döşemede eşit derecede iyi görünüyor.

Resimde: Midj Light E, klasik büyükbaba sandalyesinin modern ve hafif bir versiyonudur.

Kolçaksız koltuklar

Kolçaksız yüksek sırtlı sandalyeler hafif ve zarif görünür, alanı görsel olarak “genişletir”.

Bir sandalye, bir sandalyeden, kol dayama yerlerinin varlığı kadar, koltuğun yüksekliği ve gövdenin içindeki pozisyonu ile ayırt edilir. Kolçaksız yüksek arkalıklı sandalyeler, benzer yemek sandalyeleri ile karıştırılmamalıdır. Birincisi oturma odasında, ikincisi yemek masasında.

Fotoğrafta: yüksek, yuvarlak sırtlı, parlak ama zarif bir Selva Astoria koltuk.

 

Kraliyet konforu: 15 yüksek arkalıklı koltuk
konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu