Aydınlatma Modelleri

Köşelerinizi aydınlatmak için 5 tip duvar lambası

Farklı tipte duvar lambaları

Elektrik ışığı, evlerimizdeki doğal ışık eksikliğini gidermemize ve ayrıca Hoş atmosfer odaların her birinde. Dahası, duvar, tavan, zemin ve masa lambalarının başarılı bir kombinasyonu, bunların algısını tamamen değiştirebilir.

Duvar lambaları Belirli bir odanın belirli bir köşesini aydınlatmak için çok kullanışlıdırlar. Bunun nedenleri çok çeşitlidir: bir çalışma alanındaki ışığı arttırın, bir mobilya parçasına daha fazla önem verin veya bir zemin lambası için yerimiz olmayan köşeleri aydınlatın. Ve sadece aydınlatılacak mekanın amacının ve ihtiyaçlarının farkında olarak, ne tür bir duvar lambasını değerlendirebiliriz: sabit veya mafsallı, yoğun veya ortam ışığı ile, sıcak veya soğuk …

Piyasada ürünlerimizi birleştirmemize izin veren birçok duvar lambası var. hem pratik hem de estetik ihtiyaçlar. Ve birçok duvar lambası türü arasından seçim yapmamızı sağlayacak olan bu ihtiyaçlardır: biri; arayışınızın meyvesini vermenin ilk adımı.

Sabit duvar lambaları

Sabit duvar lambaları

Sabit duvar lambaları, şunlara harika bir alternatiftir: geçitleri aydınlatmak koridorlar veya merdivenler gibi. Sağladıkları direk ışık sayesinde rafların veya komodinlerin aydınlatılması için de uygundurlar. Ve ayrıca ışığı güçlendirmenin gerekli olduğu bu çalışma alanlarında harika bir tamamlayıcı.

LED teknolojili tavan lambaları Bu tür mekanları aydınlatmak ve dekore etmek için favorilerdir. Özellikle samimi ortamlar yaratmamıza yardımcı olan yarı saydam bir ekrana ve yumuşak ışığa sahip olanlar. Elbette, daha güçlü ve daha doğrudan bir ışık elde etmemizi sağlayan diğer ekran türlerini seçmenin tercih edildiği çalışma alanları dışında.

Minimalist, yüksekliği ayarlanabilir ve hareketli

Bu tür bir lamba dekoratif bir trend haline geldi. Arayanlar için harika bir seçenek basit ve ucuz alternatif kendi ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebileceğiniz ve oluşturabileceğiniz. Bunun için neye ihtiyacın var? Basit bir duvar montajı, bir kablo ve bir ampul. Desteğin tasarımı, kablonun rengi ve ampulün hacmi ile oynamak, resimdekiler gibi az çok eğlenceli, modern veya sofistike lambalar yaratmanıza izin verecek şey olacaktır.

Yüksekliğini ayarlayabileceğiniz minimalist lambalar

Bu duvar lambaları yüksekliği ayarlanabilir, daha çok veya daha az aydınlatılmış alanlar yaratmak için kabloyu daha fazla veya daha az ayarlamak. Ayrıca gerekli kabloyu bırakırsanız aynı alan içerisinde farklı noktalarda ihtiyaçlarınızı karşılamak için bir veya diğer destekten alabilirsiniz.

Mafsallı lambalar

Mafsallı duvar lambaları, mutfak dahil çalışma alanlarını aydınlatmak için harika bir alternatiftir, çünkü spot ışığını yönlendirmenize izin verir sizin için en gerekli olduğu yer. Mafsallı ve / veya uzatılabilir kollara sahip olmaları bu lambaların avantajlarından biridir.

Ek olarak, bu tür bir lamba başka tür faydalar da sağlayabilir: ışık yoğunluğu düzenlemesi, USB veya çalar saat işlevi, diğerleri arasında. Böylelikle dekore edilecek mekanda zevkle bütünleşen tasarımı seçmenin yanı sıra işlevselliğini de artırmış olursunuz.

Işığı yönlendirmek için modern mafsallı lambalar

bir veya iki mafsallı kollu modern tasarımlar ve eski lambalardan esinlenilmiş, ancak bunlardan daha şık ve sofistike olan bu lambalar, bugün bu tür duvar lambaları arasında en popüler seçeneklerden biridir.

Flexolar

Zamansız tasarımlardan bahsedersek de, endüstriyel tarz lambalar oldukları için evlerimizin dekorasyonunda hala vazgeçilmezdir. Siyah veya metalik kaplamalı lambalar hala favorilerdir, ancak pastel versiyonları ve hatta evlerimizin farklı köşelerini süsleyen neonları bulmak giderek daha yaygın hale geliyor.

Çalışma alanlarını aydınlatmak için fleksolar

Duvar lambaları, evinizin farklı odalarını dekore etmek için harika bir alternatiftir. Işığı ihtiyacımız olan yere ve duvara sabitlendiğinde dikey veya eğimli bir düzlemde yansıtırlar., bize yer kazandırıyorlar.

Köşelerinizi aydınlatmak için 5 tip duvar lambası konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu